Преслатки фотографии од спа центар за бебиња во Австралија

Преслатки фотографии од спа центар за бебиња во Австралија

333 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 46 минути - Кајгана

Baby Spa центарот во Перт, Австралија им нуди хидротерапија и масажа на бебиња стари од два ден до 6 месеци. Освен што бебињата уживаат во овие третмани тие исто така им помагаат со рамнотежата, координацијата...

Една е мајка Татко смирува расплакано бебе со

Една е мајка: Татко смирува расплакано бебе со ...

1792 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 9 часа - Фемина

Татко испроба нова тактика за смирување на своето расплакано бебе. Бидејќи неговата сопруга не е дома за да го утеши бебенцето, тој зема нејзина износена облека и му ја дава на малото момче. Веднаш штом...

Твит  Катица пред врата кај Ивона

Твит - Катица пред врата кај Ивона

332 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 11 часа - Паника.бе

Ја замислувам Катица пред врата кај Ивона: Извор: Ибе Паликуќа@Ibe_Palikukja

Ќерката на Пол Вокер израсна во убава млада дама

Ќерката на Пол Вокер израсна во убава млада дама

677 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 12 часа - Фемина

Ќерката на прерано починатиот актер Пол Вокер веќе е убава млада дама, која чекори во светот на модата. Медоу Рејн Вокер е дел од модната агенција „Women Management“ од Њујорк. 18-годишната девојка има...

Мудра мисла од Пауло Коељо #1074

Мудра мисла од Пауло Коељо #1074

711 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 12 часа - Мотика

Автор: Пауло Коељо

Итар Пејо #676

Итар Пејо #676

321 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 12 часа - Мотика

Автор: Итар Пејо

 • Итар Пејо #677

  477 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 12 часа - Мотика

 • Итар Пејо #675

  970 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Мотика

ПОУЧНА ПРИКАЗНА Сопругата му кажала да ја избрка мајка му од свадбата а тој направил нешто што никој не очекувал

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Сопругата му кажала да ја избрка мајка му од свадбата а тој направил нешто што никој не очекувал

433 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 14 часа - Сител

На една свадба младоженецот ја седнал својата мајка на невестинската маса, за што сопругата не била многу среќна, па прашала што бара таа старица таму?! -Веднаш да си ја исфрлил од тука- рекла таа, на...

Детенце со витилиго ја мразело својата кожа додека не запознало куче со иста шара како неговата

Детенце со витилиго ја мразело својата кожа, додека не запознало куче со иста „шара“ како неговата

807 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 15 часа - Црно бело

8-годишно момче со ретко нарушување на изгледот на кожата, односно појава на бели делови на кожата, поминало до другата страна на Арканзас за да се запознае со кучето кое го има истиот изглед на кожата....

ЗА ЛИЦА ПОВОЗРАСНИ ОД 16 ГОДИНИ Боби Павловски го промовира својот најнов спот

ЗА ЛИЦА ПОВОЗРАСНИ ОД 16 ГОДИНИ: Боби Павловски го промовира својот најнов спот

330 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 16 часа - Телеграф

Иако работите на македонската естрада и не се баш сјајни последниве неколку години, сепак има и „борци“ кои и понатаму творат и создаваат македонска музика . Еден од нив е и Боби Павловски, кој полека,...

Која е згодната Македонка која има рекордни 15 милиони прегледи на Јутјуб

Која е згодната Македонка која има рекордни 15 милиони прегледи на „Јутјуб“?

796 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 17 часа - Македонија Денес

Оваа девојка го постигна тоа што ниту една македонска ѕвезда досега го нема постигнато. Нејзиното видео на „Јутјуб“ има рекордни 15,365,735 прегледи. Јана Петровска е кореограф и танчерка, дел е од „Beatrix...

Роденденска торта со ореви и урми

Роденденска торта со ореви и урми

1528 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 17 часа - Мои рецепти

1во тесто - Јајцата ги матиме со шеќерот. Ги додаваме оревите, брашното, шеќерот со вкус на рум, пецивото и какаото и мешаме со дрвена лажица. Смесата ја ставаме во округли калап со обрач кој се отстранува,...

Дете без раце и нозе симбол за волјата за живот

Дете без раце и нозе симбол за волјата за живот

992 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 18 часа - Канал 5

Дека надежта не познава граници, покажува приказната на 11 годишно момче, Тијо Сатирот од Индонезија, кое никого не остава рамнодушен. Тој се обидува да прави речиси се што прават неговите врсници, велат...

Сиа се откажа од периката и го покажа лицето во Лос Анџелес

Сиа се откажа од периката и го покажа лицето во Лос Анџелес

1168 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 18 часа - Црно бело

Сите сме навикнати Сиа да ја гледаме само со нејзината добро позната бело - црна перика која го препокрива речиси целото нејзино лице, посебно очите. Но, таа реши да заборави на својот препознатлив стил...

Две бебиња кои добиле имиња Ромео и Јулија случајно родени во иста болница на ист ден

Две бебиња кои добиле имиња Ромео и Јулија, случајно родени во иста болница на ист ден

1080 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 18 часа - Црно бело

Во 14 часот и 6 минути на 19-ти март во болница во Јужна Каролина, Морган и Едвин станале родители на машко бебе на кое му го дале името Ромео. Без да знаат, 18 часа и 8 минути подоцна, во истата болница,...

Неделни утрински пецива

Неделни утрински пецива

544 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 19 часа - Мои рецепти

Нема ништо поубаво кога рано наутро низ домот се шири прекрасен мирис на штотуку печени домашни пецива, кифли, погачи.... Прво во топлата вода ги ставаме квасецот, шеќерот и малку брашно. Промешуваме и...

Ова се најдобрите студенти на ФИНКИ од прва втора и трета година

Ова се најдобрите студенти на ФИНКИ од прва, втора и трета година

1092 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 19 часа - Факултети

На 30-ти март 2017 година, ФИНКИ ќе одржи свечено доделување на дипломи на сите дипломирани и магистрирани студенти од 2016-та година, како и награди и пофалници за студентите кои во учебната 2015/16...

Разговор со охриѓанецот кој зборува осум јазици  Волшебното самарче ме поттикна да го учам италијанскиот јазик

Разговор со охриѓанецот кој зборува осум јазици: „Волшебното самарче“ ме поттикна да го учам италијанскиот јазик

297 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 20 часа - Факултети

Јузмески е заслужен за приближувањето на делото на големиот холандски промотор на Македонија, А. ден Долард, една од најзаслужните личности за тоа што Холанѓаните и денес се најчести туристи во Охрид Фото:...

Сопругот остана без зборови кога ме виде после една недела  ослабев без никакви вежби

Сопругот остана без зборови кога ме виде после една недела - ослабев без никакви вежби!

934 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Сител

Одржување на здрава тежина е многу важно, пред се поради здравјето. Да не зборуваме за тоа дека облеката подобро ќе ви стои и ќе изгледате поубаво. Со дебелината доаѓаат срцевите заболувања, дијабетис,...

Отворено писмо на една мајка до сите непознати лица кои го допираат вашето бебе

Отворено писмо на една мајка до сите непознати лица кои го допираат вашето бебе

538 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Бебебоом

Колку пати ви се случило, некоја стара госпоѓа да ве сретне на улица случајно и да го штипне, погали, па дури и бакне вашето бебе? Една мајка, воедно и блогерка покренала борба против тоа… “Драга госпоѓо...

Потресно Дејан се роди со срце на десната страна низ животот се бори со бабата која ја нарекува мама

Потресно: Дејан се роди со срце на десната страна, низ животот се бори со бабата која ја нарекува „мама“

1076 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Сител

Двегодишниот Дејан е роден пред време со срце на десната страна, црн дроб на левата и со две слезини. На шест месеци добил излив на крв во мозокот, а тогаш му е откриена и циста на мозокот, а потоа му...

Солени топчиња со кикиритки и јогурт

Солени топчиња со кикиритки и јогурт

1077 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Мои рецепти

Солени, вкусни топчиња. За тестото, сите состојки соединете ги. Малку измесете. Поделете го тестото на осумдесетина дела. Секој дел малку сплескајте го на раката, ставете цела кикиритка и завиткајте ја...

Ќе ве импресионира 5 годишно детенце ги знае сите

Ќе ве импресионира: 5-годишно детенце ги знае сите ...

748 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Фемина

Мал гостин во шоуто на Елен Деџенерис ќе ве импресионира со своите географски познавања. 5-годишниот Нејт Селцер ги знае сите земји од светот и може да ги препознае знамињата на секоја една од нив. Во...

Двете француски селца кои биле инспирација за Убавицата и Ѕверот

Двете француски селца кои биле инспирација за „Убавицата и Ѕверот”

826 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Црно бело

Пред Бела да го скроти ѕверот и да заглави во убавата палата, живееше во едно магично селце каде што ги поминуваше деновите читајќи и фантазирајќи за живот од бајките. За преубавото место каде што таа...

Конечно блесна Гробот на Исус реставриран и еве како изгледа

Конечно блесна- Гробот на Исус реставриран и еве како изгледа

1737 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Прес 24

Гробот на Исус Христос е откриен денес на церемонијата во црквата Светиот гроб во Ерусалим, после девет месеци реставрација. Верници од различни христијански вероисповести, учествувале во церемонијата...

4 годишно златно дете од Македонија објаснува зошто решиле од Англија да се вратат назад во Македонија

4-годишно златно дете од Македонија објаснува зошто решиле од Англија да се вратат назад во Македонија

5440 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Мотика

Мајката го објавила ова видео како одговор на сите оние што прашувале зошто по нецела година живот во Англија, решиле да се вратат во Македонија. Благодарност до Горан Димитров

Прости синко што сум дошла до товојата куќа и што ги исплашив твоите деца а сега кога гледам дека си се снашол

Прости синко што сум дошла до товојата куќа и што ги исплашив твоите деца а сега кога гледам дека си се снашол...

3829 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Сител

Ја мразев беше срам за нас. Таа во моето школо готвеше храна за учениците и наставниците. Еден ден мојата мајка влезе во класот за да ме поздрави. Подоцна другарите ме задеваа, Ми беше срам. Само што не...

НЕВЕРОЈАТНО ОТКАЧЕНИ ЈАПОЦНИ ја пеат Брала мома капини

НЕВЕРОЈАТНО:ОТКАЧЕНИ ЈАПОЦНИ ја пеат „Брала мома капини“

413 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Exclusive

Една до сега непозната јапонска група PYRAMIDOS, направи извонредна преработка на нашата добро позната „Брала мома капини.“ Видеото пред неколку месеци беше објавено на YouTube, а се состои од комплетно...

Македонецот кој работи на најскапите холивдуски блокбастери доби награда од Дизни

Македонецот кој работи на најскапите холивдуски блокбастери доби награда од Дизни!

708 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Македонија Денес

Марко Чулев е Македонец кој живее во Ванкувер, Канада и работи за престижната компанија „Industrial Light & Magic“ (ILM) која пак е дел од „Лукасфилм“. Компанијата „Лукасфилм“ ја основа познатиот режисер...

Колегата заспал на работното место па другите градежни работници му приредија незаборавно будење

Колегата заспал на работното место, па другите градежни работници му приредија незаборавно будење

497 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Мотика

Многу јак камион направија забеганите :).

Во нејзиниот стомак растело чудо од половина метар и 30 килограми

Во нејзиниот стомак растело чудо од половина метар и 30 килограми!??

516 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред еден ден - Канал 5

24-годишна девојка од Мескико во стомакот имала тумор тежок колку десет новороденчиња со пречник од половина  метар и обем од 157 сантиметри. Туморот ги притискал нејзините внатрешни органи и поради опасност...

КЛИКНИ
kariera.mk