Ванила чајни колачи

Ванила чајни колачи

на 12.2013 - Попара

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 125гр путер * 50гр шеќер во прав * 2 пакетчиња шеќер од ванила * 50гр пудинг од ванила * 125гр брашно (меко) НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Од наведените состојки замесете меко тесто, завиткајте...

Празнични суви колачиња

Празнични суви колачиња

на 12.2013 - Мои рецепти

Состојки За тесто 500 гр брашно 150 гр маргарин 200 гр шеќер 3 јајца 1/4 кесичка прашок за пециво 1 ванилин шеќер 1-2 лажички какао За декорирање 50 гр темно чоколадо 50 гр бело чоколадо 30 гр марципан...

КЛИКНИ
kariera.mk