РЕЦЕПТ - Пекарски компири

на 1.2013 - Нова Македонија

Има многу рецепти за приготвување компири на пекарски начин, но овој е вистинскиот. Оди со секое месо, но и без него Состојки: 1-2 кг компири, 2 мали главици кромид, лажица маст, 50 г сланина, 2 домата,...

Млинци со месо од мисирка

на 1.2013 - MiGusto

Неодамна имавме гости од Србија и не потсетија на еден помалку заборавен рецепт типичен за овие балкански простори. Направивме феноменални млинци со мисиркино месо и воопшто не погрешивме. Млинци со месо...

Печено свинско месо

на 1.2013 - MiGusto

Вкусно, сочно, ровко. „Печење“ за мерак. Незаменлив деликатес за секоја поголема веселба или прослава. А, за правите гурмани мераклии на месо може и за обичен ручек. Печено свинско месо Подготовка: 20...

Пржени кнедли од компир и месо

на 1.2013 - MiGusto

Одлично мезе за прави гурмани или пак ручек за оние кои не милуваат преобилно да јадат. Како и да е, и едните и другите ќе бидат повеќе од задоволни. Добар апетит. Пржени кнедли од компир и месо Подготовка:...

Динстано месо во црвено вино

на 1.2013 - Мои рецепти

Состојки 1 кг. свинско месо 1/4 л. суво црвено вино 1/2 л. вода една лаж. брашно 2-3 моркови едно/две парч/ кромид зачини сол, бибер, ловоров лист Подготовка Едноставен начин на подготовка на месото,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина, туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функционалности ги прават компјутерски алгоритми кои ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се појави на грешки.

Контакт · Маркетинг · Facebook · Twitter · Android GRIDer · iPhone GRIDer

Copyright © 2010 - 2015 GRID System · За проектот · Мапа на сајтот · RSS канали · Приватност · Хостирано во Неотел
КЛИКНИ