Прва фотографија и видео од свадбата на Милена Антовска ФОТО ВИДЕО

Прва фотографија и видео од свадбата на Милена Антовска (ФОТО+ВИДЕО)

81 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 3 часа - Story

Дојде важниот ден за Милена Антовска и нејзиниот избраник Гордан Станковски . Познатата ТВ водителка од Канал 5, наскоро ќе стане мајка , а денеска ќе стапи во брак. Парот избрал венчавката во црква да...

Невиден сеир Балотели ја уништи Ким Кардишјан

Невиден сеир: Балотели ја „уништи“ Ким Кардишјан

78 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 4 часа - Екипа

Секогаш контроверзниот Марио Балотели е добро познат по своите Инстаграм објави. Овој пат, со уште една која шокираше… Напаѓачот на Ница ја коментираше последната фотографија на Ким Кардишјан која се појави...

Мајсторот се уште е мајстор магија на Роналдињо на Ел Класико за легендите

Мајсторот се уште е мајстор, магија на Роналдињо на „Ел Класико“ за легендите

74 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 6 часа - Екипа

Барселона и Реал Мадрид одиграа незаборавен натпревар на своите тимови на ветерани во Бејрут, а сите приходи од оваа средба се наменети за хуманитарни цели. На крајот славеа каталонците со 3-2 (два гола...

ИВАНОВ ЦАР ЌЕ ГО БИРАМЕ Што порача еден од демонстрантите пред Собрание

ИВАНОВ ЦАР ЌЕ ГО БИРАМЕ: Што порача еден од демонстрантите пред Собрание

206 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 6 часа - Телеграф

Какви партии, каков СДСМ, какво ВМРО, Иванов ќе го бираме за Цар. Ќе одиме на избори и Иванов за цар ќе го бираме. Да си биде Македонија како што си беше некогаш . Ова го порача еден од демонстрантите...

Интервју со младиот пивот Сенад Бајрамоски Струга има светла иднина

Интервју со младиот пивот Сенад Бајрамоски: Струга има светла иднина

193 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 6 часа - 24 Ракомет

Струга во минатите неколку децении е расадник на млади и талентирани ракометари. Градот е горд на своите ракометни репрезентативци и репрезентативки, успешни тренери, интернационален турнир со традиција...

Експрес погача без месење со фил од спанаќ фета сирење и јајце

Експрес погача (без месење) со фил од спанаќ, фета сирење и јајце

1010 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 7 часа - Мои рецепти

Еве од мене еден предлог за мошне лесна, мека, вкусна и брза погача. Посебно погоден рецепт за оние кои се почетници во месењето или за оние кои немаат време да месат. Цела работа ја завршува миксерот,...

Сезоната на коктели е отворена 6 пролетни рецепти готови за 1 минута

Сезоната на коктели е отворена: 6 пролетни рецепти готови за 1 минута

184 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 8 часа - Црно бело

Коктелите се клучни за добра пролетна и летна забава, а што е најважно, тие се првиот предвесник на топлите денови. Па, со оглед на тоа што имаме сончево време веќе неколку недели, сезоната на освежувачки...

 Цела емисија ГРУЕВСКИ БРИШЕШЕ ПАТОС СО ЧОМОВСКИ Мислите дека мене странците не ми нуделе да го променам името и да ја федерализирам државата

(Цела емисија)ГРУЕВСКИ БРИШЕШЕ ПАТОС СО ЧОМОВСКИ: Мислите дека мене странците не ми нуделе да го променам името и да ја федерализирам државата?!

6304 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 15 часа - Infomax

Немојте да мислите дека ако сакам да им се допаднам на некои центри однавор не можам да го направам тоа. Да ветам се што ќе побараат и да го остварам. Мислите јас не сум имал понуди, мислите не ми приоѓале...

КОЛУМНА НА ДАРКО ЈАНЕВСКИ Талат Џафери  18 и 20 часот

КОЛУМНА НА ДАРКО ЈАНЕВСКИ: Талат Џафери – 18 и 20 часот!

1336 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 15 часа - Infomax

Има една работа поврзана со т.н. избор на Талат Џафери, а која поминува онака незабележано во целата оваа гужва. Имено, сосема нормално е, логично, СДСМ и неговите ортаци, сцената што ја приредија со неделовничкото...

ОВА Е ПОЛИЦАЕЦОТ АЦЕ КОЈ ПУКАШЕ ВО НАРОДОТ Се соочува со казна затвор од три до 10 години но и санкции во МВР поради прекршување на правилникот

ОВА Е ПОЛИЦАЕЦОТ АЦЕ КОЈ ПУКАШЕ ВО НАРОДОТ: Се соочува со казна затвор од три до 10 години, но и санкции во МВР поради прекршување на правилникот!

1396 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 16 часа - Infomax

Партискиот војник на СДСМ вработен во МВР, а кој се соочува со висока казна затвор поради тоа што извади пиштол и пукаше во плафонот по наредба на партиски челник во Собранието на Р.Македонија е Ацо Ангеловски....

Џошуа потежок за повеќе од пет килограми од Кличко

Џошуа потежок за повеќе од пет килограми од Кличко

226 допаѓања - 1 споделувања - 1 коментари - пред 16 часа - Гол

Британскиот боксер Ентони Џошуа е потежок повеќе од пет килограми од Владимир Кличко на денешното мерење пред утрешниот меч за светската титула во тешка категорија. Џошуа тежи 114 килограми, а Украинецот...

Албанец од Скопје открива Додека вие ја пеете химната на Албанија јас заминав од државава

Албанец од Скопје открива: Додека вие ја пеете химната на Албанија јас заминав од државава

617 допаѓања - 8 споделувања - 3 коментари - пред 16 часа - Прес 24

Имам 25 години и по професија сум дипломиран економист. Одлично зборувам македонски и можам гордо да кажам дека завршив финансиски менаџмент на државниот факултет во Скопје, а не во Мала Речици. Јас сум...

НАЈВЕЌЕ ПРОВОЦИРАШЕ И ГО ИЗВЛЕЧЕ НАЈДЕБЕЛИОТ КРАЈ Миша Ѓурковиќ за причината зошто Зијадин Села заврши на ургентен

НАЈВЕЌЕ ПРОВОЦИРАШЕ И ГО ИЗВЛЕЧЕ НАЈДЕБЕЛИОТ КРАЈ: Миша Ѓурковиќ за причината зошто Зијадин Села заврши на ургентен

2048 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 16 часа - Infomax

Тој што го извлече најдебелиот крај од вчерашниот инцидент во Собранието на Р.Македонија, Зијадин Села, е човек кој највеќе провоцираше во последните неколку недели, велејќи дека Македонците биле геноциден...

Ефтов Јас не знам каде во светот со цвеќе и чиста демократија се спречува државен удар

Ефтов: Јас не знам каде во светот со цвеќе и чиста демократија се спречува државен удар

87 допаѓања - 1 споделувања - 14 коментари - пред 17 часа - За Се

Ако на ваков начин се изгласа Претседател на Парламентот надвор од закон, Устав и деловник, ако утре на ист таков начин се изгласа влада надвор од Устав, закони и правна процедура тогаш која е гаранцијата...

Што можете а што не Три правила за секс во бременоста

Што можете, а што не: Три правила за секс во бременоста

74 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 17 часа - Кукурику

Проблемите со возбудувањето, оргазмот и задоволството по 36-тата недела од бременоста ги искусиле 92 отсто бремени жени. Истражувањето објавено во „Alexandria Journal of Medicine” ги предупредува бремените...

Груевски Ако сакаа да го убијат Заев ќе извадеа пиштол и ќе го стореа тоа

Груевски: Ако сакаа да го убијат Заев, ќе извадеа пиштол и ќе го стореа тоа

1364 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 17 часа - Бриф

Ако сакаше некој да го убие Заев, ќе го убиеше. Сто души имаше на пет метра од него, ќе извадеа пиштол и ќе го убиеа. Јас сум против насилство, но апсурдна е изјавата на Заев дека луѓето кои влегоа во...

Конте уште еднаш покажа дека е голем господин а по овој гест навивачите уште повеќе ќе го сакаат

Конте уште еднаш покажа дека е голем господин, а по овој гест навивачите уште повеќе ќе го сакаат

78 допаѓања - 2 споделувања - 0 коментари - пред 17 часа - Гол

Антонио Конте, менаџерот на Челзи, покажа уште еднаш дека знае како да се почитуваат боите на својот клуб и направи гест по кој заслужи големи честитки. Имено, италијанскиот стратег ја посети соблекувалната...

Вардар обезбеди 500 блок билети за Ф4 турнирот во Келн Во продажба од утре

Вардар обезбеди 500 блок билети за Ф4 турнирот во Келн: Во продажба од утре!

111 допаѓања - 1 споделувања - 5 коментари - пред 17 часа - Екипа

Вардар обезбеди 500 блок билети за своите навивачи кои на 3. и 4. јуни во Келн планираат да дадат поддршка за македонскиот шампион на Фајнлфор завршницата од ракометната Лига на шампиони. Билетите за Ф4...

ПРОВОКАЦИИТЕ НА СДСМ СЕ ВИНОВНИ ЗА ВЧЕРАШНАТА СИТУАЦИЈА Токму СДСМ предизвика хаос и провоцираше насилство

ПРОВОКАЦИИТЕ НА СДСМ СЕ ВИНОВНИ ЗА ВЧЕРАШНАТА СИТУАЦИЈА: Токму СДСМ предизвика хаос и провоцираше насилство!

1992 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 18 часа - Infomax

Како никогаш досега, меѓу 100 и 200 илјади луѓе, секој ден, 60 дена, во околу 30 градови, излегуваа и го изразуваа својот револт , да допре до политичарите. Да допре до оние кои што прифатиле туѓи агенди,...

МАКЕДОНСКИОТ НАРОД Е МОЈ НАРОД Јас никогаш го немам потценето народот сакам да знае до каде е мојата сила и што можам да направам

МАКЕДОНСКИОТ НАРОД Е МОЈ НАРОД: Јас никогаш го немам потценето народот, сакам да знае до каде е мојата сила и што можам да направам!

3354 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 18 часа - Infomax

Секогаш го спомнувам зборот македонски граѓанин, дополнително го потенцирам македонскиот народ, кога сметам дека прашањата за кои зборува најмногу го засегаат токму него, изјави Никола Груевски во гостувањето...

И МЕЃУНАРДОДНАТА ЌЕ ЈА ПРАШАМЕ ЗА ТАЛАТ ЏАФЕРИ Груевски за пародијата избор на претседател на Собрание

И МЕЃУНАРДОДНАТА ЌЕ ЈА ПРАШАМЕ ЗА ТАЛАТ ЏАФЕРИ: Груевски за пародијата „избор“ на претседател на Собрание!

2994 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 18 часа - Infomax

Реакциите на меѓународната заедница за мене беа очекувани после снимките кои излегоа од собранието, излегоа снимки на кои секој би реагирал, тепаат пратеници и народ, меѓутоа кога ќе се погледнат добро...

ЗАЕВ ЈА ДАЛ НАРЕДБАТА ДА СЕ ПУКА ВО НАРОДОТ Самиот призна дека тој му дал наредба на обезбедувањето да пука кон народот

ЗАЕВ ЈА ДАЛ НАРЕДБАТА ДА СЕ ПУКА ВО НАРОДОТ: Самиот призна дека тој му дал наредба на обезбедувањето да пука кон народот!

2240 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 18 часа - Infomax

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашното гостување во „Топ тема“ на Телма излезе со тврдење дека тој ја дал наредбата да се пука и да се испровоцира гневот на граѓаните при вчерашните насилства...

Parfois лансираше линија накит од чисто сребро

Parfois лансираше линија накит од чисто сребро

123 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 19 часа - Fashionel

Убави новости за сите љубители на накитот. За првпат брендот Parfois лансира линија накит направена од чисто сребро. Колекцијата е изработена од 92.5% сребро и сребро со позлата во минималистички стил,...

Членови на СДСМ преминуваат во ВМРО ДПМНЕ  во повеќе градови ги полнат штабовите на ВМРО ДПМНЕ

Членови на СДСМ преминуваат во ВМРО ДПМНЕ, во повеќе градови ги полнат штабовите на ВМРО ДПМНЕ

1689 допаѓања - 101 споделувања - 111 коментари - пред 19 часа - Exclusive

Се поголем е бројот на членови на СДСМ кои ја напуштаат партијата откако нивниот лидер вчера прогласи со гордост, спикер на собранието да е Албанец. Во повеќе градови низ Македонија се полнат штабовите...

Погледнете кој е насилникот што ја нападна Шекеринска

Погледнете кој е насилникот што ја нападна Шекеринска

246 допаѓања - 4 споделувања - 62 коментари - пред 19 часа - Lady

Пецов се презива човекот кој ја повлече за коса пратеничката од СДСМ Радмила Шеќеринска вчера во Собранието на Македонија, пишуваат граѓани на социјалните мрежи откако јавноста побара да се идентификуваат...

ЕХФ импресионирани од навивачите на Вардар

ЕХФ импресионирани од навивачите на Вардар

86 допаѓања - 3 споделувања - 0 коментари - пред 19 часа - Спорт365

Апетитите на Вардар пораснаа по одличните две партии и победите над Флензбург во четвртфиналето од ракометната Лига на шампиони. Сега Вардар не се плаши од никого, сега Вардар со задоволство ќе игра на...

Иџе одличен на тестот во Монца Македонецот со второ најдобро време

Иџе одличен на тестот во Монца, Македонецот со второ најдобро време

317 допаѓања - 3 споделувања - 0 коментари - пред 19 часа - МКД

Игор Стефановски - Иџе одлично го започна првито ден од викендот на Монца, Македонецот го постави второто најбрзо време и имаше минимално заостанување зад лидерот Овој викенд започнува новата сезона во...

Жената која спаси 2 500 деца криејќи ги во канти за отпадоци и ковчези

Жената која спаси 2.500 деца криејќи ги во канти за отпадоци и ковчези

130 допаѓања - 10 споделувања - 1 коментари - пред 19 часа - Ladybook

Ирена Сендлер е храбрата жена која за време на Втората светска војна спаси животи на 2.500 деца, криејќи ги во вреќи, канти за отпадоци и ковчези. За оваа храбра жена се до 2007 година имаа слушнато многу...

Мурињо даде интересен предлог Тој ќе игра против Свонси

Мурињо даде интересен предлог: Тој ќе игра против Свонси?

226 допаѓања - 0 споделувања - 0 коментари - пред 20 часа - Спорт Клуб

Манчестер Јунајтед влегува во клучен период за целокупниот исход на нивната сезона во Премиерлигата, тие сега играат против екипата на Свонси. Но Мурињо има своја грижа, повредени му се тројца дефанзивци,...

Уметникот Александар Поповски уште еднаш воодупеви ...

142 допаѓања - 6 споделувања - 4 коментари - пред 20 часа - ТВ Пакет

Големината на талентот на младиот уметник Александар Поповски нема граници, тоа го докажа и неговиот последен цртеж на кој е насликана Бијонсе. Цртежот е идентична копија на веќе постоечка фотографија...

КЛИКНИ
kariera.mk