Лек за импотенција!

на 1.2013 - Пулс 24

Научниците во новите истажувања откриле дека тенкиот женски струк не само што позитивно влијае на ерекцијата кај мажите туку и на самиот сексуален чин. Виткиот стук веќе со децении претставува идеал за...

Што жените не смеат да прават во кревет

на 1.2013 - Нетпрес

Мажите ги одбива кога жената е во работна атмосфера во спалната соба. Исфрлете ја работата од собата-подобро е за вашето здравје и за сексуален живот.  Тешко дека ќе сретнете маж на кој оралниот секс не...

Мажите ги избираат жените според растот

на 1.2013 - Интересно

Растот на една жена веќе е важен фактор при наоѓање на партнер во животот, покажува новото истражување на научници од Универзитетот во Гронинген, Холандија... Силниот пол избира жени по мирисот, големината...

Фините момци се „сомнителни“

на 1.2013 - Идивиди

Убавото однесување денеска раѓа сомнеж, покажа истражувањето кое се спроведе во Велика Британија. Резултатите покажаа дека жените се особено внимателни ако мажот е внимателен и љубезен, да дури 89 отсто...

Секс: Со или без љубов?

на 1.2013 - Курир

Најновите истражувања покажуваат дека сексот сепак е подобар кога помеѓу партнерите постои љубов, за разлика од сексуалниот однос во кој нема емоции. Откриено е дека целиот сексуален чин, односно од предиграта...

Секс пред телевизор-НЕ!

на 1.2013 - Курир

Експертите советуваат- немојте да водите љубов пред телевизор. Образложението е дека сето она што го има на телевизија може да ви го привлече вниманието. Дополнително, сексолозите од Германија објаснуваат...

И жените добиваат своја вијагра?

на 1.2013 - Пулс 24

Лекот „флибансерин“ на германската фармацевтска куќа „Boehringer Ingelheim", кој првобитно требаше да биде антидепресив, по се изгледа ќе послужи за една друга, исто така многу важна намена. Со оглед на...

Што забележуваат мажите за време на секс?

на 1.2013 - Попара

Повеќето жени се незадоволни од својот изглед, но ново истражување покажа дека во интимната атмосфера мажите се слепи за нивните недостатоци. Комплексите на некои жени се толку многу, што буквално го уништуваат...

И жените добиваат своја вијагра?

на 1.2013 - Макфакс

Со оглед на тоа што жените кои учествуваа во тестирањето на лекот изјавиле дека при неговото консумирање значително им се зголемило либидото, матичната фармацевтска компанија одлучи да го пласира како...

Mитови поврзани со сексот

на 1.2013 - Превентус

Постојат убедувања за сексот, на кои се верува исто толку лесно каколку што се и погрешни. Голем дел од нив влијаат на самодовербата и еротското однесување во креветот и водат до непријатни грешки или...

Вијагра за жени?

на 1.2013 - Журнал

Берлин, 17 јануари - Лекот „флибансерин“ на германската фармацевтска куќа „Boehringer Ingelheim",  првобитно требаше да биде антидепресив, но изгледа ќе послужи за една друга, исто така многу важна намена. ...

Фините момци се сомнителни!?

на 1.2013 - Бркај работа

Кога мажите се однесуваат како кавалиери, жените стануваат - сомничави. Убавото однесување денес буди сомнежи, покажало истражување спроведено во Велика Британија. Резултатите покажале дека жените стануваат...

Водете љубов со цело тело

на 1.2013 - Нетпрес

Многу грешите ако сексуалното задоволство го поврзувате само со стимулација на гениталиите. Нормално, на нив треба што подолго да се задржите, но не заборавајте дека на телото има уште ерогени зони кои...

Жените во 50-тите години од животот се најзадоволни со сексуалниот живот

на 1.2013 - Хајд Парк

Иако не водат љубов толку често како порано, жените, како што одат годините се позадоволни сос војот сексуален живот, открива британска студија спроведена на 1000 парови. Дури три четвртини од жените на...

Тенок струк крева од мртви

на 1.2013 - Фама

Виткиот струк веќе со децении претставува идеал за убавината на многу жени, а експертите сега ја откриле и причината зошто мажите сакаат дами со фигури на песочен часовник. Поранешните студии покажале...

Љубовта гасне? Еве неколку знаци зошто

на 1.2013 - Интересно

Ако бидете оставени на волјата на времето, љубовта постепено загаснува и на крај конечно исчезнува. На сите ни е јасно дека чувствата исчезнуваат, ако не се хранат редовно... Психолозите ги одредија првите...

Фините момчиња се „сомнителни“

на 1.2013 - Фама

Убавото однесување денес буди сомнеж, покажало неодамнешното истражување спроведено во Велика Британија. Резултатите покажале дека жените стануваат многу претпазливи ако мажот е љубезен и внимателен, па...

Смислете сценарио за секс

на 1.2013 - Нетпрес

Ако сте напалени, а сами сте и го чекате вашиот партнер или партнерка, слободно замислувајте сценарио за секс кое сакате да го остварите.  Визуелизацијата на интимниот чин ја зголемува вашата возбуда и...

Идеи за возбудлив секс и експлозивен оргазам

на 1.2013 - Нетпрес

Бидете отворени за ново искуство Кога ќе ве обземе страст, заборавете на спалната соба и препуштете се на уживање во скриениот двор, во кујната, под врел туш или пак ако сте склони кон егзебиционизам и...

Прочитајте го неговиот говор на телото

на 1.2013 - Црно бело

Невербалната комуникација во љубовната врска е исто толку важна колку и самата комуникација. Научете како да ги „прочитате“ неговите гестови и да одговорите соодветно на нив Најчестите нивни трикови се...

Жени, овие факти ќе ви се допаднат!

на 1.2013 - Курир

Жените многу често се грижат како изгледаат голи во кревет и забораваат да се препуштат на емоциите, а што е уште поважно, мажите воопшто не мислат на такви работи за време на секс. На што мажот никогаш...

Разбудете ја сексуалната желба кај жената

на 1.2013 - Попара

Сите жени немаат еднаква сексуална желба, но кај оние кои спласнала, можете да ја разбудите. Има неколку корисни совети кои можете да ги применувате од наутро до навечер. Секоја жена има единствен сексуален...

Фините момци се „сомнителни“

на 1.2013 - Хајд Парк

Доброто однесување во денешно време буди сомнеж, покажа истражувањето неодамна спроведено во Велика Британија. Резулатите покажале дека жените стануваат доста претпазливи ако мажот со нив е внимателен...

Еве зошто сте лоши во сексот?

на 1.2013 - Либертас

Можеби мислите дека сте добар љубовник, но што мисли вашата партнерка за тоа. Тешко дека отворено ќе го изрази своето незадоволство за да не ве повреди, но можеби се препознавате во овие карактеристики...

Вибраторот лек за жените

на 1.2013 - Либертас

Играчките за секс веќе не се табу во  западните земји, а сè поголем број мажи немаат ништо против нивните партнерки да користат вибратори. Оваа популарна сексуална играчка, всушност, може да биде од голема...

Пет техники кои ве делат од совршенство во сексуалниот чин

на 1.2013 - Нетпрес

Совршена љубовница е жената која ужива во сексот и со која и мажот ужива во сексот, а тајната на нејзиниот успех лежи во неколку едноставни техники.  Жената која обожава секс, ужива во него, знае да овозможи...

Зошто сексот е добар?

на 1.2013 - Нетпрес

Ако сакате да направите бебе, мора да имате многу секс.Не само што ќе ги зголемите шансите да го направите, туку ќе постанете и повеќе плодни. Честите сексуални односи позитивно влијаат на спермата која...

Како да го подобрите сексуалниот живот?

на 1.2013 - Нетпрес

Ако не сте задоволни од моменталниот сексуален живот не очајувајте, секогаш можете да ги распламтоте страстите  меѓу вас и вашиот партнер. За почеток пронајдете ги вашите ерогени зони.Ќе се изненадите...

Тајни знаци кои откриваат каков е во кревет

на 1.2013 - Црно бело

Иако чинот на запознавање во кревет е многу сензуален момент, жените кои го поминале неколку пати и при тоа се разочарале, веќе се заситиле Но, постојат знаци кои може да помогнат во потрагата за „вистинскиот“,...

Фините момци се... сомнителни!

на 1.2013 - За забава

Убавото однесување од страна на мажите во денешно време буди сомнеж, покажа истражувањето спроведено во Велика Британија. Резултатите покажаа дека жените стануваат многу претпазливи ако мажот е внимателен...

Каков секс сакаат мажите по 30-та?

на 1.2013 - Скопје Инфо

Како влегуваат во позрелите години, неговите секс желби се менуваат. Младите мажи најчесто се возбудени само од помислата на секс. Но кога ќе влезат во триесетите години, за мажите важна е и партнерската...

Каков секс сакаат мажите по 30-та?

на 1.2013 - Скопје Инфо

Како влегуваат во позрелите години, неговите секс желби се менуваат. Младите мажи најчесто се возбудени само од помислата на секс. Но кога ќе влезат во триесетите години, за мажите важна е и партнерската...

Природна бринета, горда на своите облини

на 1.2013 - Точка

Речиси секој маж би се согласил дека најубава жена е онаа природната која зрачи со сексапил, а таква е и прекрасната Мелиса Кларк! Добро познато е дека мажите ја сакаат природната убавина на жените,...

Секс после расправија- О, да!

на 1.2013 - Скопје Инфо

Познато е дека сексот е најлесниот начин да се ослободите од стресот, па затоа нека не ве чуди фактот дека многу парови по расправиите практикуваат да имаат секс. Кога ќе се распрвате со некого, нивото...

Како да станете совршена љубовница

на 1.2013 - +Инфо

Жената која обожава секс, ужива во него, умее да пружи и да прими задоволство во креветот е совршена љубовница. Постои едно непишано правило – совршената љубовница води љубов од чисто задоволство, а не...

Сонувате секс со поранешниот партнер? Без грижи, ништо страшно

на 1.2013 - SkopjeID

Според неодамнешната студија на Универзитетот во Монтреал, 8% од соништата се поврзани со сексот. Но она што многумина ќе ги изненади  е дека самиот сон за секс, ретко е поврзан со него. Всушност, сексот...

Прирачник за ерогените зони

на 1.2013 - Фама

Усните се непресушен извор на страст. Видовите на бакнежи се разновидни, па во зависност од тоа за што ќе се одлучите во дадена ситуација, бакнежот може да биде нежен, условно кажано груб до извесна граница,...

Kaко да бидете совршена љубовничка

на 1.2013 - Хајд Парк

Жената која обожува секс, ужива во него, знае да пружи и прими задоволство во кревет е совршена љубовница. Постои едно непишано правило – совршената љубовница води љубов од чисто задоволство, а не затоа...

ПСИХОЛОГИЈА - Третирање сексуални психолошки проблеми

на 1.2013 - Нова Македонија

Немањето сексуален однос во една врска не значи дека не постојат уживање и пријатни чувства, туку означува дека шансата да се почне сексуална игра со партнерот со намалено либидо е многу мала....

Излудете го максимално!

на 1.2013 - SkopjeID

Потребно е жените да бидат по вешти и со бујна фантазија за да можат да го научат мажот дека предиграта знае да биде навистина забавна и дива. Фаталната жена знае како! Ако сакате да доживеете неверојатни...

Зошто жените им простуваат на мажите кои изневеруваат?

на 1.2013 - Скопје Инфо

Голем дел од жените ги толерираат нивните партнери во своите игри надвор од врската, но според истражувањата само 1 од 10 мажи би и простиле на својата партнерка која ги изневерила. Затоа, се поставува...

Кажете “Те сакам“ на друг начин и со други зборови

на 1.2013 - Точка

Мажите, за разлика од жените, се визуелни суштества, па тоа е уште една од разликите помеѓу двата пола. Додека жената може да се освои со едноставно “те сакам“, мажите повеќе сакаат тоа да го покажете...

Подобар сексуален живот за само пет дена!

на 1.2013 - Курир

Сметате дека можете да добиете многу повеќе од партнерот, а и вие нему повеќе да му пружите? Еве како да си го зачините сексуалниот живот за само пет дена. Овие совети применувајте ги еден по еден, почнувајќи...

Што жените очајнички сакаат од мажите

на 1.2013 - The Men

Се чини дека она што го сакаат жените секогаш ќе биде прашање без јасен одговор. Но, сè уште постои значаен број на работи кои кај повеќето жени лесно "минуваат", затоа што тие очајнички ги очекуваат од...

Уживање во сексот со голем пенис

на 1.2013 - Идивиди

Ако му робуваме на клишето, секоја жена би била пресреќна со партнер чија машкост изгледа импресивно како во должина така и во дебелина. Сепак, вистината е дека сексот со маж кој има голем пенис, не секогаш...

Колку стареат, толку повеќе жените уживаат во сексот

на 1.2013 - SkopjeID

Жените в0 средни години се задоволни од сексот , без разлика на тоа што нивните партнери имаа проблеми со претставата во спалната соба . Во истражувањето на научниците, во кое учествувале 1000 парови од...

Најголемите стравови на мажите во сексот се…

на 1.2013 - Либертас

Не само жените, туку и мажите чувствуваат несигурност во креветот. Жените обично се несигурни поради својот изглед, вишокот килограми или целулитот. Додека пак кај мажите не станува збор за нивниот изглед,...

Знаци кои откриваат дека сте имале секс пред половина час

на 1.2013 - Либертас

Телото дава потсвесни сигнали после секс, што значи дека можеме да препознаеме кога некој бргу водељ љубов, сметаат научниците. Еве на што треба да обратите внимание ако некој од вашите колеги или пријатели...

Непишани правила на сексуална комуникација

на 1.2013 - Сител

Ако одлучите да имате секс во текот на менструација, бидете сигурни дека тоа и двајцата го посакувате и дека се во врска со тое е ок. Од партнерот не треба да сокриете дека во пределот на гениталиите нешто...

КЛИКНИ