Ванила чајни колачи

Ванила чајни колачи

на 12.2013 - Попара

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 125гр путер * 50гр шеќер во прав * 2 пакетчиња шеќер од ванила * 50гр пудинг од ванила * 125гр брашно (меко) НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Од наведените состојки замесете меко тесто, завиткајте...

Празнични суви колачиња

Празнични суви колачиња

на 12.2013 - Мои рецепти

Состојки За тесто 500 гр брашно 150 гр маргарин 200 гр шеќер 3 јајца 1/4 кесичка прашок за пециво 1 ванилин шеќер 1-2 лажички какао За декорирање 50 гр темно чоколадо 50 гр бело чоколадо 30 гр марципан...

GRID.MK не произведува сопствена содржина, туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функционалности ги прават компјутерски алгоритми кои ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се појави на грешки.

Контакт · Маркетинг · Facebook · Twitter · Android GRIDer · iPhone GRIDer

Copyright © 2010 - 2015 GRID System · За проектот · Мапа на сајтот · RSS канали · Приватност · Хостирано во Неотел
КЛИКНИ