„Мјузик прогресив квартет" ја промовира македонската музика во Канада

„Мјузик прогресив квартет" ја промовира македонската музика во Канада

Макфакс | на 4.2013

Двата концертни настапи на 26 и 28 април, квартетот ги реализира во градот Ванкувер во Канадската покраина Брититанска Колумбија и истите се во рамките на редовната концертна годишна програма на овој...

„Мјузик прогресив квартет“ ја промовира македонската музика во Канада

Хајд Парк | на 4.2013

По покана на симфонискиот оркестар „Вест Коуст“ од Ванкувер – Канада, камерниот квартет „Мјузик Прогресив“ ќе настапи во петок на  првиот од двата предвидени концерти како солисти со овој оркестар како...

„Мјузик прогресив квартет“ промовира македонска музика во Канада

Cooltura | на 4.2013

Почнувајќи од 20–ти овој месец, камерниот ансамбл „Мјузик прогресив квартет“ по четврти пат реализира концерти и предавања на северно американскиот континент. По покана на симфонискиот оркестар “Вест...

Квартетот „Мјузик прогресив“ ја промовира македонската музика во Канада

Утрински | на 4.2013

Камерниот ансамбл „Мјузик прогресив“ по четврти пат реализира концерти и предавања во Кабада. Членовите на квартетот на Северноамериканскиот континент се гости од 20 април по покана на Симфонискиот оркестар...

„Мјузик прогресив квартет" ја промовира македонската музика во Канада

Журнал | на 4.2013

Ванкувер, 26 април - По покана на симфонискиот оркестар „Вест Коуст" од Ванкувер - Канада, камерниот квартет „Мјузик Прогресив" ќе настапи во петок на првиот од двата предвидени концерти како солисти со...

„Мјузик прогресив квартет“ ја промовира македонската музика во Канада

+Инфо | на 4.2013

Почнувајќи од 20-ти овој месец, камерниот ансамбл „Мјузик прогресив квартет“ по четврти пат реализира концерти и предавања на северно - американскиот континент. По покана на симфонискиот оркестар „Вест...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност