„Фискална во рака - награди без мака“ - започна државната наградна игра со фискални

на 12.2013 - Таратур

20 фискални сметки од кој било износ се условот со кој граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, што почна од вчера. - Очекуваме граѓаните да се мотивираат...

Стан или дуќан за 20 фискални сметки

на 12.2013 - Утрински

Првото извлекување на играта „Фискална во рака - награда без мака“ е закажано за 30 декември, во живо на МТВ Сања Наумовска Најмалку 20 фискални сметки, спакувани во бел плик и испратени на адресата на...

3 стана, 3 дуќани и 9 автомобили за најревносните собирачи на фискални

на 12.2013 - Вечер

СТАРТУВАШЕ "ФИСКАЛНА ВО РАКА - НАГРАДА БЕЗ МАКА" За време на играта што ја организира Министерството за финансии, а приредувач е Државната лотарија на Македонија ќе бидат доделени три станови со површина...

СДСМ: Лотариите нема да ги решат проблемите на граѓаните

на 12.2013 - Прес 24

Од СДСМ денеска откако официјално беше означен почетокот на наградната игра за собирање фискални сметки, реагираа дека лотарии и игри не ги решаваат  проблемите на граѓаните.  - Организирањето лотарии...

Наградната игра почна, се прифаќаат фискални издадени по 15-ти ноември

на 12.2013 - Економски

Наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“ почнува денеска и ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески со...

Не еден, не два, туку три стана ќе дава Владата, Ставревски ги повика граѓаните да ги наполнат рацете со фискални

на 12.2013 - Фактор

По повод стартот на наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, министерот за финансии, Зоран Ставревски денеска на прес-конференција соопшти дека наградниот фонд ќе биде проширен. Наместо предвидените...

СДСМ: „Ново лото-шоу на ВМРО-ДПМНЕ“

на 12.2013 - Нова ТВ

Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните. Ја повикуваме Владата да не си игра со човечки судбини, реагираше опозициската СДСМ. Организирањето лотарии каде добиваат само членови на ВМРО-ДПМНЕ...

СДСМ: Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните

на 12.2013 - Телеграф

Партијата наведува дека со економскиот концепт на СДСМ, во кој спаѓа и предлог-мерката за повраток на 15 отсто ДДВ, добитници се сите граѓани Лотарии и игри не ги решаваат  проблемите на граѓаните. Ја...

Почна наградната игра “Фискална во рака-награда без мака”

на 12.2013 - Алфа

Од денеска, фискалните сметки се потенцијални носители на вредни награди. Стартуваше наградната игра “Фискална во рака-награда без мака”. Оние кои ќе сакаат да бидат дел од оваа наградна игра, ќе треба...

СДСМ: Власта го сведе на животот на лото

на 12.2013 - Макфакс

Ова се вели во писмената реакција на најголемата опозициска партија СДСМ, откако во неделата вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески, го најави почеток на наградната игра по принцип на лотариско...

Стартува Фискална во рака награда без мака

на 12.2013 - Телма

Министерот за финансии Зоран Ставрески го означи стартот на наградната игра „Фискална во рака- награда без мака“, која ќе трае до крајот на 2014 година . Целта на играта е да се подигне степенот... Министерот...

СДСМ: Попусто власта бара виновници на туѓа адреса

на 12.2013 - +Инфо

Кога Центарот за комуникации на владејачката партија сака да го оправда погрешното владеење на сопствената партија, тоа изгледа и комично и нелогично, во исто време, се  наведува во реакцијата на СДСМ,...

СДСМ: Лотариите не ги решаваат проблемите на граѓаните

на 12.2013 - Либертас

Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните. Ја повикуваме Владата да не си игра со човечки судбини, реагираше опозициската СДСМ. Организирањето лотарии каде добиваат само членови на ВМРО-ДПМНЕ...

Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните

на 12.2013 - Sky

- Владата на ВМРО-ДПМНЕ нема решение за проблемите на граѓаните. Но, нејзината ароганција и тврдоглавост нема граници. Тие упорно си играат со достоинството и чувствата на граѓаните на кои животот им го...

СДСМ: Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните

на 12.2013 - Нова Македонија

Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните. Ја повикуваме Владата да не си игра со човечки судбини, реагира опозициската СДСМ на наградната игра од собрани фискални сметки која почнува денеска...

СДСМ: Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните

на 12.2013 - Сител

Лотарии и игри не ги решаваат  проблемите на граѓаните. Ја повикуваме Владата да не си игра со  човечки судбини, реагира опозициската СДСМ на наградната игра од собрани фискални сметки која почнува денеска...

СДСМ: Лотариите не ги решаваат проблемите на граѓаните

на 12.2013 - 24 вести

Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните. Ја повикуваме Владата да не си игра со човечки судбини, реагираше опозициската СДСМ.  Организирањето лотарии каде добиваат само членови на ВМРО-ДПМНЕ...

Ставрески: Наполнете ги рацете со фискални сметки - ќе се доделат три стана и три дуќани

на 12.2013 - МКД

Во наградната игра „Фискална во рака – награда без мака" ќе бидат доделени три стана и три дуќани, сместени на улицата „Трета ударна бригада" во општината Аеродром. Становите ќе бидат со површина од 52...

Од денеска стартува наградната игра „Фискална во рака, награда без макa

на 12.2013 - 24 вести

Од денеска почнува владината наградна игра „Фискална во рака, награда без мака“. За да учествуваат, граѓаните треба да соберат 20 фискални сметки, без оглед на износот и да ги испратат на адресата на Државна...

СДСМ: Власта го сведе животот на лото

на 12.2013 - Журнал

Скопје, 1 декември - Владата на ВМРО-ДПМНЕ нема решение за проблемите на граѓаните, а нејзината ароганција и тврдоглавост нема граници и упорно си играат со достоинството и чувствата на граѓаните на кои...

СДСМ: Во лотаријата добиваат само членови на ВМРО-ДПМНЕ

на 12.2013 - +Инфо

Владата на ВМРО-ДПМНЕ нема решение за проблемите и упорно си игра со достоинството и чувствата на граѓаните на кои животот им го сведе на лото, реагираат од СДСМ на денешната пресконференција на вицепремиерот...

Почнува наградната игра со фискални сметки за три три стана и три дуќани

на 12.2013 - Сител

Три стана и три дуќани во населбата Аеродром. Дефиниран фондот на наградната игра фискална во рака награда без мака која стартува од денеска. Истиот во зависност од понудите за возилата ќе изнесува од...

Почнува трката за три стана, три дуќани и девет автомобили

на 12.2013 - Денар

Наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“ почнува денеска и ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески со...

СДСМ: Владата да не си игра со граѓаните, лотариите не ги решаваат нивните проблеми

на 12.2013 - Фама

Владата на ВМРО-ДПМНЕ нема решение за проблемите на граѓаните. Но, нејзината ароганција и тврдоглавост нема граници. Тие упорно си играат со достоинството и чувствата на граѓаните на кои животот им го...

Почнува наградната игра „Фискална во рака - награда без мака“

на 12.2013 - Кајгана

Од денеска почнува наградната игра „Фискална во рака - награда без мака“ којашто ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ животот на граѓаните им го сведе на лото

на 12.2013 - Бриф

Владата на ВМРО-ДПМНЕ нема решение за проблемите на граѓаните. Но, нејзината ароганција и тврдоглавост нема граници. Тие упорно си играат со достоинството и чувствата на граѓаните на кои животот им го...

Започна наградната игра “Фискална во рака – Награда без мака” !!!

на 12.2013 - За Се

денеска почнува наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“ и ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески со...

Еве на која адреса треба да се испраќаат собраните фискални сметки

на 12.2013 - Република

Од денеска започнува владината наградна игра „Фискална во рака – награда без мака“. Играта ќе трае до крајот на 2014 година. Граѓаните треба да соберат 20 фискални сметки и да ги стават во бел плик со...

СДСМ:Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните

на 12.2013 - Локално

Владата на ВМРО-ДПМНЕ нема решение за проблемите на граѓаните. Но, нејзината ароганција и тврдоглавост нема граници. Тие упорно си играат со достоинството и чувствата на граѓаните на кои животот им го...

Зголемен фондот на награди во „Фискална во рака – награда без мака

на 12.2013 - Нетпрес

Наместо предвидените два дуќани и еден стан во наградната игра „Фискална во рака – награда без мака" ќе бидат доделени три стана и три дуќани, сместени на улицата „Трета ударна бригада“ во општината Аеродром....

СДСМ: Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните

на 12.2013 - A1on

Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните. Ја повикуваме Владата да не си игра со човечки судбини, реагира опозициската СДСМ на наградната игра од собрани фискални сметки која почнува денеска...

Почнува трката за три стана, три дуќани и девет автомобили

на 12.2013 - Cooltura

Наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“ почнува денеска и ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески со...

СДСМ: Игрите на среќа не ги решаваат проблемите на граѓаните

на 12.2013 - Maxim

Од СДСМ денеска откако официјално беше означен почетокот на наградната игра за собирање фискални сметки, реагираа дека лотарии и игри не ги решаваат  проблемите на граѓаните.  - Организирањето лотарии...

Почнува трката за три стана, три дуќани и девет автомобили

на 12.2013 - Бриф

Наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“ почнува денеска и ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески со...

СДСМ: Лотарии не ги решаваат проблемите на граѓаните

на 12.2013 - Прес 24

Од СДСМ денеска откако официјално беше означен почетокот на наградната игра за собирање фискални сметки, реагираа дека лотарии и игри не ги решаваат  проблемите на граѓаните.  - Организирањето лотарии...

Почнува трката за три стана, три дуќани и девет автомобили

на 12.2013 - Утрински

Наградната игра „Фискална во рака - награда без мака“ почнува денеска и ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески со...

Почнува наградната игра „Фискална во рака - награда без мака“

на 12.2013 - Макфакс

Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески со претставници на Државната лотарија на Македонија, која е организатор на извлекувањата. Собраните најмалку...

Почнува трката за три стана, три дуќани и девет автомобили

на 12.2013 - Сител

Наградната игра „Фискална во рака - награда без мака“ почнува денеска и ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески со...

Почнува трката за три стана, три дуќани и девет автомобили

на 12.2013 - Канал 5

Наградната игра „Фискална во рака - награда без мака“ почнува денеска и ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески со...

И фискалната лотарија ќе ја гледаме „во живо“ на МТВ

на 12.2013 - +Инфо

Најмалку 20 фискални сметки треба да се стават во бел плик со стандардна големина и да се пратат на адресата: Државна лотарија на Македонија, бул. „Гоце Делчев“ бр. 8, Поштенски фах 363, со назнака: За...

Зголемен фондот на награди во „Фискална во рака – награда без мака”

на 12.2013 - Лидер

Наместо предвидените два дуќани и еден стан во наградната игра „Фискална во рака – награда без мака” ќе бидат доделени три стана и три дуќани, сместени на улицата „Трета ударна бригада“ во општината Аеродром....

Правила за учество во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака”

на 12.2013 - Лидер

Според правилата треба да се испратат 20 фискални сметки во бел коверт на следната адреса: Државна Лотарија на Македонија Бул: „Гоце Делчев“ бр.8 Поштенски Фах 363 ...

Зголемен фондот на награди во „Фискална во рака – награда без мака"

на 12.2013 - Курир

Наместо предвидените два дуќани и еден стан во наградната игра „Фискална во рака – награда без мака" ќе бидат доделени три стана и три дуќани, сместени на улицата „Трета ударна бригада“ во општината Аеродром....

Почнува наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“

на 12.2013 - Хајд Парк

Од денеска почнува наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“ којашто ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески...

Зголемен фондот на награди за наградната игра „Фискална во рака – награда без мака"

на 12.2013 - Македонија 24

"Наместо предвидените два дуќани и еден стан во наградната игра „Фискална во рака – награда без мака"" ќе бидат доделени три стана и три дуќани, сместени на улицата „Трета ударна бригада“ во општината...

Зголемен е фондот на награди со фисклалните сметки

на 12.2013 - еВести

Наместо предвидените два дуќани и еден стан во наградната игра „Фискална во рака – награда без мака” ќе бидат доделени три стана и три дуќани, сместени на улицата „Трета ударна бригада“ во општината Аеродром....

Почнува наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“

на 12.2013 - Утрински

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, што почнува од денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

На оваа адреса треба да се испраќаат фискалните сметки за наградната игра

на 12.2013 - Курир

Од денес започнува наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“ под покровителство на Министерството за финансии. Според правилата треба да се испратата 20 фискални сметки во бел коверт на следната...

Почнува наградната игра со фискални сметки – за стан, дуќан, автомобил, еве каде да се испраќаат

на 12.2013 - MK News

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, што почнува од денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

Почнува трката за три стана, три дуќани и девет автомобили

на 12.2013 - Алсат-М

Наградната игра „Фискална во рака - награда без мака“ почнува денеска и ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески со...

Почнува трката за три стана, три дуќани и девет автомобили

на 12.2013 - Денешен

Наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“ почнува денеска и ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески со...

Почнува наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“

на 12.2013 - Бриф

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, што почнува од денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

Еве ја адресата на која треба да се испраќаат фискалните сметки за наградната игра

на 12.2013 - Sky

Од денеска започнува владината наградна игра „Фискална во рака - награда без мака“. Играта ќе трае до крајот на 2014 година. Граѓаните треба да соберат 20 фискални сметки и да ги стават во бел плик со...

Почнува трката за три стана, три дуќани и девет автомобили

на 12.2013 - A1on

Наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“ почнува денеска и ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески со...

Од денеска собирајте фискални сметки - наградниот фонд се „здебели“

на 12.2013 - Прес 24

Наградната игра „Фискална во рака - награда без мака“ почнува денеска и ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески со...

Почнува наградната игра со фискалните, еве како до стан, дуќан, автомобил…

на 12.2013 - Економски

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, што почнува од денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

Започнува наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“

на 12.2013 - Турлитава

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, што почнува од денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

Почнува наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“

на 12.2013 - Алфа

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, што почнува од денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

На оваа адреса треба да се испраќаат собраните фискални сметки

на 12.2013 - Пулс 24

Играта ќе трае до крајот на 2014 година. Граѓаните треба да соберат 20 фискални сметки и да ги стават во бел плик со стандардна големина. Адресата на која треба да се пратат пликовите е: Државна лотарија...

Од денеска собирајте фисклани сметки

на 12.2013 - Региони

Од денеска стартува наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, во која можат да учествуваат сите граѓани со собирање 20 фискални сметки од кој било износ. Со наградната игра и подигање на јавната...

Не еден, туку три стана во наградната со фискалните

на 12.2013 - Журнал

Скопје, 1 декември - Наградната игра „Фискална во рака - награда без мака“ почнува денеска и ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии...

Од денеска започнува наградната игра со фискалните сметки

на 12.2013 - еВести

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, која стартува денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

Собирајте фискални сметки, од денеска стартува наградната игра на Владата

на 12.2013 - Фама

Од денеска и официјално започнува наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“. Со собирање на 20 фискални сметки од кој било износ, можете да играте за главната награда – стан и дуќан. Исто така,...

ОД ДЕНЕС: Собирајте сметки за „Фискална во рака-награда без мака“

на 12.2013 - Телеграф

Со наградната игра и преку подигање на јавната свест кај граѓаните Владата ќе ја зајакнува фискализацијата Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната...

Од денеска трка за фискални сметки – почнува наградната игра на Владата

на 12.2013 - Фактор

Од денеска, 1-ви декември, стартува владината наградна игра „Фискална во рака – наградата без мака“. За да учествуваат граѓаните во неа, потребно е да соберат 20 фискални сметки, без оглед на износот и...

Почнува наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“

на 12.2013 - Идивиди

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, што почнува од денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

Од денеска започнува владината наградна игра: Собирајте сметки, добијте стан и дуќан!

на 12.2013 - Sky

Фискалните сметки издадени од 1-ви декември 2013 година ќе учествуваат во владината наградна игра, која претходно ја најави вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставревски. Со собирање на 20 фискални...

Фискална во рака-награда без мака – наградната игра стартува денеска

на 12.2013 - Република

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, која стартува денеска.Со наградната игра и подигање на јавната...

Почнува наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“

на 12.2013 - A1on

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, што почнува од денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

Почнува наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“

на 12.2013 - Канал 5

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, што почнува од денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

Стартува наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“

на 12.2013 - Курир

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, која стартува денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

Почнува владината наградна игра„Фискална во рака – наградa без мака"

на 12.2013 - Нова ТВ

Од денеска почнува владината наградна игра со фискалните сметки „Фискална во рака – наградата без мака“. Граѓаните треба да соберат дваесет фискални сметки од кој било износ, да ги испратат на адресата...

Стартува наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“

на 12.2013 - Maxim

Официјално од денеска започнува наградната игра која ја организира македонската Влада, „Фискална во рака-награда без мака“. За да учествувате во наградната игра треба да соберете 20 фискални сметки од...

Почнува наградната игра „Фискална во рака - награда без мака“

на 12.2013 - Инпрес

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, што почнува од денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

Почнува наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“

на 12.2013 - 24 вести

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, што почнува од денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

Стартува наградната игра "Фискална во рака-награда без мака"

на 12.2013 - Вечер

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра "Фискална во рака-награда без мака", која стартува денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

Со фискални сметки до автомобил и дуќан - започнува наградната игра на Владата

на 12.2013 - Прес 24

Официјално од денеска започнува наградната игра која ја организира македонската Влада, „Фискална во рака-награда без мака“. За да учествувате во наградната игра треба да соберете 20 фискални сметки од...

Почнува наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“

на 12.2013 - Денешен

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, што почнува од денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

Денеска почнува наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“

на 12.2013 - МКД

Денеска почнува наградната игра со собирање на фискални сметки, што ја најави министерот за финансии Зоран Ставрески. Со 20 фискални сметки, без ограничување на вредноста, секој има право да учествува...

Наградната игра „Фискална во рака – наградата без мака“ почнува од денеска

на 12.2013 - +Инфо

Владината наградна игра со фискалните сметки „Фискална во рака – наградата без мака“, почнува од денеска.  Според „правилата“ на играта, граѓаните треба да соберат дваесет фискални сметки од кој било износ,...

“Фискална во рака – награда без мака„ започнува денеска - Собирајте ги фискалните!

на 12.2013 - Сител

Денеска започнува наградната игра со собирање на фискални сметки. Се што треба да направите е да соберете 20 со било кој износ и да учествувате во трката за стан, дуќан или автомобил. Првото извлекување...

Наградната игра „Фискална во рака – наградата без мака“ почнува од денеска

на 12.2013 - Охрид Sky

Недела, 01 Декември 2013 11:53 Владината наградна игра со фискалните сметки „Фискална во рака – наградата без мака“, почнува од денеска.  Според „правилата“ на играта, граѓаните треба да соберат дваесет...

Од денес собирајте фискални сметки!

на 12.2013 - Лидер

“Фискална во рака – наградата без мака„. Стартува наградната игра со фискалните сметки. Треба да соберете дваесет од кој било износ, да ги испратите на адресата на Државната лотарија, и да се надевате...

Стан, дуќан и автомобил. А, вработување?

на 12.2013 - Локално

Денеска започнува наградната игра со собирање на фискални сметки. Со дваесет фискални вие сте морални учесници во наградната игра. И така македонско-американскиот сон треба да ве однесе до стан, дуќан...

Стартува наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“

на 12.2013 - Либертас

Од денеска почнува владината наградна игра со фискалните сметки „Фискална во рака – наградата без мака“. Граѓаните треба да соберат дваесет фискални сметки од кој било износ, да ги испратат на адресата...

Собирајте фискални сметки, почнува владината лотарија

на 12.2013 - A1on

Од денес стартува владината наградна игра „Фискална во рака – наградата без мака“. За учество треба да соберете 20 фискални сметки, без разлика на износот и да ги испратите на адресата на Државната лотарија....

Почнува наградната игра „Фискална во рака – награди без мака“

на 12.2013 - Лидер

Заменик претседателот на Владата и Министер за финансии Зоран Ставрески денеска ќе го одбележи почетокот на наградната игра „Фискална во рака – награди без мака“. На прес конференцијата во Министерството...

Стартува наградната игра „Фискална во рака награда без мака“

на 12.2013 - Пулс 24

- Очекуваме да се мотивираат и заинтересираат граѓаните за добивање фискални сметки секаде каде што пазарат и добиваат услуги, да соберат 20 фискални сметки и ги стават во плико. Граѓаните може да учествуваат...

Опозицијата вели: ВМРО-ДПМНЕ целосно се загуби

на 11.2013 - +Инфо

Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ целосно се загуби. Незнаејќи како да ги следи партиските наредби и без аргументи да ги напаѓа предлог мерките на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ почна да реагира на промоцијата на...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ целосно се загуби

на 11.2013 - +Инфо

Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ целосно се загуби. Незнаејќи како да ги следи партиските наредби и без аргументи да ги напаѓа предлог мерките на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ почна да реагира на промоцијата на...

КЛИКНИ
kariera.mk