ВИДЕО „Империја“ и „Скопје 2014“ на Евровизија 2013

на 2.2013 - +Инфо

Промоцијата на македонската песна за Евровизија 2013, под наслов „Империја“, синоќа предизвика бурни реакции на социјалните мрежи. Граѓаните најчесто изразуваат збунетост дали, всушност, тоа е рекламен...

Еве ја песната на Есма и Влатко за Евровизија

на 2.2013 - еВести

Имерија вака гласи насловот на песната на Есма Реџепова и Влатко Лозановски  за Евровизија. Подледнете го и видео спотот.

Очекувавме многу повеќе од Есма!

на 2.2013 - МКД

Многу поголеми очекувања имаа хрватските фанови на Евросонг за македонските преставници, особено кога е во прашање Есма. Според коментарите на љубителите на евровизиските песни, очигледно „Империја“ не...

За каква империја пеат есма И влатко

на 2.2013 - Телма

Ова е најлошата песна од сите до сега, со која Македонија ќе се претставува на музичкиот фестивал Евровизија, што ќе се одржи во Шведска - недвосмислени се коментарите на социјалните мрежи, на луѓето...

Ова е песната со која Македонија ќе оди на Евросонг

на 2.2013 - Maxim

Песната Империја на Влатко Лозановски и Есма

Ние сме спој на младост и искуство

на 2.2013 - Вест

ПРОМОВИРАНА ЕВРОВИЗИСКАТА ПЕСНА И СПОТОТ НА ЕСМА И ЛОЗАНО - Спотот го снимавме на многу убави места, кај спомениците, во Музејот, на кејот на Вардар, па има сега кај нас многу убави места за снимање спотови,...

Дали ви се допаѓа „Империја“ на Есма и Лозано?

на 2.2013 - МКД

Што мислите за „Империја“ на Есма и Лозано?

на 2.2013 - МКД

За оние кои ја пропуштија вчерашната промоција на песната „Империја“ која се емитуваше во специјалната емисија посветена за Евровизија на МРТ, еве можност да ја чујат и видат. И, како ви се допаѓа? Ги оправда ли вашите очекувања?

Поп, фолк, споменици во спотот за „Империја“ на Есма и Лозано

на 2.2013 - Дневник

Во едно од студијата на Македонската радио-телевизија, синоќа беше промовиран видо-спотот за нашата евровизиска песна „Империја“ во изведба на Есма и Лозано. Изборот на песна за евровизија годинава ќе...

Промовиран видео-спотот за „Империја“ на Есма и Лозано

на 2.2013 - Дневник

Во едно од студијата на Македонската радио-телевизија, синоќа беше промовиран видо-спотот за нашата евровизиска песна „Империја“ во изведба на Есма и Лозано. Изборот на песна за евровизија годинава ќе...

За реакциите по презентацијата на "Империја"

на 2.2013 - Нова ТВ

Иџи @i999y по вчерашниот настап на Есма и Лозано и промоцијата на  евровизиската песна Империја направи преглед на реакциите од Македонија,регионот,светот и пошироко.

Промовирана евровизиската „Империја“, впечатоците поделени

на 2.2013 - Инпрес

Синоќа беше промовирана песната „Империја“, која заеднички ја исполнуваат Есма Реџепова и Влатко Лозаноски, нашите претставници на изборот за песна на Евровизија 2013. Песната „Империја“, која е дело на...

``ЕКСКЛУЗИВНО: СДСМ веднаш се враќа во парламент и оди на локални избори, ако Груевски се согласи Империја да не не претставува на Евровизија.``

на 2.2013 - Sky

Жестоки коментари, по објавувањето на евровизиската песна на Влатко и Есма со наслов Империја. Социјалните мрежи во поплава од негативни коментари за она што го понуди МРТ како македонски производ кој...

Евровизиската песна на Есма и Влатко

на 2.2013 - Канал 5

Со оваа песна Есма Реџепова и Влатко Лозановски ќе ја претстават Македонија на Изборот за песна на Еврозија 2013 во Малме - Шведска. Автори на песната „Империја“ се Симеон Атанасов, Дејан Момировски и...

Евровизиската „Империја“ на Есма и Лозано

на 2.2013 - Кирилица

“Империја“, песната со која Есма и Лозано (име под кое, како што Влатко најави, ќе се претставува во Шветска) вечерва е промовирана пред целата јавност и е оставена на милоста и немилоста на острите македонски...

Слушнете ја евровизиската Империја и кажете го вашето мислење

на 2.2013 - Сител

Вечерва беше презентирана песната со која Македонија ќе се претстави на годинешнива Евровизија.  Песната, во изведба на Влатко Лозаноски и Есма Реџепова е наречена Империја. Ви се допадна ли? Кое е вашето...

Евровизиската песна на Есма и Влатко

на 2.2013 - Sky

Со оваа песна Есма Реџепова и Влатко Лозановски ќе ја претстават Македонија на Еврозија 2013 во Малме - Шведска. Спотот за песната „Империја“ е снимен од „Егзит Продукција“, а автори на песната се Симеон...

“Империја” – промовирана македонската евровизиска песна

на 2.2013 - Музика 24

Вечерва во специјална емисија на Македонската Радио Телевизија, беше премиерно претставена македонската евровизиска песна која ја исполнуваат Есма Реџепова Теодосиевска и Влатко Лозановски “Империја”,...

Еве ја ’Империја’ - нашата евровизиска песна!

на 2.2013 - Таратур

Есма Реџепова Теодосиева и Влатко Лозановски ја претставија песната ’Империја’ со која ќе настапат на годинешниот Евросонг. Реакциите на македонската публика се поделени по социјалните мрежи. Ваши коментари?

„Империјата“ на Есма и Лозано - ви се допадна ли?

на 2.2013 - ТВ Пакет

Дали ја слушнавте песната со која Есма и Лозано ќе ја претставуваат Македонија на престојната „Евровизија“? Споделете ги вашите коментари за истата. Тимот на ТВ Пакет го проследи настанот, наскоро со повеќе...

Ова е песната со која Македонија ќе оди на Евровизија

на 2.2013 - Прес 24

Песната Империја на Влатко Лозановски и Есма .

Мистеријата со македонската Евровизиска песна

на 2.2013 - Primetime

Во шоу програма на Македонската Телевизија, наречена „Есма и Лозано на Евросонг 2013“ од новото Студио 1 во зградата на јавниот сервис беше презентирана Евровизиската песна „Империја“ која ќе не’ претставува...

“Империја” етно-поп на Есма и Лозано

на 2.2013 - Нова Македонија

Вечерва во студиото на Македонската телевизија беше премиерата на песната со која Македонија ќе се претстави на Евровизија 2013, со песната „Империја“ во изведба на Влатко Лозаноски и Есма Реџепова. Претставен...

ВИДЕО Еве ја евровизиската песна на Влатко и Есма

на 2.2013 - +Инфо

Со песната „Империја“ Влатко Лозановски и Есма Реџепова ќе настапат на претстојното издание на Евровизија. Песната беше промовирана вечерва на МТВ1.  Видео-спотот може да го погледнете во продолжение.

“Империја”

на 2.2013 - Здраво

Еве ја “империјата” со која сакаме да ја освоиме Евровизија! Не се знае дали е дел од проектот Скопје 2014, но, за жал, сигурно е дека Есма и Лозано со оваа песна ќе настапат на годинешнава Евровизија...

Погледнете го видео записот за евровизиската "Империја" на Влатко и Есма

на 2.2013 - Вечер

Вечерва Македонија имаше шанса за прв пат да ја слушне евровизиската песна "Империја" во изведба на Влатко Лозановски и Есма Реџепова, со која Македонија ќе се престави на Евровизија 2013. Освен песната,...

Слушнете ја песната што ќе не претставува на Евровизија

на 2.2013 - Република

Есма Реџепова и Влатко Лозановски вечерва официјално ја претставија песната Империја со која ќе ја претстават Македонија на Евровизија 2013 во Малме.

Спотот за евровизиската песна на Есма и Лозано

на 2.2013 - Пулс 24

Премиерно, вечерва на Македонската телевизија се прикажа спотот за евровизиската песна на Есма и Лозано. Во спотот се прикажани убавините на Македонија, а многумина беа задоволни од него. Како вам ви се...

“Империја”

на 2.2013 - Здраво

Еве ја “империјата” со која сакаме да ја освоиме Евровизија! Не се знае дали е дел од проектот Скопје 2014, но, за жал, сигурно е дека Есма и Лозано со оваа песна ќе настапат на годинешнава Евровизија...

Вечерва беше промовирана македонската песна која ќе не претставува на Евровизија 2013 во Малме

на 2.2013 - Капитал

Вечерва беше промовирана македонската песна која ќе не претставува на Евровизија 2013 во Малме.Националниот сервис премиерно ја прикажа песната  „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, кои ќе...

Еве ја евровизиската песна на Влатко и Есма

на 2.2013 - SkopjeID

Со песната „Империја“ Влатко Лозановски и Есма Реџепова ќе настапат на претстојното издание на Евровизија. Песната беше промовирана вечерва на МТВ1. Видео-спотот може да го погледнете во продолжение.

Песната со која Македонија ќе настапи на Евровизија

на 2.2013 - Primetime

„Империја“ е насловот на композицијата која ќе не претставува на овогодинешниот Евросонг во Малме, Шведска. Есма Реџепова Теодосиевска и Влатко Лозановски-Лозано оваа година ја добија довербата од МРТ...

Слушнете ја евровизиската „Империја“

на 2.2013 - Радио МК

Вечерва со почеток од 21 часот од студиото 1 на МРТ беше премиерно претставена евровизиската песна со која Есма Реџепова и Влатко Лозаноски Лозано ќе ги бранат боите на нашата земја на годинешниот...

Погледнете го спотот за песната Империја која ќе не претставува на Евровизија

на 2.2013 - Кајгана

Ви го претставуваме официјалниот видео запис за „Империја“, песната со која Есма Реџепова Теодосиевска и Влатко Лозаноски Лозано оваа година ќе ја претставуваат Македонија на Евровизија во Малме, Шведска.

Песната која ќе ја претстави Македонија на Евросонг

на 2.2013 - Курир

Есма Реџепова Теодосиева и Влатко Лозановски од публиката веќе беа наречени добитна комбинација за Евросонг. Откако ја добија довербата од МРТ и беа објавени како наши претставници за годинешниот најпопуларен...

„Империја“ на Есма и Лозано

на 2.2013 - Бриф

МТВ вечерва ја претстави песната за Евровизја 2013 година со наслов „Империја“ во изведба на Есма Реџепова и Влатко Лозаноски. Во видео спотот доминираат објектите од Скопје 2014.

Видео: „Империја“ на Лозаноски и Реџепова на „Евросонг 2013“

на 2.2013 - Охрид News

„Империја“ на Влатко Лозаноски и Есма Реџепова, ќе биде годинашниот претставник од земјава на „Евросонг 2013, кој оваа година ќе се одржи во Малме, Шведска. Музиката и аранжманот се на авторите Симеон...

Империја – Македонската песна за евровизија

на 2.2013 - За Се

„Империјата“ на Лозано и Есма која ќе не претставува во Шведска!

на 2.2013 - Комуникација

Вечерва официјално беше промовиран спотот и песната на Есма Реџепова Теодосиева и Влатко Лозаноски под наслов „Империја“ со која тие годинава ќе ја претставуваат Македонија на Евросонгот во Шведска. Тие...

Погледнете ја евровизиската Империја

на 2.2013 - MMM

Влатко Лозановски и Есма - Империја

на 2.2013 - Црно бело

Есма Реџепова и Влатко Лозаноски ќе бидат македонски претставници на Евровизија 2013 година што ќе се одржи во Малме, Шведска Двете полуфиналиња ќе се одржат на 14 и на 16 мај, а финалето е закажано за...

„Империја“ на Есма и Лозано

на 2.2013 - A1on

Вечерва на МТВ беше претставена песната за Евровизја 2013 година со наслов „Империја“ во изведба на Влатко Лозаноски и Есма Реџепова, која ќе се одржи во Стокхолм. Видео записот е сниман и пред објектите од Скопје 2014.

Премиера на евровизиската песна "Империја" од Есма и Влатко

на 2.2013 - Факултети

Слушнете ја песната „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски која ќе не претставува на годинешниов „Евросонг” во Малме.

Презентирате песната која ќе не претставува на Евровизија

на 2.2013 - Бркај работа

Влатко Лозановски и Есма Реџепова на овогодинешната Евровизија која ќе се одржува во Малме, Шведска ќе настапат со песната „Империја.“ Песната беше претставена на посебна емисија на Македонската Радио Телевизија.

Слушнете ја песната што ќе не претставува на Евровизија

на 2.2013 - Либертас

Вечерва на МТВ беше претставена песната за Евровизја 2013 година со наслов „Империја“ во изведба на Влатко Лозаноски и Есма Реџепова, која ќе се одржи во Стокхолм. Видео записот е сниман во и пред објектите...

Евровизиската „Империја“ на Влатко и Есма, тука!

на 2.2013 - Backstage

Премиерно евровизиската „Империја“ на Влатко Лозаноски и Есма Реџепова Теодосиевска...

Слушнете ја „Империја“ – песната која ќе не претставува на Евросонг

на 2.2013 - Хит Портал

Вечерва во директен пренос на МРТВ беше и официјлано претставена песната „Империја“ со која Есма Реџепова Теодосиева и Влатко Лозаноски ќе ги бранат боите на Македонија во Малме, Шведска. Беше претставен...

Македонската "Империја" во Шведска

на 2.2013 - Точка

Во новото студио 1 на Македонската телевизија пред само неколку минути беше промовиран официјалниот спот и песна со која што кралицата на ромската музика Есма и талентираниот пејач Влатко Лозаноски - Лозано...

Спотот за евровизиската „Империја“ на Есма и Лозано

на 2.2013 - Фемина

Денес беше премиерата на песната со која Македонија ќе се претстави на Евровизија 2013. Освен што за прв пат имавме можност да ја слушнеме евровизиската „Империја“ во изведба на Влатко Лозаноски и Есма...

Со "Империја" Македонија оди во Шведска

на 2.2013 - Точка

Во новото студио 1 во Македонската телевизија пред само неколку минути беше промовиран официјалниот спот и песна со која што кралицата на ромската музика Есма и талентираниот пејач Влатко Лозаноски - Лозано...

Евровизиски кич

на 2.2013 - Локално

Годинава на Евровизија ќе не претставуваат Влатко Лозановски и Есма Реџепова. За песната со име Империја, беше снимено и видео, иако целиот пакет можеби е подобро да се нарече само: евровизиски кич.

Песната на Есма и Влатко вечерва премиерно на МРТ!

на 2.2013 - За Се

Песната „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски која ќе не претставува на годинешниов „Евросонг” во Малме, вечерва во 20:45 ќе ја има својата премиера на МРТ. Автори на музиката и аранжманот на...

Есма и Влатко премиерно во студиото на Бекстејџ!

на 2.2013 - Backstage

Во денешниот Бекстејџ ексклузивно пред целата македонска јавност да ја слушне евровизиската песна „Империја“ на Влатко Лозаноски и Есма Реџепова, слушнете ги сите детали за истата само неколку часа пред...

СРД побара евровизиската песна на Есма и Влатко да не се емитува за време на Изборниот молк

на 2.2013 - Sky

Советот за Радио Дифузија побара на денот на изборниот молк да не се емитува евровизиската песна за да не се прекршува законот. МРТВ побарала од СРД да може да емитува програма (вечерва кога треба да се...

СРД: Евровизиската песна да не се емитува на денот на изборите

на 2.2013 - 24 вести

На денот на изборниот молк СРД побара да не се емитува евровизиската песна бидејќи ќе се прекрши законот.  МРТВ побарала од СРД да може да емитува програма (вечерва кога треба да се промовира песната)...

Премиера на евровизиската „Империја“

на 2.2013 - Фактор

Македонската телевизија вечер во 20:45 часот премиерно ќе ја прикаже песната  „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Автори на...

Лозано и Есма вечерва ја промовираат “Империја”

на 2.2013 - Скопје Инфо

Денес во 20.45 часот, во студиото 1 на Македонската радио телевизија, гледачите за прв пат ќе имаат можност да ја слушнат „Империја“,  евровизиската песна на нашите годинешни претставници, Есма Реџепова...

Вечерва премиера на евровизиската „Империја“

на 2.2013 - Хит Портал

Македонската телевизија вечер во 20:45 часот премиерно ќе ја прикаже песната  „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Автори на...

Промоција на евровозиската „Империја“

на 2.2013 - Инпрес

Во новото - Студио 1 на МРТВ вечерва ќе биде промовирана новата песна, македонскиот претставник за изборот за песна на Евровизија 2013. Песната „Империја“, која е дело на Борче Нечовски, Симеон Атанасов...

Премиера на евровизиската „Империја“

на 2.2013 - Теамодерна

Македонската телевизија вечерва (27 февруари) во 20:45 часот премиерно ќе ја прикаже песната „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во...

Премиера на евровизиската песна „Империја“

на 2.2013 - Кирилица

Нашите евровизиски претставници, Есма Реџепова и Влатко Лозановски, вечерва во 20,45 часот, во студиото 1 на Македонската радио-телевизија, на гледачите ќе им ја претстават песната со која во мај ќе ги...

Премиера на македонската песна за Евровизија „Империја“

на 2.2013 - Бриф

Македонската телевизија вечер во 20:45 часот премиерно ќе ја прикаже песната  „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Автори на...

Премиерно вечерва “Империја“ на Есма и Лозано

на 2.2013 - Maxim

Македонската телевизија вечер во 20:45 часот премиерно ќе ја прикаже песната „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Автори на...

Премиера на евровизиската „Империја“ во изведба на Есма и Лозано

на 2.2013 - Канал 5

Вечерва премиерно ќе се прикаже песната „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Македонската телевизија вечер во 20:45 часот...

Премиера на евровизиската „Империја“

на 2.2013 - Дневник

Македонската телевизија вечер во 20:45 часот премиерно ќе ја прикаже песната  „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Автори на...

Премиера на евровизиската „Империја“

на 2.2013 - Денешен

Македонската телевизија вечер во 20:45 часот премиерно ќе ја прикаже песната  „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Автори на...

Премиера на евровизиската „Империја“

на 2.2013 - Алфа

Автори на музиката и аранжманот на песната се Симеон Атанасов и Дејан Момироски, а текстот го напиша Борче Нечовски. Во емисија во новоопремено студио на МРТ ќе биде прикажан и официјалниот спот на евровизиската ...

Премиера на евровизиската песната на Есма и Влатко

на 2.2013 - Пулс 24

Вечер во 20:45 часот македонската телевизија премиерно ќе ја претстави песната „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Текстот...

Вечерва премиерно евровизиската песна

на 2.2013 - Комуникација

Македонската телевизија вечер во 20:45 часот премиерно ќе ја прикаже песната  „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Автори на...

Премиера на евровизиската „Империја“

на 2.2013 - Сител

Македонската телевизија вечер во 20:45 часот премиерно ќе ја прикаже песната  „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Автори на...

Есма и Лозано ќе ни ја откријат евровизиската песна - „Империја“

на 2.2013 - Прес 24

Македонската телевизија вечер во 20:45 часот премиерно ќе ја прикаже песната „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Автори на...

Империјата на Есма и Влатко

на 2.2013 - Република

Македонската телевизија вечер премиерно ќе ја емитува песната „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Автори на музиката и аранжманот...

Евровизиската песна „Империја“ вечерва премиерно на МРТ

на 2.2013 - Курир

Македонската телевизија вечер во 20:45 часот премиерно ќе ја прикаже песната  „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Автори...

Премиера на евровизиската „Империја“

на 2.2013 - A1on

Македонската телевизија вечер во 20:45 часот премиерно ќе ја прикаже песната  „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Автори на...

Премиерно вечерва “Империја“ на Есма и Лозано

на 2.2013 - Нетпрес

Македонската телевизија вечер во 20,45 часот премиерно ќе ја прикаже песната  “Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на “Евровизија 2013“ во Малме. Автори на...

Премиера на евровизиската „Империја“

на 2.2013 - Локално

Македонската телевизија вечер во 20:45 часот премиерно ќе ја прикаже песната „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Автори на...

Подготовките пред претставувањето на Евровизиската песна

на 2.2013 - Primetime

Дојде и датумот кога конечно ќе се објави долгоочекуваната Евровизиска песна на Есма Реџепова и Влатко Лозаноски, со наслов „Империја“. Втора година по ред, Македонската Телевизија интерно ги одбра изведувачите...

Македонија ќе ја чуе „Империја“ на специјално шоу

на 2.2013 - Дневник

ПРОМОЦИЈА НА ЕВРОВИЗИСKАТА ПЕСНА. Во новото, современо, технички опремено студио 1 на Македонската телевизија нашите евровизиски претставници Есма Реџепова и Влатко Лозаноски, вечерва, во специјална емисија...

Претставување на евровизиската песна на Есма и Лозано

на 2.2013 - Cooltura

Утре (среда 27 февруари) со почеток во 20:45 на МТВ 1 во ново телевизиско шоу премиерно ќе биде  претставена песната „ Империја“ на Есма и Влатко Лозановски – Лозано, којашто годинава ќе ја претставува...

„Империја“ стокмена за Малме

на 2.2013 - Утрински

Вечерва во 20,45 часот, во студиото 1 на Македонската радио-телевизија, гледачите првпат ќе имаат можност да ја слушнат „Империја“, евровизиската песна на нашите годинашни претставници, Есма Реџепова и...

Влатко и Есма утре премиерно ќе ја изведат „Империја”

на 2.2013 - A1on

Влатко Лозаноски и Есма утре премиерно ќе ја изведат дуетската „Империја”, со која Македонија ќе ја претстават на Евровизија 2013, во Малме, Шведска. Во склоп на евровизиското ТВ-шоу, ќе биде промовиран...

Утре промоција на евровизиската “Империја“ на Есма и Лозано

на 2.2013 - Дневник

Утре на МТВ1 во 20.45 часот ќе биде промовирана евровизиската песна Империја. Исто така, во текот на шоуто за евровизија кое ќе се емитува на првата програма на МТВ, премиерно ќе биде прикажан официјалниот ...

Утре ќе биде промовирана евровизиската песна Империја

на 2.2013 - Прес 24

Утре на МТВ1 во 20.45 часот ќе биде промовирана евровизиската песна Империја . Исто така, во текот на шоуто за евровизија кое ќе се емитува на првата програма на МТВ, премиерно ќе биде прикажан официјалниот  спот...

Утре ќе биде промовирана песната Империја

на 2.2013 - Maxim

Утре на МТВ1 во 20.45 часот ќе биде промовирана евровизиската песна Империја Исто така, во текот на шоуто за евровизија кое ќе се емитува на првата програма на МТВ, премиерно ќе биде прикажан официјалниот  спот...

Промоција на песната за Евровизија 2013

на 2.2013 - Република

Македонска радио телевизија утре организира промоција на песната претставник за Евровизија 2013. Промоцијата ќе се одвива во присуство на македонски новинари и музичари во ното студио – Студио 1, на Македонската...

Есма и Лозано на Евросонг 2013

на 2.2013 - МТВ 1

На 27 февруари со директен пренос на телевизиското шоу од  новото грандиозно студио на Македонската телевизија, и официјално ќе биде претставена песната „ Империја “ којашто годинава ќе ја претставува...

Промоција на евровизиската песна “Империја“

на 2.2013 - Нетпрес

Утревечер во 20.45 часот, на првата програма на МТВ нашите евровизиски претставници Есма Реџепова и Влатко Лозаноски ќе ја отпеат евровизиската песна “Империја“, пишува “Вест“. Гледачите за прв пат ќе...

Премиерно изведување на евровизиската песна!

на 2.2013 - Курир

Со почеток во 20:45 часот, утре на МРТ ќе се емитува емисија посветена на овогодишниот Евросонг. Во неа ќе може за првпат да ја слушнеме песната „Империја“ во изведба на Есма Реџепова и Влатко Лозаноски,...

Премиера на евровизиската „Империја“

на 2.2013 - ТВ Пакет

Во среда, на 27. февруари во 20:45 часот, во студиото 1 на Македонската радио телевизија, гледачите за прв пат ќе имаат можност да ја слушнат „Империја“, евровизиската песна на нашите годинешни претставници,...

Евровизиската „Империја“ премиерно в среда

на 2.2013 - Република

Во среда конечно премиерно ќе може да ја слушнеме песната која оваа година ќе не претставува на најголемиот натпревар на музика кој се случува на ниво на Европа. Есма Реџепова и Влатко Лозаноски придружувани...

Премиера на евровизиската „Империја“ пред походот кон Европа

на 2.2013 - Радио МК

Во среда, на 27-ми февруари во 20.45 часот , во студиото 1 на Македонската радио телевизија , гледачите за прв пат ќе имаат можност да ја слушнат „Империја“ ,  евровизиската песна на нашите годинешни...

Во среда премиерно ќе ја слушнеме евровизиската песна Империја

на 2.2013 - MK News

Во среда на Македонската телевизија ќе биде промовирана песната Империја на Есма и Влатко со која годинава ќе не претстават на Евровизија во Малме Во студиото 1 на Македонската радио телевизија во среда...

Лозано и Есма ја промовираат Империја

на 2.2013 - MMM

Во среда, на 27 февруари во 20.45 часот, во студиото 1 на Македонската радио телевизија, гледачите за прв пат ќе имаат можност да ја слушнат „Империја“,  евровизиската песна на нашите годинешни претставници,...

В среда ќе ја слушнеме евровизиската песна на Есма и Влатко

на 2.2013 - Канал 5

Премиерата на спотот со евровизиската песна е планирана за в среда, 27 февруари. Евровизискиот хит Империја е делo на авторите Симеон Атанасов и Дејан Момироски задолжени за музиката и аранжманот, а текстот...

„Империјата“ на Есма и Лозано премиерно во среда!

на 2.2013 - Backstage

Во среда конечно премиерно ќе може да ја слушнеме песната која оваа година ќе не претставува на најголемиот натпревар на музика кој се случува на ниво на Европа. Есма Реџепова и Влатко Лозаноски придружувани...

Премиера на евровизиската песна „Империја” во среда

на 2.2013 - Хајд Парк

Во среда, на 27 февруари во 20.45 часот, во студиото 1 на Македонската радио телевизија, гледачите за прв пат ќе имаат можност да ја слушнат „Империја”, евровизиската песна на нашите годинешни претставници,...

Премиера на eвровизиската песна „Империја“ во среда

на 2.2013 - Пулс 24

Во среда, на 27 февруари во 20.45 часот, во студиото 1 на Македонската радио телевизија, гледачите за прв пат ќе имаат можност да ја слушнат „Империја“,  евровизиската песна на нашите годинешни претставници,...

Премиера на eвровизиската песна „Империја" во среда

на 2.2013 - Макфакс

Во текот на шоуто, премиерно прикажување ќе има и на официјалниот спот за македонската песна која ќе не претстави на „Евровизија 2013". „Велат дека упорноста и трудот секогаш одат заедно и резултираат...

Премиера на евровизиската „Империја“ пред походот кон Европа

на 2.2013 - Точка

Во среда, на 27 февруари во 20.45 часот, во студиото 1 на Македонската радио телевизија, гледачите за прв пат ќе имаат можност да ја слушнат „Империја“, евровизиската песна на нашите годинешни претставници,...

Премиера на евровизиската песна

на 2.2013 - Комуникација

Богата музичка програма на која домаќин ќе биде Димитар Атанасовски, голем избор на гости и разговори поврзани со темата „Евровизија“ е само мал дел од најавата за она што ќе се случува оваа среда, во...

КЛИКНИ
kariera.mk