Одиме организирано за Келн Вардар ќе има поддршка од 500 навивачи на Ф4

Одиме организирано за Келн: Вардар ќе има поддршка од 500 навивачи на Ф4

288 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 8 часа - 24 Ракомет

Вардар обезбеди историски пласман на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите, откако во четвртфиналето беше подобар од германскиот претставник Фленсбург. Раководството на македонскиот првак обезбеди 500 блок...

Јохансон Ако на Вардар му дадеш прст  ќе ти ја земе цела рака

Јохансон: Ако на Вардар му дадеш прст - ќе ти ја земе цела рака!

202 допаѓања - 3 споделувања - 0 коментари - пред 11 часа - Гол

Македонскиот ракометен првак во женска конкуренција, Вардар, на фајнал-фор турнирот во Лигата на шампионите ќе се сретне со познаникот ЦСМ Букурешт. Романскиот тим лани ги елиминира „црвено-црните“, а...

ЕКСКЛУЗИВНО Штербик за 24Ракомет ТВ Против кој и да играме нема да се предаваме

ЕКСКЛУЗИВНО Штербик за 24Ракомет ТВ: Против кој и да играме, нема да се предаваме

380 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 11 часа - 24 Ракомет

Вардар се пласираше на Ф4 турнирот во лигата на шампионите. Во реванш натпреварот на домашен терен, македонскиот првак го декласираше Флензбург со 35-27 (15-10) и во четвртиот обид стигна меѓу четирите...

ETCC Стефановски задоволен од денешниот тест  Ми се допаѓа енергијата во тимот

ETCC: Стефановски задоволен од денешниот тест: „Ми се допаѓа енергијата во тимот!“

898 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 12 часа - Брз круг

Како што претходно ве известивме денес беа возени два тренинзи од по 45 минути во кои возачите за прв пат имаа прилика да се запознаат со условите, како и со патеката. Некои од нив имаат искуство на оваа...

Милиметри до слава Девојката задолжена за бришење на подот место голманот на Фленсбург

Милиметри до слава: Девојката задолжена за бришење на подот место голманот на Фленсбург

188 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 13 часа - 24 Ракомет

Во победничка атмосфера Вардар дојде до првиот Ф4 турнир во Келн, откако славеше над германскиот Фленсбург. Избраниците на Раул со висок пораз го испратија дома бундеслигашот. Во немоќ, гостинскиот тренер...

Хулиганите од регионот едвај дочекаа Навивачите на Звезда и Рад тргнуваат кон Скопје да ја бранат Македонија

Хулиганите од регионот едвај дочекаа: Навивачите на Звезда и Рад тргнуваат кон Скопје „да ја бранат“ Македонија

784 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 14 часа - Спорт Клуб

Група навивачи на Црвена Звезда, но и помал дел фанови на Рад, во Македонија им пружаат поддршка на Македонците и Србите во случај на судир со Албанците, пишува српски „Телеграф“. Со оглед на тоа дека...

Шишкарев против девојчето кое го брише теренот  погледнете ја комичната ситуација

Шишкарев против девојчето кое го брише теренот - погледнете ја комичната ситуација

262 допаѓања - 5 споделувања - 0 коментари - пред 17 часа - Гол

Несекојдневна и комична ситуација се случи на вчерашниот реванш помеѓу Вардар и Флензбург. Македонската екипа заслужено се одмазди за поразот и елиминацијата од пред три години, а притоа прикажа перфектна...

Вардар со историска победа  највозбудливиот момент од натпреварот

Вардар со историска победа - највозбудливиот момент од натпреварот

211 допаѓања - 5 споделувања - 0 коментари - пред 17 часа - Скопје Инфо

Вардар на уверлив начин го декласираше Флензбург со 35:27 и за првпат во историјата се пласираше на завршниот турнир во Лигата на шампионите. Вардарци во завршните моменти од средбата веќе ја имаа осигураната...

Изгледа дека е готово Де Геа побарал да си оди од Јунајтед

Изгледа дека е готово: Де Геа побарал да си оди од Јунајтед!

310 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 17 часа - Спорт Клуб

Голманот на Манчестер Јунајтед, Давид де Геа е цврсто решен да го напушти Олд Трафорд и летово да се пресели во Реал, тврди шпанскиот весник Марка. Според изданието, тој веќе има договор со Реал, а неодамна...

Сакате потпишан дрес од Кирил Лазаров Погодете го резултатот на мечот Барселона  Кил

Сакате потпишан дрес од Кирил Лазаров? Погодете го резултатот на мечот Барселона - Кил

470 допаѓања - 3 споделувања - 315 коментари - пред 18 часа - Гол

Македонскиот ракометар Кирил Лазаров заедно со Европската куќа на ракометот (ЕХФ) ги повикаа фановите да учествуваат во мала наградна игра пред утрешниот реванш од четвртфиналето во Лигата на шампионите...

Меси му го побарал дресот само на еден фудбалер  на ЗИНЕДИН ЗИДАН

Меси му го побарал дресот само на еден фудбалер - на ЗИНЕДИН ЗИДАН!

184 допаѓања - 3 споделувања - 2 коментари - пред 19 часа - Гол

Најдобриот фудбалер на модерната ера Лионел Меси на секој натпревар се соочува со противници кои сакаат да го разменат дресот со него, а Аргентинецот во едно откри дека тој само на еден фудбалер му го...

Одлична најава пред Ф4 Тројца вардарци номинирани за Ол стар тимот во ЛШ

Одлична најава пред Ф4: Тројца вардарци номинирани за Ол стар тимот во ЛШ

201 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 19 часа - 24 Ракомет

Вардар првпат во својата клупска историја, и во историјата на македонскиот машки ракомет ќе се бори за европската титула, откако се пласираше на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите во Келн. Во двомечот...

 Бомба  Мората му кажа ДА на Милан

„Бомба“: Мората му кажа ДА на Милан!

764 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 19 часа - Спортски

Loading... Италијаските медиуми пренесуваат дека раководството на Милан веќе работи на доведување на првата трансфер цел, а тоа е Алваро Мората од Реал Мадрид. Имено, новиот спортски директор на „росонерите“...

ЕХФ одушевени од пеколот во Скопје  Жители на Келн ќе ви требаат затки за уши  доаѓа ВАРДАР

ЕХФ одушевени од пеколот во Скопје - „Жители на Келн, ќе ви требаат затки за уши - доаѓа ВАРДАР!“

1720 допаѓања - 24 споделувања - 15 коментари - пред 20 часа - Гол

Македонскиот ракометен првак Вардар се избори за пласман на „фајнал-фор“ турнирот во Лигата на шампионите откако во вториот меч во Скопје го совлада Флензбург, а скопската публика уште еднаш покажа зошто...

Сер Алекс за 26 години Жозе за десет месеци Мурињо го израмни рекордот на Фергусон

Сер Алекс за 26 години, Жозе за десет месеци: Мурињо го израмни рекордот на Фергусон

276 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 20 часа - Спорт Клуб

Манчестер Јунајтед ја продолжува својата серија без пораз во англиското првенство откако синоќа одигра без голови против градскиот ривал Сити. За “црвените ѓаволи”, ова беше 24. натпревар по ред без пораз...

Ете зошто Ерера е омилен играч во Јунајтед По натпреварот тргна да му објасни на Агуеро некои работи

Ете зошто Ерера е омилен играч во Јунајтед: По натпреварот, тргна да му објасни на Агуеро некои работи

410 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 22 часа - Спорт Клуб

Андер Ерера дефинитивно е еден од поомилените фудбалери во таборот на Манчестер Јунајтед. Играчот на кој му предвидуваат да биде во иднина и капитен на клубот, игра со срце и душа за „црвените ѓаволи“...

Ер Душебаев среде скопскиот пекол против Флензбург Маестралниот цепелин

Ер Душебаев среде скопскиот пекол против Флензбург: Маестралниот цепелин

210 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 22 часа - Спорт Клуб

Вардар успеа да се пласира во големото полуфинале кое годинава се игра во Келн, а на патот кон него, го елиминираа Флензбург, кој пред овој двомеч, можеби важеше за благ фаворит. „Црвено-црните“ одиграа...

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО Немаше крај на радоста Вардарци и навивачите заедно го прославија пласманот во Келн

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: Немаше крај на радоста, Вардарци и навивачите заедно го прославија пласманот во Келн

666 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - 24 Ракомет

Ракометарите на Вардар за првпат во клупската историја ќе играат на завршниот турнир во Лигата на шампионите. Во реванш натпреварот на домашен терен беше декласиран германскиот Фленсбург кој си замина...

Кањељас од соблекувална Се пласиравме на Ф4 стигнавме до Келн

Кањељас од соблекувална: Се пласиравме на Ф4, стигнавме до Келн!!!

864 допаѓања - 2 споделувања - 1 коментари - пред еден ден - Гол

Жоан Кањељас, МВП играчот од СЕХА лигата, вечерва заедно со Вардар испиша историја и обезбеди пласман на Ф4 турнирот во Келн. Во реваншот од четвртфиналниот двомеч против должникот Флензбург, вардарци...

Одмазда зачинета со атракција  ЦЕПЕЛИНОТ на Душебаев и Карачиќ кој ја измеша германската одбрана

Одмазда зачинета со атракција - ЦЕПЕЛИНОТ на Душебаев и Карачиќ кој ја „измеша“ германската одбрана

612 допаѓања - 5 споделувања - 8 коментари - пред еден ден - Гол

Одбраната на Флензбург немаше одговор на феноменалниот напад на Вардар, кој постигна дури 35 гола во реваншот од четвртфиналето од Лигата на шампионите. Ракометарите на Гонзалез на моменти играа сп толкава...

Раул Минавме трнлив пат за да дојдеме до посакуваното место во Келн

Раул: Минавме трнлив пат за да дојдеме до посакуваното место во Келн!

824 допаѓања - 2 споделувања - 4 коментари - пред еден ден - Гол

Екипата на Вардар обезбеди историски пласман на завршниот „фајнал-фор“ турнир во Лигата на шампионите, а по натпреварот, стратегот Раул Гонзалез изрази задоволство од постигнатиот реузлтат. Тој им се заблагодари...

Вардар со стил го згази Бундес лидерот нека почне македонското славје

Вардар со стил го „згази“ Бундес-лидерот, нека почне македонското славје!

1724 допаѓања - 25 споделувања - 10 коментари - пред еден ден - Гол

Стравовите се оттргнати, Флензбург е декласиран и елиминиран за наплата на долгот од пред три години. Тогаш беше драма во СЦ „Борис Трајковски“, а денес беше симултанка на македонскиот и СЕХА шампион во...

Бакнеж за Ф4  сопругата на Кањељас со најслаткиот подарок

Бакнеж за Ф4 - сопругата на Кањељас со најслаткиот подарок

1459 допаѓања - 3 споделувања - 3 коментари - пред еден ден - Гол

По големата победа против Флензбург започна еуфоричната радост на сите ракометари кои ја испишаа историјата на Вардар. Сите прво ги побараа или повикаа најблиските, сопругите и децата. Јоан Кањељас, кој...

КЕЛН ДОАЃАМЕ Вардар преку Флензбург до ИСТОРИСКИ фајнал фор во ЛШ

КЕЛН, ДОАЃАМЕ: Вардар преку Флензбург до ИСТОРИСКИ „фајнал-фор“ во ЛШ!

5635 допаѓања - 69 споделувања - 66 коментари - пред еден ден - Гол

Мисијата е остварена - македонскиот првак Вардар ќе игра на завршниот Ф4-турнир во Лигата на шампионите! Визата за Келн „црвено-црните“ ја чекираа со нова победа над Флензбург во Скопје (35-27) и со вкупен...

Вардар го гази Флензбург публиката ги испрати Германците со  Ауф видерзен

Вардар го „гази“ Флензбург, публиката ги испрати Германците со - „Ауф видерзен!“

656 допаѓања - 7 споделувања - 1 коментари - пред еден ден - Гол

Екипата на Вардар на десет минути пред крајот на дуелот против Флензбург има убедливо водство од девет гола (31-22) и веќе со едната нога е на Ф4 во Лигата на шампионите. Публиката се забавува со атракциите...

Вујо и Михајло ја бодрат првата љубов во најважниот меч во историјата

Вујо и Михајло ја бодрат „првата љубов“ во најважниот меч во историјата!

644 допаѓања - 3 споделувања - 3 коментари - пред еден ден - Гол

Македонскиот ракометен првак Вардар го чека најважниот меч во историјата против германски Флензбург, а трибините во СЦ „Јане Сандански“ се полни. Вардар во најважната битка не го заборавија и поранешниот...

Реал победува и без своите ѕвезди  убедливо совладан Депор на Риазор

Реал победува и без своите ѕвезди - убедливо совладан Депор на „Риазор“

295 допаѓања - 5 споделувања - 24 коментари - пред 2 дена - Гол

Фудбалерите на Реал Мадрид, иако во денешниот натпревар од 33. коло на Примера на тешкото гостување во Галиција против Депортиво Ла Коруња настапија без своите ѕвезди, на крајот славеа важна победа од...

Генијалниот Иско со потег од друга планета ја направи смешна цела одбрана на Депортиво

Генијалниот Иско со потег од друга планета ја направи смешна цела одбрана на Депортиво

361 допаѓања - 9 споделувања - 3 коментари - пред 2 дена - Дерби

Реал Мадрид со преубедливи 2:6 го декласираше Депортиво на „Риазор“ и на тој начин експресно се израмни на табелата со Барселона која претходно во идентичен стил ја нокаутираше Осасуна со 7:1 испраќајќи...

ФОТО НА ДЕНОТ Тимски дух  Победничка атмосфера сплотува и зближува

ФОТО НА ДЕНОТ: Тимски дух – Победничка атмосфера, сплотува и зближува

302 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 2 дена - 24 Ракомет

Ракометарките на Вардар триумфираа во финалето на ВРХЛ лигата откако во финалето го победија традиционално незгодниот ривал Будуќност. Во мечот за златниот медал „црвено-црните“ девојки со 27-25 (15-14),...

Шок во Минхен  Дембеле и Борусија им го грабнаа Куп финалето на Баерн

Шок во Минхен - Дембеле и Борусија им го грабнаа Куп-финалето на Баерн

503 допаѓања - 3 споделувања - 17 коментари - пред 2 дена - Гол

Само 17 дена по првенствениот пораз од 4-1 во Бундеслигата, Борусија Дортмунд му се реваншира на Баерн во полуфиналето на Купот на Германија и го победи среде Минхен со 2-3 (2-1). По две елиминации во...

КЛИКНИ
kariera.mk