Се случи првото чудо од иконата на Богородица во Струмица

Се случи првото чудо од иконата на Богородица во Струмица

892 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 4 часа - Прес 24

Ова утро во утринската програма на Телеканал А1 гостин беше отец Димитар Крцев кој за прв пат проговори јавно за првото чудо кое се случило благодарение на Иконата Богородица Брзопослушница. Икона, автентична...

Бејта Груевски прв предложи двојазични полициски униформи

Бејта: Груевски прв предложи двојазични полициски униформи

669 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 5 часа - Бриф

ВМРО-ДПМНЕ преговарале и ги прифатиле скоро сите барања на ДУИ опфатени во албанската платформа, вечерва потврди уште еднаш, потпретседателот на ДУИ, Невзат Бејтат. Во емисијата „Патот кон”, на Алсат-М,...

ЗОРАН ЗАЕВ НЕМА ДА ПРАВИ ВЛАДА Влада основана на Тиранската платформа нема да се формира ако сакате пробајте и тестирајте нѐ

ЗОРАН ЗАЕВ НЕМА ДА ПРАВИ ВЛАДА: Влада основана на Тиранската платформа нема да се формира, ако сакате пробајте и тестирајте нѐ!

1156 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 8 часа - Infomax

Денес 25-тиот ден откако излеговме на улица. Ако се сеќавате, рекоа дека на 24 март ќе формирале влада. Ние гарантираме, сите 200.000 кои излегуваат на улица, дека на 24 ти март нема да има влада качена...

МОЌНО ВИДЕО КОЕ ЌЕ ГО ВООДУШЕВИ СЕКОЈ МАКЕДОНЕЦ  За заедничка Македонија е борба на оваа и сите идни генерации

МОЌНО ВИДЕО КОЕ ЌЕ ГО ВООДУШЕВИ СЕКОЈ МАКЕДОНЕЦ: „За заедничка Македонија“ е борба на оваа и сите идни генерации!

705 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 8 часа - Infomax

Веќе 25-ти ден по ред, граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ одржува протести во главниот град но и во десетици други градови низ Македонија за зачувување на унитарноста на државата и отфрлање...

Девојче со тешки изгореници вратено од болница мајката немала пари

Девојче со тешки изгореници вратено од болница, мајката немала пари

2301 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 9 часа - Нова ТВ

Деветгодишната Селма  Демир пред два дена се здобила со големи изгореници по лицето, вратот и на градите кога ја палела печката на дрва во нивниот дом. Веднаш била однесена во болница. Но,  како што вели...

АРМ СО КАМПАЊА ГИ ПОВИКУВА МЛАДИТЕ ДА СТАПАТ ВО ВОЈСКА Оружје хеликоптери тенкови специјалци  вака АРМ ги повикува младите да стапат во војска

АРМ СО КАМПАЊА ГИ ПОВИКУВА МЛАДИТЕ ДА СТАПАТ ВО ВОЈСКА: Оружје, хеликоптери, тенкови, специјалци – вака АРМ ги повикува младите да стапат во војска!

979 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 10 часа - Infomax

Деновиве АРМ организира и повеќе презентации во средните училишта во земјава, а со цел да им покаже на младите што значи да се биде дел од армијата. Презентациите се фокусираат на детални објаснувања за...

АНКЕТА 56 5 отсто од Македонците го оправдуваат потегот на Иванов да не му додели мандат на Заев

АНКЕТА: 56.5 отсто од Македонците го оправдуваат потегот на Иванов да не му додели мандат на Заев

1443 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 13 часа - Курир

Двојно повеќе Македонци го оправдуваат потегот на претседателот Ѓорге Иванов да не му го годели мандатот за формирање на Влада на Зоран Заев се додека претседателот на СДСМ не се откаже од прифаќање на...

Како изгледаат гаќичките Мис Тифани од скоро 500 евра

Како изгледаат гаќичките Мис Тифани од скоро 500 евра

1317 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 14 часа - Фокус

Веднаш по обраќањето на СЈО во кое што беше обелоденето дека е отворена истрага под името ,,Тифани’’ која што се однесува на физичко лице како сопственик и управител на ,,Смарт центар ДООЕЛ експорт – импорт...

Протестираа двесте полициски кадети зашто не ги примаат на работа

Протестираа двесте полициски кадети зашто не ги примаат на работа

700 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 15 часа - +Инфо

Двесте полициски кадети протестираа денеска пред Министерството за внатрешни работи со барање министерот да ги прими и да пресече за нивното вработување. - Прво ни побараа да собереме 598 потписи за да...

Медиумите и спуштија камери на Катица Јанева во знак на револт заради притисоците и ограничувањето на слободата на говор

Медиумите и спуштија камери на Катица Јанева во знак на револт заради притисоците и ограничувањето на слободата на говор

859 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 16 часа - Курир

Во знак на револт заради притисоците и ограничувањето на слободата на говор, медиумите и спуштија камери на Катица Јанева.  Новинарите протестираат против репресијата и притисоците од страна на СЈО врз...

Јанева УЈП и Министерството за финасии овозможувале богатење на функционери на власта а ги осиромашувале граѓаните

Јанева: УЈП и Министерството за финасии овозможувале богатење на функционери на власта, а ги осиромашувале граѓаните

824 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 16 часа - Фокус

Предмалку започна прес конференцијата на СЈО на која ќе бидат презентирани четири нови истраги за четири нови лица за финансиски криминал. -Според досегашните материјални докази можеме да заклучиме дека...

Неизвесност во телевизија Алфа  нема пари за плати

Неизвесност во телевизија Алфа – нема пари за плати

805 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Либертас

Вработените во телевизијата Алфа денеска биле информирани од страна на раководството дека компанијата нема пари да им ги исплати заостанатите плати за јануари и февруари, а им било најавено и дека нема...

Насилието на Хан

Насилието на Хан

956 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Дневник

Дарко Јаневски

Македонијо ќе те домакедончиме

Македонијо, ќе те домакедончиме!

1251 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Курир

Јас не сум академик, политичар, ниту актер. Јас сум само обичен човек на оваа земја, онаква каква што ни остана. Јас сум човек на Македонија. А, човекот можеш да го удираш по раце, да му го земеш срцето...

ПОМИНА ВРЕМЕТО КОГА ЗАПАДОТ ДИКТИРАШЕ ВО МАКЕДОНИЈА Сватовите од Запад вчера го видоа одборот за пречек

ПОМИНА ВРЕМЕТО КОГА ЗАПАДОТ ДИКТИРАШЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Сватовите од Запад вчера го видоа одборот за пречек!

1084 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Infomax

-Синоќа гласно кажаа „ние сме домаќини во оваа држава во која има куќен ред, ние сме граѓани кои сакаме заедничка Македонија и нема таква сила од надвор која може да го промени тоа, ние сме граѓани на...

Влезници за мјузиклот во чест на Проески за 1 200 денари Тоше ги сакаше и сиромашните

Влезници за мјузиклот во чест на Проески за 1.200 денари: Тоше ги сакаше и сиромашните!

1625 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Фокус

Премиерата на долго најавуваниот мјузикл во чест на Тоше Проески, ,,Тајно моја’’ ќе се случи на дваесетичетврти март, а ќе следат уште две претстави на дваесетишести и дваесетиосми март. И покрај тоа што...

Ако Иванов не го даде мандатот Брисел би поддржал формирање влада преку Собранието

Ако Иванов не го даде мандатот, Брисел би поддржал формирање влада преку Собранието

818 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Бриф

Во случај претседателот Ѓорѓе Иванов и во следните неколку денови да одбива да го даде мандатот за формирање влада, Европската унија би имала разбирање доколку мнозинството, преку Собранието и во согласност...

КАВГИ ВО СДСМ ПО ВЧЕРАШНИТЕ МАСОВНИ СОБИРИ Претседателите на општинските на СДСМ незадоволни од раководството бараат повлекување од платформата

КАВГИ ВО СДСМ ПО ВЧЕРАШНИТЕ МАСОВНИ СОБИРИ: Претседателите на општинските на СДСМ незадоволни од раководството бараат повлекување од платформата!

1029 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Infomax

Над 240 илјади граѓани во текот на вчерашниот ден излегоа на улица низ цела држава на вкупно 43 места со цел да се спротивстават на тиранската платформа и да го изразат својот револт кон оние кој ја прифатија....

Хан до Иванов Во демократски земји претседателот во вакви моменти си седи дома

Хан до Иванов: Во демократски земји, претседателот во вакви моменти си седи дома

824 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Бриф

Еврокомесарот за проширување и за добрососедска политика, Јоханес Хан, во интервју за „ Канал 5 “, рече дека не сака да ја коментира одлуката на претседателот Ѓорге Иванов да не се сретне со него, но,...

Ги паметам добро ликовите што протестираат за слобода на Сеад Кочан И нивните багери

Ги паметам добро ликовите што протестираат за слобода на Сеад Кочан. И нивните багери…

933 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Либертас

Овие ликови што протестираат за слобода на СЕАД КОЧАН ги паметам многу добро. Ги паметам добро и камионите и багерите нивни. Го паметам и 5 часот изутрина на 1 август 2011 година. Истите овие ликови, заштитени...

По градови и села плоштади и булевари Македонците го кренаа гласот за татковината Фото галерија  Видео

По градови и села, плоштади и булевари: Македонците го кренаа гласот за татковината (Фото галерија – Видео)

1209 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Република

Над 80 илјади луѓе вчера излегоа на улиците во Скопје, а вкупно над 250.000 илјади луѓе низ 43 места во цела држава за зачувување на унитарноста на Македонија. Минувајќи ја познатата маршрута, од Владата...

Внуката на Питу Гули од Прилеп Станете Македонци да си ја браниме земјата

Внуката на Питу Гули од Прилеп: Станете Македонци да си ја браниме земјата

1481 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Курир

Цел град беше на нозе и испрати гласна порака до Еврокомесарот Јоханес Хан: „Не за тиранската платформа и не за форимирање на влада која ќе работи на разнебитување на унитарноста на државата“. Пред прилепчани...

На покана од Тилерсон Попоски на состанок во Стејт департментот

На покана од Тилерсон Попоски на состанок во Стејт департментот

993 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Република

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски, на покана на државниот секретар на САД Рекс Тилерсон, ќе учествува на состанокот на министри за...

Празникот на љубовта Денеска е Младенци за многу години

Празникот на љубовта: Денеска е Младенци, за многу години

1213 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Прес 24

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 9 март. Денеска е Четириесет Севастиски маченици - Младенци. Овие 40-мина беа римски војници. За време на гонењето од страна на Ликиниј кој владееше...

Правда рс Иванов е државник за пример одби да се сретне со Хан и му упати јасна порака

Правда.рс: Иванов е државник за пример, одби да се сретне со Хан и му упати јасна порака

1590 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 2 дена - Курир

– Нема време за губење. Патот на Скопје кон ЕУ е отворен по состанокот со Европскиот Совет. Но часовникот отчукува. Потребно е лидерство наместо тактики. Економијата трпи, напиша Хан. Набрзо претседателот...

Охриѓанка пред камера кинеше фотографии Се срамам што бев во Шарената револуција  сакам да си бидам со мојот народ

Охриѓанка пред камера кинеше фотографии: Се срамам што бев во „Шарената револуција“, сакам да си бидам со мојот народ

3848 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 2 дена - Курир

Ова го истакна Гордана Маркоска, поранешен активист на т.н. Шарена Револуција, која денеска во Охрид кинеше фотографии од протестите на кои присуствувала. Таа денеска се приклучи кон граѓанската иницијатива...

Правда рс Иванов е државник за пример одби да се сретне со Хан и му упати јасна порака

Правда.рс: Иванов е државник за пример, одби да се сретне со Хан и му упати јасна порака

2542 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 2 дена - Република

Комесарот за проширување на Европската Унија, Јоханес Хан, денес пристигна во Скопје заедно со тројца пратеници од Европарламентот. Веднаш по пристигнувањето во Скопје, Хан јасно потврди за што е дојден...

Синоличка Трпкова Што да ви земат кога се е земено

Синоличка Трпкова: Што да ви земат, кога се е земено?

2252 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 2 дена - Фокус

Актерката Синоличка Трпкова која што често ги споделува своите ставови околу политичката состојба во земјава, денес објави интересен статус на својот Фејсбук профил. Во него таа ги прашува луѓето кои што...

Победата започна заедничка Македонија победува СНИМКА ОД ДРОН

Победата започна, заедничка Македонија победува (СНИМКА ОД ДРОН)

3091 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 2 дена - Република

Порака дека нема да дозволат разнебитување на државата, испратија и вечерва учесниците на протестот што го организира граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Минувајќи ја познатата маршрута,...

ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА НА НОЗЕ Над 250 000 граѓани низ македонските градови и села  ФОТО ГАЛЕРИЈА

ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА НА НОЗЕ: Над 250.000 граѓани низ македонските градови и села! (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

2716 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 2 дена - Курир

Пробиени се рекордите на масовни протести низ цела Македонија. Над 250.000 граѓани, повеќе од очекувањата на организаторот денеска излегоа низ улиците во цела Македонија како поддршка за Граѓанската иницијатива...

КЛИКНИ
kariera.mk