Цела емисија ГРУЕВСКИ БРИШЕШЕ ПАТОС СО ЧОМОВСКИ Мислите дека мене странците не ми нуделе да го променам името и да ја федерализирам државата

(Цела емисија)ГРУЕВСКИ БРИШЕШЕ ПАТОС СО ЧОМОВСКИ: Мислите дека мене странците не ми нуделе да го променам името и да ја федерализирам државата?!

1708 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 5 часа - Infomax

Немојте да мислите дека ако сакам да им се допаднам на некои центри однавор не можам да го направам тоа. Да ветам се што ќе побараат и да го остварам. Мислите јас не сум имал понуди, мислите не ми приоѓале...

ПРОВОКАЦИИТЕ НА СДСМ СЕ ВИНОВНИ ЗА ВЧЕРАШНАТА СИТУАЦИЈА Токму СДСМ предизвика хаос и провоцираше насилство

ПРОВОКАЦИИТЕ НА СДСМ СЕ ВИНОВНИ ЗА ВЧЕРАШНАТА СИТУАЦИЈА: Токму СДСМ предизвика хаос и провоцираше насилство!

1560 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 8 часа - Infomax

Како никогаш досега, меѓу 100 и 200 илјади луѓе, секој ден, 60 дена, во околу 30 градови, излегуваа и го изразуваа својот револт , да допре до политичарите. Да допре до оние кои што прифатиле туѓи агенди,...

МАКЕДОНСКИОТ НАРОД Е МОЈ НАРОД Јас никогаш го немам потценето народот сакам да знае до каде е мојата сила и што можам да направам

МАКЕДОНСКИОТ НАРОД Е МОЈ НАРОД: Јас никогаш го немам потценето народот, сакам да знае до каде е мојата сила и што можам да направам!

2482 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 8 часа - Infomax

Секогаш го спомнувам зборот македонски граѓанин, дополнително го потенцирам македонскиот народ, кога сметам дека прашањата за кои зборува најмногу го засегаат токму него, изјави Никола Груевски во гостувањето...

И МЕЃУНАРДОДНАТА ЌЕ ЈА ПРАШАМЕ ЗА ТАЛАТ ЏАФЕРИ Груевски за пародијата избор на претседател на Собрание

И МЕЃУНАРДОДНАТА ЌЕ ЈА ПРАШАМЕ ЗА ТАЛАТ ЏАФЕРИ: Груевски за пародијата „избор“ на претседател на Собрание!

2370 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 8 часа - Infomax

Реакциите на меѓународната заедница за мене беа очекувани после снимките кои излегоа од собранието, излегоа снимки на кои секој би реагирал, тепаат пратеници и народ, меѓутоа кога ќе се погледнат добро...

ЗАЕВ ЈА ДАЛ НАРЕДБАТА ДА СЕ ПУКА ВО НАРОДОТ Самиот призна дека тој му дал наредба на обезбедувањето да пука кон народот

ЗАЕВ ЈА ДАЛ НАРЕДБАТА ДА СЕ ПУКА ВО НАРОДОТ: Самиот призна дека тој му дал наредба на обезбедувањето да пука кон народот!

1716 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 8 часа - Infomax

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашното гостување во „Топ тема“ на Телма излезе со тврдење дека тој ја дал наредбата да се пука и да се испровоцира гневот на граѓаните при вчерашните насилства...

Ефтов Јас не знам каде во светот со цвеќе и чиста демократија се спречува државен удар

Ефтов: Јас не знам каде во светот со цвеќе и чиста демократија се спречува државен удар

4279 допаѓања - 200 споделувања - 264 коментари - пред 9 часа - Курир

-Нема демократија кога народот влегува во Парламентот и кога тепа пратеници. Но има патриотизам кога се брани државата од испланиран и реализиран државен удар. Немало демократија 1944 кога се правела македонската...

ОВИЕ ЛУЃЕ СЛУЖЕА И ВО 2001 ВА Срамота е овие бранители да се обвинуваат за политички интриги  заканите од Заев и криминалците не ме загрижува

ОВИЕ ЛУЃЕ СЛУЖЕА И ВО 2001-ВА: Срамота е овие бранители да се обвинуваат за политички интриги – заканите од Заев и криминалците не ме загрижува!

1454 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 11 часа - Infomax

Денеска на прес конференција лидерот на опозицијата го обвини дирекоторот на БЈБ, Митко Чавков за случувањата во Собранието вчера и му порача да си даде оставка и да бега што подалеку. Митко Чавков му...

Навивачи од Србија тргнале кон Македонија Делиите и Јунајтед форс први стигнале во Скопје

Навивачи од Србија тргнале кон Македонија: Делиите и „Јунајтед форс“ први стигнале во Скопје

2173 допаѓања - 149 споделувања - 192 коментари - пред 13 часа - Република

Група навивачи на Црвена Звезда, но и помал број фанови на Рад, во Македонија им пружаат поддршка на Македонците и Србите во случај на судир со Албанците, пишува српски „Телеграф“ . Имено, политичката...

ХАОС ВО МАКЕДОНИЈА  Делиите и навивачите на Рад стигнаа во Скопје во одбрана на Православието од Албанците

ХАОС ВО МАКЕДОНИЈА – „Делиите“ и навивачите на „Рад“ стигнаа во Скопје „во одбрана“ на Православието од Албанците

4044 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 13 часа - Reporter.mk

ЗАЕВИСТИТЕ НОСЕЛЕ И ГРАНАТА ВО СОБРАНИЕТО Еден од пратениците снимен со граната во раката

ЗАЕВИСТИТЕ НОСЕЛЕ И ГРАНАТА ВО СОБРАНИЕТО: Еден од пратениците снимен со граната во раката?

1602 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 13 часа - Infomax

Пратениците кои вчера се обидоа да направат државен удар, очигледно биле добро вооружени и спремни да предизвикаат општа војна со народот во Македонија Народот кој влета во просториите на Собранието, најнапред...

Немонтиран видео материјал од нередите во прес центарот на Собранието

Немонтиран видео-материјал од нередите во прес-центарот на Собранието

2423 допаѓања - 273 споделувања - 221 коментари - пред 14 часа - Off.net.mk

Разрешен Митко Чавков

Разрешен Митко Чавков

1850 допаѓања - 105 споделувања - 198 коментари - пред 15 часа - Бриф

Неофицијално дознаваме дека министерот за внатрешни работи Агим Нухиу го разрешил директорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков. “Со акцијата синоќа раководеше Митко Чавков, беше недостапен за...

ТРГНИ СЕ ОД ТУКА ТАТКО МИ ГО УБИЈА ВО 2001  Дамовски сведочи за хаосот кој настана откако обезбедувањето на Заев извади пиштол во Собрание

ТРГНИ СЕ ОД ТУКА, ТАТКО МИ ГО УБИЈА ВО 2001!: Дамовски сведочи за хаосот кој настана откако обезбедувањето на Заев извади пиштол во Собрание!

1864 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 15 часа - Infomax

Хаосот кој следеше не можеше да се контролира, сите обиди за разумно однесување резултираа со гневни реакции, се обидов да застанам меѓу полицијата и најгневните, ме тргаа и туркаа, младо момче бесно ми...

РУСИЈА РЕАГИРА НА ДРЖАВНИОТ УДАР ВО МАКЕДОНИЈА Западот веднаш да престане со мешањето изборот на терористички командант не е легитимен

РУСИЈА РЕАГИРА НА ДРЖАВНИОТ УДАР ВО МАКЕДОНИЈА: Западот веднаш да престане со мешањето, изборот на терористички командант не е легитимен!

4444 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 15 часа - Infomax

Руската Федерација, апелира да се прекине со надворешниот притисок врз Македонија и да им се дозволи на одговорните политички сили во земјата сами да одлучуваат за својата иднина, соопштува руското Министерство...

Ванхауте до Груевски Твојата прес конференција беше срамна Прифати одговорност и чекај истрага

Ванхауте до Груевски: Твојата прес конференција беше срамна. Прифати одговорност и чекај истрага.

1475 допаѓања - 45 споделувања - 66 коментари - пред 17 часа - Либертас

Посредникот помеѓу политичките партии, експертот Питер Ванхауте во отворено писмо до лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски му порачува дека неговата партија е најодговорна за вчерашните случувања, бидејќи...

Под итно да се суспендира Чавков и сите командири на полициски станици

Под итно да се суспендира Чавков и сите командири на полициски станици.

1346 допаѓања - 68 споделувања - 86 коментари - пред 18 часа - Бриф

Мене во моментов ми е повеќе страв од МВР отколку од стоката која влезе во Собранието. МВР е вооружена војска на мафијата, а со стока се знае како се постапува. Имам големо сомневање дека тие маскираните...

Инцидентот започна кога обезбедувањето на Заев впери оружје во народот

Инцидентот започна кога обезбедувањето на Заев впери оружје во народот

3616 допаѓања - 480 споделувања - 1028 коментари - пред 18 часа - Република

Светските агенции во четвртокот синоќа посветија значително внимание на настаните во македонското Собрание, кога граѓаните револтирано реагираа на неделовничкото поставување на Талат Џафери за спикер на...

 ГАЛЕРИЈА На Бихаќка Стигнаа нашите ХЕРОИ

(ГАЛЕРИЈА) На Бихаќка: Стигнаа нашите ХЕРОИ!

7365 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Бриф

Членовите и симпатизерите на СДСМ со овации го пречекаа лидерот на партијата Зоран Заев  и останатите пратениците кои вечерва жестоко се бореа за демократска и слободна Македонија. „Стигнаа нашите ХЕРОИ“...

ШЕКЕРИНСКА ПРЕНЕСЕНА НА УРГЕНТЕН Потпретседателката на СДСМ евакуирана како медицинска сестра

ШЕКЕРИНСКА ПРЕНЕСЕНА НА УРГЕНТЕН: Потпретседателката на СДСМ евакуирана како медицинска сестра

2164 допаѓања - 46 споделувања - 536 коментари - пред еден ден - Телеграф

Радмила Шекеринска, потпретседателката на СДСМ е пренесена на Ургентниот центар во Скопје, после нападот во Собранието каде беше тегнета за коса и речиси удрена од под . Таа, според неофицијални сознанија,...

НЕОПХОДНО Е ДА СЕ СПРЕЧИ РАСПАД НА МАКЕДОНИЈА Сергеј Железњак од партијата на Путин со силна порака  Западот е виновен за состојбата

НЕОПХОДНО Е ДА СЕ СПРЕЧИ РАСПАД НА МАКЕДОНИЈА: Сергеј Железњак од партијата на Путин со силна порака – Западот е виновен за состојбата!

2312 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Infomax

Протестите во Македонија кои завршија на начин што огорчените претставници на „За заедничка Македонија“ влего во зградата на парламентот, јасно покажува на штетност на политиките на протекцонизам, мменторство...

Заев со аплауз пречекан во СДСМ

Заев со аплауз пречекан во СДСМ

2924 допаѓања - 93 споделувања - 284 коментари - пред еден ден - Либертас

Во живо од штабот на СДСМ:

Ова е човекот кој го нападна и раскрвари Зоран Заев

Ова е човекот кој го нападна и раскрвари Зоран Заев

2856 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Reporter.mk

Горан Ангелоф од Велес е човекот кој го нападнал лидерот на СДСМ и пратеник Зоран Заев . ( Извор/Охридскај )

Кирацовски Бевме подготвени и на најлошото УСПЕАВМЕ Од утре се ќе биде поинаку

Кирацовски: Бевме подготвени и на најлошото, УСПЕАВМЕ! Од утре се ќе биде поинаку!

2650 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Бриф

Денес свесно се ставивме во одбрана на мнозинската волја на граѓаните на Македонија! Бевме подготвени и на најлошото. Подобро ние, пратениците да настрадаме, отколку граѓаните на улиците кои се комшии,...

Зоран Заев е само едно  ХЕРОЈ

Зоран Заев е само едно – ХЕРОЈ

2602 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Reporter.mk

Некој од нас го сакаат, некои не, за некои е „сељак од Струмица“, за некои бил невешт политилар. Од вечерва, Зоран Заев е само едно ХЕРОЈ. Фашистот и кукавица Н.Г. избега во Виена и прати бандити. Заев...

НАПАДНАТА И ШЕКЕРИНСКА Снимки од првиот напад врз пратениците на СДСМ

НАПАДНАТА И ШЕКЕРИНСКА: Снимки од првиот напад врз пратениците на СДСМ

2367 допаѓања - 51 споделувања - 648 коментари - пред еден ден - Телеграф

Радмила Шекеринска, потпретседателката на СДСМ, беше меѓу нападнатите пратеници на СДСМ кои се најдоа на удар на дел од граѓаните кои вечерва влегоа во Собранието. На дел од снимките од нападот се гледа...

Зијадин Села со крваво лице по нападот на Собранието

Зијадин Села со крваво лице по нападот на Собранието

2443 допаѓања - 255 споделувања - 690 коментари - пред еден ден - A1on

При нападот на Собранието од страна на демонстрантите од иницијативата „За заедничка Македонија“, пратеникот од Алијансата за Албанците, Зијадин Села беше најмногу повреден. Демонстрантите со столиците,...

Хорор  како тврдокорните ги тепаа пратениците на СДСМ

Хорор – како тврдокорните ги тепаа пратениците на СДСМ

3195 допаѓања - 175 споделувања - 745 коментари - пред еден ден - Либертас

Дел од најбруталните моменти во Собранието вечерва:

Демонстрантите го напаѓаат Заев Шекеринска ја влечат за коса

Демонстрантите го напаѓаат Заев, Шекеринска ја влечат за коса

2188 допаѓања - 158 споделувања - 390 коментари - пред еден ден - A1on

При нападот на демонстрантите од „За заедничка Македонија“ на Собранието на Република Македонија, физички нападнат беше лидерот на СДСМ, Зоран Заев, додека за коса беше влечена Радмила Шекеринска.

Зијадин Села го тепаа со клоци

Зијадин Села го тепаа со клоци

3668 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Reporter.mk

Новинарите информираат дека Зијадин Села бил тепан со клоци од насилниците. Биле повредени и членови на обезбедувањето на Зоран Заев а новинарите се кријат по канцелариите. Внатре во Собранието веќе час...

НАРОДОТ СЕДНА ВО ПРЕТСЕДАТЕЛСКОТО СТОЛЧЕ Претседател на Собранието е народот

НАРОДОТ СЕДНА ВО ПРЕТСЕДАТЕЛСКОТО СТОЛЧЕ: Претседател на Собранието е народот!

2650 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Infomax

Откако пред помалку од еден час граѓаните на Република Македонија влегоа во Собранието на Република Македонија и целосно го завземаа во моментов тие седнаа и на претседателското столче во Собранието. Толпата...

КЛИКНИ
kariera.mk