ana-ivanovik-i-bastijan-shvajnshtajger-stanaa-roditeli

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер станаа родители

Радар | пред 7 часа

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер станаа родители. Поранешната тенисерка се породила во клиника во Чикаго. Наводно малото момче го добило името Лука. José Morgado ✔ @josemorgado You guys. Ana Ivanovic is a mom. It’s a boy. Congrats, @ AnaIvanovic...

bolnica-vo-viena-za-95-000-evra-angazhirala-lovec-na-losha-energija

Болница во Виена за 95.000 евра ангажирала „ловец“ на лоша енергија

Макфакс | пред 6 часа

Болница во Виена, Австрија потпишала договор вреден 95.000 евра со истерувач на негативна енергија. Надлежните го ангажирале „ловецот“ на штетни бранови за енергетски да ја прочисти новоизградената болничка зграда. Се огласила и виенската бискупија...

bliznachki-so-razlichna-boja-na-kozhata

Близначки со различна боја на кожата

Локално | пред 5 часа

Близначки со различна боја на кожата Близначките Мили и Марша се редок феномен. Едната е со светла, а другата со темна боја на кожата и поради тоа ретко кој им верува кога ќе кажат дека се сестри. Марша има бела кожа, сини очи и руса коса, слично...

filmska-prikazna-za-ljubovnata-bajka-na-princot-hari-i-megan-markl

Филмска приказна за љубовната бајка на принцот Хари и Меган Маркл

Независен | пред 6 часа

До предвидената свадба меѓу Меган Маркл и принцот Хари, закажана за 19 мај, останува уште многу малку време, но пред тоа ќе се случи нешто друго. Точно шест дена пред свадбата, филмот наречен „Хари и Меган: Кралска романса“ ќе биде продуциран од...

horoskopski-znaci-koi-sekogash-se-baksuzi

Хороскопски знаци кои секогаш се баксузи

Reporter.mk | пред 12 часа

Девица – Родените во знакот на хороскопскиот знак Девица се познати по својот перфекционизам. Умеат да решат туѓи проблеми, но кога треба да одлучат за сопствените, не знаат како да постапат. Во тешка ситуација брзо паѓаат во паника, нервозни се, а...

vo-portugalija-e-izlozheno-najskapoto-chokolado-vo-svetot-edno-parche-chini-7-728-evra

Во Португалија е изложено најскапото чоколадо во светот – едно парче чини 7.728 евра

Локално | пред 7 часа

Најскапото чоколадо во светот вчера беше изложена на фестивалот на чоколада International Chocolate Festival во местото Обидос во Португалија. Станува збор за органичена количина од 1.000 чоколадни бонбони, од кои секоја бонбона чини 7.728 евра....

ovie-horoskopski-parovi-ne-mozhat-da-izdrzhat-vo-vrska-podolgo-od-3-meseci

Овие хороскопски парови не можат да издржат во врска подолго од 3 месеци

News 24 | пред 3 часа

Skopje24 Почетна Забава Забава Не се создадени едни за други: Овие хороскопски парови не можат да издржат во врска подолго од 3 месеци март 18, 2018 Доколку сте подготвени да најдете партнер за сериозна врска, добро би било прво да обратите...

ovie-tri-horoskopski-znaci-se-najloshi-mazhi

Овие три хороскопски знаци се најлоши мажи

Курир | пред 11 часа

Дознајте зошто овие три знаци, според хороскопот се лоши за брак. Ракот, Шкорпијата и Стрелецот се многу добри и пријатни личности, но за се освен з амирен брачен живот. РАК Мажот Рак не е личност со која животот е лесен, и покрај општиот впечаток...

vnimavajte-ako-od-bojlerot-slushnete-vakov-zvuk-vednash-iskluchete-go-mozhno-e-da-eksplodira

Внимавајте: Ако од бојлерот слушнете ваков звук веднаш исклучете го - можно е да експлодира

Прес 24 | пред 14 часа

Сите добро знаеме дека пред туширање, задолжително бојлерот мора да се исклучи, но пости уште една работа на која треба да внимавате. Овој уред покрај жешката вода и струја во него содржи и жешка водена пареа која е под притисок. Имено бојлерот во...

videte-koi-se-najskapi-a-koi-najeftini-gradovi-vo-svetot

Видете кои се најскапи, а кои најефтини градови во светот!

Таратур | пред 14 часа

Според годишната анкета направена од „Economist Intelligence Unit“ (EIU), Сингапур 5-та години по ред ја потврди првата позиција како најскап град во светот, и тоа поради огромните трошоци за сопствениците на автомобили. Азискиот финансиски центар...

neverojatno-romanec-ne-mozhe-na-sud-da-dokazhe-deka-e-zhiv

Неверојатно: Романец не може на суд да докаже дека е жив!

Таратур | пред 14 часа

Според годишната анкета направена од „Economist Intelligence Unit“ (EIU), Сингапур 5-та години по ред ја потврди првата позиција како најскап град во светот, и тоа поради огромните трошоци за сопствениците на автомобили. Еден романски државјанин од...

ova-e-kerkata-na-izet-fazlinovik-ima-rabotno-mesto-za-koe-sonuvaat-mnogu-zheni

Ова е ќерката на Изет Фазлиновиќ, има работно место за кое сонуваат многу жени

Курир | пред 8 часа

Една од најпознтите ТВ серии на Балканот изминативе години беше серијата „Луд, збунет, нормален“ во која актерот Мустафа Надаревиќ одлично ја одигра улогата на најстариот член на семејството, дедото Изет. Тој има преубава наследничка, неговата ќерка...

ja-stavil-rakata-pomegju-nejzinite-gradi-a-nabrzo-se-pokajal-koga-se-svrtel-zad-sebe-mu-se-presekle-nozete

Ја ставил раката помеѓу нејзините гради, а набрзо се покајал. Кога се свртел зад себе, му се пресекле нозете!

Sky | пред 47 минути

Следното видео прикажува надарена блондинка која во еден трговски центар на раце пренесува огромна торта. Меѓутоа, неколку моменти подоцна и се случува „незгода“ и клучот од вратата кој го држи во уста, паѓа во нејзината маица. Со оглед на тоа што...

nauchnicite-konechno-otkrija-shto-e-postaro-kokoshkata-ili-jajceto

Научниците конечно открија што е постаро – кокошката или јајцето

Скопје24 | пред 16 часа

Одговорот на прашањето кое ги мачеше сите научници – што е постаро, кокошката или јајцето, конечно го најдоа научниците од Уницерзитетот Шефилд и Варвид, пишува британски Дејли Меил. На најчестото поставувано прашање, најголем број од луѓето...

baba-vangja-vladimir-ke-stane-gospodar-na-svetot

БАБА ВАНЃА: Владимир ќе стане господар на светот

Кумановски муабети | пред 3 часа

loading... За Баба Ванѓа пишува и британски „Мирор“ кој потсетува дека таа го погодила исходот од Брегиз и истакнува дека пред самиот крај на својот живот во 1996. година дала прогноза за Путин и Русите. Баба Ванѓа помогнала на стотици луѓе да...

mlad-milijarder-platil-10-iljadi-dolari-za-da-go-ubijat-i-da-mu-go-zachuvaat-mozokot-na-internet

Млад милијардер платил 10 илјади долари за да го убијат и да му го зачуваат мозокот на интернет

Вечер Прес | пред 15 часа

Милијардер од Сицилиумската долина платил 10 илјади долари за да го убијат и да го сочуваат неговиот мозок засекогаш. Бизнисменот Сем Алтман е еден од 25-те луѓе кои се на листата на чекање на компанијата “Nectome”, која тврди дека може да ја...

panika-vo-osijek-mrtvi-gulabi-pagjaat-od-nebo

Паника во Осијек: Мртви гулаби паѓаат од небо

Reporter.mk | пред 10 часа

Зголемиот број на мртви гулаби кои паѓаат од кровови и дрва, создадоа паника кај жителите на Осијек, особено сопствениците на кучиња и мачки кои стравуваат дека е во прашање отров. Полицијата оваа недела примила неколку повици за сомнителен бел прав...

najstrashnite-filmovi-koi-retko-koj-mozhe-da-gi-dogleda-do-kraj

Најстрашните филмови кои ретко кој може да ги догледа до крај

Инфо Центар | пред 15 часа

Според Netflix, ова се филмовите од кои најмногу луѓе се откажале откако изгледале повеќе од 70% од филмот. Најголемиот број од гледачите го исклучувале филмот пред самото финале. Најстрашните хорор филмови, без некој посебен редослед, според...

misteriozna-snimka-na-zheleznichka-stanica-vo-kina-se-pojavi-voz-duh

МИСТЕРИОЗНА СНИМКА: На железничка станица во Кина се појави воз – ДУХ

Кумановски муабети | пред еден час

loading... Ноќни чувари на железничка станица во Кина се шокирале кога на сминките виделе воз кој пристигнува. Имено, единствено што се видело во биле светлата и трагите, а снимката ја објавиле на социјалните мрежи. Британка имала секс со духови,...

koj-e-vash-angel-chuvar-spored-datumot-na-ragjanje

Скопје24

Кој е ваш ангел чувар според датумот на раѓање

News 24 | пред 6 часа

Вашиот ангел чувар е со вас од моментот на вашето раѓање и без оглед на личноста, ви помага во формирање на судбината. Секој има свој ангел чувар и може да го открие според датата на раѓање. Соберете ги броевите од вашиот датум на раѓање додека не...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност