najmladata-zhrtva-na-producentot-vajnstajn-imala-devet-godini

Најмладата жртва на продуцентот Вајнстајн имала девет години

Нетпрес | пред 11 часа

Грдата Бети или убавата Америка Ферера, објави потресна исповед на својот Инстаграм профил. Нејзината порака е јасна, доста беше молчење. Секојдневно се појавуваат нови жртви на продуцентот Харви Вајнстајн. Списокот достигнал до 30 жени, а глумицата...

vo-nalet-na-ljubomora-ovenot-ke-vi-ja-raznese-kukata-a-bikot-vika

Во налет на љубомора: Овенот ќе ви ја разнесе куќата, а Бикот вика…

Start.mk | пред 2 часа

Некои хороскопски знаци тешко се носат со љубомората. Најлош е Овенот на кој љубомората може да му го помати здравиот разум. Девиците одат толку далеку што организираат мрежа од шпиони . Секој хороскопски знак различно реагира на љубомората, некои...

suzana-spasovska-se-oglasi-tuka-sum-lugje-moi-eeee-shteta-shto-ubavo-ni-beshe-bez-tebe

Сузана Спасовска се огласи: Тука сум, луѓе мои! ееее штета што убаво ни беше без тебе :(

ДоказМ | пред 59 минути

Фолк-пејачката Сузана Спасовска се врати од Кина, каде што престојуваше изминатиов период. Таа на својот фејсбук-профил објави статус на кој вели „Тука сум, луѓе мои, се вратив од Кина. Овој пат беше кратко, ама слатко“. Фолк-дивата особено го...

tehno-didjejot-ben-klok-nastapuva-na-src-kale

Техно-диџејот Бен Клок настапува на СРЦ „Кале“...

Нова Македонија | пред 9 часа

Техно-диџејот Бен Клок настапува на СРЦ „Кале“ Еден од најбараните техно-диџеи и продуценти на денешницата, Бен Клок, в петок ќе настапи на СРЦ „Кале“. Заедно со него ќе пуштаат музика диџеј Флодер, Маци Стојановиќ и Душко Јаневски. Клок е името што...

ova-se-najmornichavite-lokacii-vo-anglija-vo-presret-na-nokta-na-veshterkite

Ова се најморничавите локации во Англија во пресрет на Ноќта на вештерките

Пулс 24 | пред 13 часа

Здружението Инглиш херитејџ објави список на неколку најстрашни историски локации на кои се појавуваат духови и ноќе се слушаат чудни звуци на плач или хистерично смеење. Списокот е објавен пред Ноќта на вештерките, на 31 октомври. Според Херитејџ,...

pronajdena-dvojnichka-na-bijonse-16-godini-e-pomlada-od-svetskata-dzvezda-a-razlika-rechisi-i-da-nema

Пронајдена двојничка на Бијонсе: 16 години е помлада од светската ѕвезда, а разлика речиси и да нема

Start.mk | пред 44 минути

Оваа девојка со фотографиите на својот профил на Инстаграм тотално го збунила светот. Бијонсе Жизел Ноулс е славна американска поп-пејачка, актерка и текстописец. Се остварила и на полето на глумата кога ја толкувала главната улога во филмот...

sedum-sonishta-koi-pretskazhuvaat-svadba

Седум соништа кои претскажуваат свадба

Пост | пред 16 часа

На сите ни се случило да сонуваме нешто за коешто сме имале чувство дека ни навестуваат настани кои би се случиле во иднина. Па така, како што се верува, доколку сте го сонувале ова, во блиска иднина Ви претстои „застанувањето на лудиот камен“. 1....

zhestoka-tepachka-vo-supermarket-policaec-se-istepa-so-zhena-kradec-vo-stil-na-akcionen-film

Жестока тепачка во супермаркет: Полицаец се истепа со жена-крадец во стил на акционен филм

За Се | пред 2 часа

Во еден супермаркет во Филаделфија изби сериозна тепачка кога две жена беа обвинети за кражба. Вработените го заклучија маркетот за крадците да останат внатре до доаѓањето на полицијата, а снимката која се појави во меѓувреме е снимена од...

kako-drzhavite-gi-dobile-svoite-nazivi

Како државите ги добиле своите називи

Среќа | пред 8 часа

Истражување спроведено во Оксфорд, а засновано на 195 независни држави во светот, вели дека државите и нациите ги добиваат своите имиња на четири принципи… 1. Местоположба Првиот начин на именување е – географската местоположба. Еве и примери од...

djinovski-gluvci-tolku-se-golemi-shto-ne-mozhat-da-izlezat-od-kanta-za-gjubre

Џиновски глувци: Толку се големи што не можат да излезат од канта за ѓубре

Пулс 24 | пред еден час

Последниве години, инвазијата на глувци веќе не е вест во Шведска, но самата величина „Гуливер меѓу глувците“, кој е фатен во Гетеборг неизбежно разбуди големо внимание меѓу Швеѓаните, пишуваат медиумите. Во последно време, глувците се хранат со...

poraneshna-porno-dzvezda-vo-intervju-objasnuva-za-analniot-seks

Поранешна порно ѕвезда во интервју објаснува за аналниот секс

Сваштарник | пред 2 часа

Поранешната порно ѕвезда Ванеса Белмонд која што во порно филмовите глумеше под името Алекса Круз во едно интервју објасни какво е искуството да си порно ѕвезда. Ванеса кажува дека глумењето во порно филмови е едно одвратно искуство кое што ќе го...

vo-noken-klub-naletala-na-stranec-a-sega-se-omazhi-za-nego-i-stana-princeza

Во ноќен клуб налетала на странец, а сега се омажи за него и стана принцеза

Курир | пред 10 часа

Ариана Остин се запознала со 35-годишниот Џоел Меконен на „модерен бал“, односно на журка во ноќен клуб. Парот приредил спектакуларна венчавка 12 години откако се запознал во клубот Pearl во Вашингтон. Прославата се одржала во Вирџинија пред 307...

ne-im-go-otstapuvajte-mestoto-vo-avtobus-na-povozrasnite-doktori-tvrdat-deka-toa-e-za-nivno-dobro

Не им го отстапувајте местото во автобус на повозрасните?! Доктори тврдат дека тоа е за нивно добро

Бркај работа | пред 6 часа

Доколку им станувате на пензионерите во автобус, не им правите добро туку напротив тоа им штети. Зошто? Бидејќи им го загрозувате здравјето, тврдат медицински стручњаци. Стоењето е добро за повозрасните лица и според истражувањата на стручњаците,...

vreme-za-sreka-defne-i-omer-sega-se-ada-i-mert

„Време за среќа“: Дефне и Омер сега се Ада и Мерт!

Start.mk | пред 8 часа

Новиот филм „Време за среќа“ каде играат славните турски актери Бариш Ардуч и Елчин Сангу ќе ја има својата премиера на 11 ноември. Пред големата премиера на интернет покрај најавниот тизер веќе се појавија и нови фотографии од неколку сцени....

manekenkata-pokazha-kako-izgleda-bez-fotoshop-i-gi-razochara-fanovite

Манекенката покажа како изгледа без фотошоп и ги разочара фановите

Прес 24 | пред 2 часа

Манекенката и актерка Кејт Аптон важи за една од најпосакуваните жени. На насловните страници секогаш изгледа совршено, а како тоа изгледа пред фотошоп и доработка покажуваат неодамна објавените фотографии. Кејт се прослави со позирање на насловната...

unikatno-iskustvo-vo-london-otvoren-koktel-bar-inspiriran-od-zatvorot-alkatraz

Уникатно искуство: Во Лондон отворен коктел-бар инспириран од затворот Алкатраз

Црно бело | пред 14 часа

Замислете бар во кој на влезот ви даваат портокалова затворска униформа и каде треба да си донесете свој пијалак во кој ќе уживате сместени во затворска ќелија. Звучи малку чудно, но секако претставува навистина уникатно искуство. Ваков бар...

ana-nikolik-bolna-mora-itno-da-se-stavi-na-stroga-dieta

Ана Николиќ болна – мора итно да се стави на строга диета

Start.mk | пред 11 часа

На Ана Николиќ и е наредено да ослаби и да го промени начинот на исхрана, поради сериозно зголемена тежина, го загрозува здравјето. Пејачката за време на бременоста се здебелила 35 килограми, зголемен шеќер и притисок, и поради тоа мора да оди на...

dozvolil-da-mu-ja-ishishaat-kosata-toa-shto-go-videl-vo-ogledalo-go-zaprepastilo

Дозволил да му ја ишишаат косата - тоа што го видел во огледало го запрепастило

Прес 24 | пред 3 часа

Дури и најмалата промена може да измени нечиј опис, а тоа се видело во емисијата на Рејчел Реј кога гостувало младо момче кое одлучило да се ослободи од старата фризура и да одбере поинаква варијанта. Неколку потези на фризерот, модерен изглед и се...

video-foto-sluchajno-ili-ne-ana-ivanovik-konechno-go-pokazhala-trudnichkoto-stomache

(ВИДЕО+ФОТО) Случајно или не: Ана Ивановиќ конечно го покажала трудничкото стомаче

Екран | пред 2 часа

Веќе со недели се зборува и пишува дека српската тенисерка Ана Ивановиќ и германскиот фудбалер, Бастијан Швајнштајгер, наредната година по првпат ќе станат родители. Иако тие наводи ниту едно од нив не ги коментирал, убавата Ана сега ненадејно ги...

predupreduvanje-plastichen-oriz-pristigna-i-kaj-nas-eve-kako-da-go-prepoznaete

Предупредување - пластичен ориз пристигна и кај нас, еве како да го препознаете

Прес 24 | пред 4 часа

Многу луѓе се навистина внимателни додека пазарат, па добро ги проверуваат состојките на налепниците од производите, но што да се каже за артикл кој е целосно лажен и кој воопшто не смее да се конзумира?Да, зборуваме за пластичен ориз направен од...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност