10-neshta-za-koi-silnite-zheni-nikogash-ne-treba-da-se-izvinuvaat

10 нешта за кои силните жени никогаш не треба да се извинуваат

Кафе пауза | пред еден час

Дами, во некои ситуации навистина треба да се извините, но многу често нема никаква потреба од тоа. Според едно истражување, жените многу почесто се извинуваат во секојдневни ситуации. За многу жени извинувањето е поврзано со концептот на учтивост,...

reshena-misterijata-za-vonzemskiot-kostur-otkrieno-e-shto-bilo-misterioznoto-sushtestvo

РЕШЕНА МИСТЕРИЈАТА ЗА ВОНЗЕМСКИОТ КОСТУР: Откриено е што било мистериозното суштество !

Вести24 | пред 14 минути

Мумифицираниот костур откриен во пустината во Чиле пред 15 години е најчудното нешто пронајдено на тој простор. Некои луѓе тврдат дека станува збор за вонземјанин. Должината на скелетот е 15 центиметри, но според проценката, станува збор за дете на...

se-e-podgotveno-za-kralskata-venchavka-povikani-600-gosti

Се е подготвено за кралската венчавка: Повикани 600 гости

Попара | пред 29 минути

Од палатата во Кенсингтон порачаа дека сите кои ќе бидат повикани на церемонијата на венчавката на 19 мај во дворецот Виндзор, ќе бидат повикани и на ручек во домот на кралицата Елизабета Втора. Подоцна тој ден, во вечерните часови, 200 гости ќе...

marina-otide-na-eksperimentalno-lekuvanje-i-se-sloshilo-na-aerodrom-no-ne-gubi-nadezh-da-ja-pobedi-loshata-bolest

Марина отиде на експериментално лекување: И се слошило на аеродром, но не губи надеж да ја победи лошата болест!

Вечер | пред 23 минути

Марина Туцаковиќ отиде на лекување во Германија, во Минхен, каде ќе се задржи неколку дена за да биде на автоимуна терапија, надевајки се дека со овој метод ќе ја победи тешката болест. Во Германија отпатувала заедно со својот сопруг Александар Футе...

za-ovoj-chovek-zboruva-cela-avstralija-jakov-vo-jugoslavija-chuval-plutonium-a-denes-vo-svojot-podrum-pravi-nuklearen-bunker

За овој човек зборува цела Австралија: Јаков во Југославија чувал плутониум, а денес во својот подрум прави нуклеарен бункер

Точка | пред 3 часа

Јаков Лончаревиќ, кого австралиските медиуми го претставиле како Југословен кој во таа земја се доселил во 1979. година, дошол во центарот на вниманието на тамошната јавност кога било откриено дека 20 години гради атомска скривница во подрумот на...

brutalno-iskreni-ilustracii-koi-prikazhuvaat-shto-ne-e-vo-red-so-deneshnoto-opshtestvo

Брутално искрени илустрации кои прикажуваат што не е во ред со денешното општество

Црно бело | пред 4 часа

Досега многупати сме виделе како преку уметност е прикажана суровата реалност на денешното општество. Светот постојано се менува и промените на модерното општество влијаат многу негативно на нас како целина. Животот кој го живееме и „правилата“ по...

tuna-otkako-stana-majka-se-fotka-samo-so-sinot-galerija

Туна откако стана мајка, се фотка само со синот – Галерија

Вести24 | пред 14 минути

Cheeky reindeer🦌 #babyrudolph A post shared by Tuna Sejdi (@tunasejdi) on Dec 13, 2017 at 9:58am PST Откако на свет го донесе синчето Тиан, пејачката Туна не пропушта можност да го фотне својот наследник. Ако пред да стане мајка таа постојано ги...

intervju-so-brachnata-dvojka-od-pampers-of-d-fol-kristijan-saka-da-bide-tapanar-a-jovana-mu-e-najgolem-obozhavatel

ИНТЕРВЈУ СО БРАЧНАТА ДВОЈКА ОД „ПАМПЕРС ОФ Д ФОЛ“: Кристијан сака да биде тапанар, а Јована му е најголем обожавател

Фактор | пред 5 часа

Има многу моменти на кои сме благодарни и за кои вреди што се посветивме на оваа прекрасна и возвишена работа. Не жалиме за ништо бидејќи во животот најмногу учиме од непредвидените и понекогаш непријатни ситуации, велат Ирена и Даниел Митревски,...

na-tavanot-pronashol-kutii-so-niv-ja-otkril-tajnata-koja-negovata-sopruga-ja-kriela-40-godini

На таванот пронашол кутии – со нив ја открил тајната која неговата сопруга ја криела 40 години

Вести24 | пред 49 минути

Правилото дека во брак не треба да се крие ништо од партнерот, не е случај и кај овој пар. Меѓутоа ако тајна е тоа што Крис Бреснан го направила, тогаш и не е толку лошо. Но, секоја тајна кога-тогаш се открива. Оваа жена цели 40 години на таванот...

turski-gotvachi-ja-napravija-najgolemata-baklava-vo-svetot-teshka-poveke-od-500-kilogrami

Турски готвачи ја направија најголемата баклава во светот тешка повеќе од 500 килограми

Макфакс | пред 29 минути

Група турски готвачи ја направија најголемата баклава во светот, тешка повеќе од 500 килограми. Баклавата им била послужена на гостите во огромна тепсија на Самитот за гастрономија во Анкара. Мехмет Канбур, кој ја предводел групата од 14 готвачи од...

uchenicite-isplasheni-rabotel-kako-profesor-po-matematika-a-bil-i-porno-akter

Учениците исплашени: Работел како професор по математика, а бил и порно актер!

Вистина | пред 2 часа

Учениците во училиштето во англискиот град Писхевен останале во шок откако откриле дека нивниот професор по математика е всушност порно глумец. За двојниот живот на австралискиот билдер Скот Шервуд, учениците го запознале така што го побарале...

za-da-gi-spasat-ribite-ubivaat-morski-lavovi

За да ги спасат рибите, убиваат морски лавови

+Инфо | пред 13 минути

И во други области досега се убивале морските лавови, но без посебен ефект по загрозените видови. Два вида риби од американскиот список на загрозени видови во сојузната држава Орегон се соочуваат со растечка опасност од гладни морски лавови....

11-najchesti-zhenski-izgovori-za-izbegnuvanje-na-seks

11 најчести женски изговори за избегнување на секс

Вистина | пред 3 часа

„Главата ќе ми експлодира“, „Жешко ми е“, „Смрзнав“, „Децата спијат, ќе ги разбудиме“, „Децата се будни, ќе нѐ слушнат“ … Ретко која жена може искрено да каже дека не е „грешница“ кога станува збор за смислување изговори за избегнување на интимни...

horoskopski-znak-shto-nikogash-nema-da-ve-izneveri

Хороскопски знак што никогаш нема да ве изневери

Интересно | пред 14 минути

Од сите 12 хороскопски знаци во Зодијакот, Раковите најмногу тежат кон сигурна и вистинска врска, полна со љубов, каде што нема место за неверство. Ракот никогаш не е целосно среќен додека не реализира длабока емотивна врска, а кога ќе се вљуби,...

srpska-prostitutka-otkriva-ova-se-najperverznite-raboti-koi-gi-pravev

Српска проститутка открива: Ова се најперверзните работи кои ги правев!

Вистина | пред 19 минути

Една српска сексуална работничка, за порталот „Србија данас“ искрено се исповеда за тајните на својот занает, како и за непријатните искуства кои мажите ги барале од неа. -Во една прилика добив повик од клиент кој побара да носам црвени гаќи, ПВЦ...

kolku-e-dlaboka-vaginata-i-ostanati-prashanja-koi-ve-interesiraat

Колку е длабока вагината и останати прашања кои ве интересираат

Идивиди | пред 23 минути

Некогаш на сите ни паѓаат на памет прашања чии одговори би сакале да ги дознаеме. Иако е доста чудно да разговарате за нив со други луѓе, сепак постои начин да ја задоволите вашата љубопитност со одговори кои треба да ги знаете. Еве неколку одговори...

poraneshen-plejboj-model-ѝ-se-izvini-na-melanija

Поранешен Плејбој модел ѝ се извини на Меланија ...

Фемина | ново

Бракот на Доналд и Меланија Трамп е обвиен во скандали. Неколку жени излегоа во јавноста со изјави дека во минатото имале сексуални врски со сегашниот претседател на САД. Карен МекДугал со интервју за CNN раскажа како се одвивала нејзината...

bez-kosa-i-bez-vegji-antonio-banderas-go-promeni-izgledot-za-ovaa-epska-uloga

Без коса и без веѓи: Антонио Бандерас го промени изгледот за оваа епска улога

Таратур | пред еден час

Антонио Бандерас се појави на црвеиот тепих во Мадрид во целосно непрепознатливо издание, без коса и без веѓи. Актерот драстично го промени својот изглед за потребите на улогата во новата серија на National Geographic, Genius: Picasso, во која го...

zaljuben-do-ushi-aca-lukas-postavi-fotografija-so-bozhana-za-koja-site-zboruvaat

Заљубен до уши: Аца Лукас постави фотографија со Божана за која сите зборуваат

Вечер | пред еден час

Познатиот српски фолк пејач Аца Лукас реши да не го крие идентитот на својата избрачничка, па после неколку месеци шпекулации во јавноста, на социјалните мрежи закачи фотографија која наиде на голем број пораки од неговите следбеници, додека е...

ministerot-tevdovski-ekipata-na-iscelitel-i-gradonachalnikot-na-makedonija-vo-eden-na-eden

Министерот Тевдовски, екипата на Исцелител и градоначалникот на Македонија во „Еден на Еден“

Кафе пауза | пред еден час

Повторно полно студио гости во Еден на Еден. Во недела, во најгледаното ток-шоу во Македонија, гостува Драган Тевдовски. Министерот за финансии пред публиката зборуваше за неговата функција, животот во Данска, студентите, семејството, но и како...

poznatata-manekenka-odbrana-za-ikona-na-2018g

Познатата манекенка одбрана за икона на 2018г.

Интересно | ново

Секој месец јуни традиционално се одржува доделувањето на престижните CFDA награди, кои ги собираат највлијателните луѓе од светот на модата. Оваа година, американските модни дизајнери ја нагтадија Наоми Кембел за нејзината голема улога во...

odlichen-model-na-farmerki-za-proletnata-sezona

Одличен модел на фармерки за пролетната сезона

Интересно | ново

Модните блогерки веќе ги објавуваат најдобрите комбинации за облекување за пролетната сезона, иако снегот не изненади уште на првиот пролетен ден. Профилите на трендсетерките сега се вистинска инспирација за разгледување на Instagram. Според...

dajan-kiton-i-monika-beluchi-vo-crni-elegantni-kombinacii-na-crven-kilim

Дајан Китон и Моника Белучи во црни елегантни комбинации на црвен килим

Fashionel | пред 9 минути

Во Рим вчера се одржа свеченото доделување на наградата „Давид Донатело“. Меѓу присутните беа и Дајан Китон (72) и Моника Белучи (53). Белучи на црвениот килим се појави во елегантен ссветлуцав фустан на преклоп кој го потпишува модната куќа...

proletna-chistka-na-neseserot

Пролетна „чистка“ на несесерот

Слободен печат | пред 24 минути

Пролетта е вистинско време да го „претресете“ својот несесер. Секоја шминка што ја имате, од отворање не смее да стои подолго од една година. Неколку совети може да ви помогнат за полесно да се ослободите од вишокот и да ги користите само...

nevnimanieto-mozheshe-da-go-chini-zhivot

Невниманието можеше да го чини живот

Reporter.mk | пред 39 минути

Не знае што го снајде…...

postoi-li-patuvanje-niz-vremeto

Постои ли патување низ времето?

Паника.бе | пред 44 минути

Додека некои се обидуваат да докажат дали постои патување низ времето, останатите......

po-drvata-se-gleda-kolku-e-ladno-vremeto

По дрвата се гледа колку е ладно времето

Паника.бе | пред 49 минути

Природата има начин како да ти каже дека е ладно надвор....

razlikata-megju-orkestar-vo-zapadna-i-vo-istochna-evropa

Разликата меѓу оркестар во западна и во источна Европа

Паника.бе | пред 54 минути

Како изгледа оркестар во западна, а како во источна Европа....

ova-ne-smeete-nikogash-da-go-zamrznuvate

Ова не смеете никогаш да го замрзнувате!

+Инфо | пред 3 часа

Тестенини, веќе одмрзната храна, авокадо, свежи билки и уште некои други намирници не е препорачливо да се замрзнуваат Никој не сака да фрла остатоци од ручекот, а наједноставен начин да ги зачуваме е да ги ставите во фрижидер или во замрзнувач....

so-ovaa-dieta-sigurno-ke-oslabnete-14-kilogrami-za-dve-nedeli-probajte

Со оваа диета сигурно ќе ослабнете 14 килограми за две недели, пробајте

News 24 | ново

ЛЕЌА Дали знаевте дека е многу здрава и корисна намирница која треба редовно да ја вклучите во вашата диета? Веќе одамна се познати нејзините лековити својства за решавање на бројни здравствени проблеми. Бидејќи ја подобрува меморијата и...

pobedete-ja-anemijata-so-ovoj-recept-od-med-limon-seme-od-kopriva-i-bademi

Победете ја анемијата со овој рецепт од мед, лимон, семе од коприва и бадеми

Денар | пред 14 минути

Имате проблеми со слаба крвна слика или имате недостиг на железо? Направете го овој рецепт. Веќе по дваесет дена ќе забележите промени на кожата и косата… Ви претставуваме одличен рецепт како да подготвите смеса со која можете успешно да го...

dami-vnimavajte-dolnata-obleka-ima-rok-na-traenje

Дами, внимавајте... долната облека има рок на траење

Интересно | пред 20 минути

Проблемот со долната облека кај жените е што се развлекува и потоа се кине. Зошто? Затоа што најчесто се изработуваат од еластин, кој е удобен за градите на жените, кој не трае многу долго. Тоа се однесува за градниците, кај кои се јавува проблемот...

dali-crnoto-seme-e-navistina-lek-za-sѐ-pa-duri-i-za-rak

Дали црното семе е навистина лек за сѐ, па дури и за рак?

+Инфо | пред 2 часа

Во стар Египет црното семе се нарекувало „благословеното семе“. Исто така, се верува дека пророкот Мухамед кажал дека црното семе е лек за сите болести, освен за смртта. Познато е и како црн сусам, црн кумин или црн ким и е еден од најлековитите...

kafe-na-denot-espresino

Кафе на денот: Еспресино

Кафе пауза | пред еден час

Едноставна комбинација од чоколадо и еспресо Потребни состојки: 30 милилитри свежо подготвено еспресо 85 милилитри ладно полномасно млеко 1 лажичка какао во прав 1 лажичка Нутела Начин на подготовка: Пред да го подготвите еспресото, најпрво...

svarila-jajca-i-gi-otsekla-vrvovite-dobila-neshto-fantastichno

Сварила јајца и ги отсекла врвовите: Добила нешто фантастично

Македонија Денес | пред еден час

Постојат илјадници начини да ги бојадисате велигденските јајца , но и уште толку начини да направите нешто од веќе сварените јајца и да ги послужите вашите најмили. На снимката која е објавена на Јутјуб прикажани се неколку трикови како можете да ги...

multivitaminski-shejk-so-miks-od-ovoshje-i-zelenchuk

Мултивитамински шејк со микс од овошје и зеленчук

Живеј Здраво | пред еден ден

Мултивитаминска бомба за добро утро. Ова смути е полно со витамини и минерали. По желба можете да му додадете и протеин од сурутка особено оние што интензивно вежбаат и да си го користат како замена за оброк или меѓуоброк. СОСТОЈКИ: 1 мала свежа...

brzoto-vozenje-ubiva-nekolku-prichini-da-ja-namalite-brzinata-vo-soobrakajot

Брзото возење убива: Неколку причини да ја намалите брзината во сообраќајот

Кајгана | пред еден час

Возачот е должен брзината на движењето на возилото да ја приспособува кон својствата и состојбите на патот, видливоста, прегледноста, атмосферските услови, состојбата на возилото и товарот,  густината на сообраќајот и другите сообраќајни услови, на...

premiera-ova-e-noviot-vw-touareg-najaven-kako-golem-skok-vo-idninata

Премиера: Ова е новиот VW Touareg, најавен како голем скок во иднината

Коли | пред 9 минути

Volkswagen официјално ја претстави третата генерација на VW Touareg, нивниот SUV знаменосец. Новиот модел донесува многу промени, потребни тој да биде поконкурентен на се пожестоката конкуренција. Интересно, Vokswagen ја претстави третата генерација...

bmw-go-sopira-proizvodstvoto-na-benzinskata-serija-7

BMW го сопира производството на бензинската Серија 7

Авто Плус | пред еден час

Претставници на германскиот концерн BMW официјално објавија дека привремено ќе го прекинат производството на некои верзии од Серија 7 Компанијата беше принудена да го стори тоа поради новите еколошки барања во ЕУ. Започнувањето на производство на...

malo-chudovishte-mercedes-amg-a45-so-550-konjski-sili

Мало чудовиште – Mercedes AMG A45 со 550 коњски сили

USB | пред 24 минути

Гермaнската тјунерска куќа Posaidon направи вистинско мало “чудовиште” од појдовната генерација на Mercedes AMG A45. Posaidon од 2.0-литарскиот мотор извлече дополнителни 169 коњски сили па сега има дури 550 коњски сили со 660 Nm вртежен момент и...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност