zverev-kon-federer-mozheshe-da-bidesh-poljubezen-i-da-mi-dozvoleshe-da-osvojam-ushte-nekoj-poen

Зверев кон Федерер: Можеше да бидеш пољубезен и да ми дозволеше да освојам уште некој поен

Бриф | пред 2 часа

Најуспешниот тенисер на сите времиња, Роџер Федерер, го освои својот деветти пехар на АТП турнирот во Хале. Швајцарскиот ас во денешното финале со убедливи 2-0 (6-1, 6-3) го совлада младиот Александер Зверев од Германија, а по мечот не го криеше...

petra-kvitova-go-osvoi-birmingem

Петра Квитова го освои Бирмингем

Макфакс | пред 3 часа

Чешката тенисерка во финалето ја надигра Австралијката Ешли Берти со 4-6, 6-3, 6-2. Трофејот во Бирмингем е 20-ти во кариерата на Квитова (27 години). По Бирмингем, Квитова атакува на турнирот во Вимблдон, кој го освојуваше во 2011 и 2014 година....

federer-so-nova-titula

Федерер со нова титула

SkopjeID | пред 3 часа

Рожер Федерер денес лесно го совлада Александар Зверев со 6:1, 6:3 и така стигна до својата девета титула на турнирот во Хале. epa06049574 Roger Federer (R) of Switzerland poses with his trophy next to Czech model and actress Eva Herzigova (C) after...

lopez-go-dobi-maratonot-so-chilik-i-go-osvoi-kvins

Лопез го доби маратонот со Чилиќ и го освои Квинс

Гол | пред 3 часа

Фелисијано Лопез уште еднаш потврди дека ова лето игра во одлична форма и дека шпанските тенисери и тоа како знаат да одиграат квалитетно и на тревната подлога. Откако во првото коло во Квинс го елиминира големиот фаворит, Стан Вавринка, а потоа и...

federer-sakam-ovoj-period-od-mojata-kariera-da-trae-shto-podolgo

Федерер: Сакам овој период од мојата кариера да трае што подолго

Гол | пред 7 часа

Најдобриот тенисер на сите времиња, Швајцарецот Роџер Федерер изјави дека мора да внимава да не го наруши „совршениот баланс“ кој му овозможува да победува и со 35 години. „Сакам овој период од мојата кариера да трае што подолго. Затоа мора да водам...

i-toa-go-vidovme-federer-znae-bekhend-i-so-dve-race

И тоа го видовме: Федерер знае бекхенд и со две раце

Спорт Клуб | пред 10 часа

Најдобриот тенисер на сите времиња Роџер Федерер неделава се забавува на турнирот во Хале, а љубителите на тенисот можат да видат некои потези кои порано не ги виделе од него. Во еден момент од мечот против Миша Зверев во второто коло, Швајцарецот...

marej-go-posochi-negoviot-problem-za-slabite-nastapi

Мареј го посочи неговиот проблем за слабите настапи

Дерби | пред 11 часа

Моментално светскиот тенисер број еден, Енди Мареј посочи дел од своите проблеми за слабите игри, последен од низата порази беше оној од Џордан Томпсон, 90. тенисер во светот со 2:0 во сетови. -Ова беше голем удар за мене. На овој турнир секогаш се...

chilik-i-lopez-ke-se-borat-za-titulata-na-kvins

Чилиќ и Лопез ќе се борат за титулата на Квинс

Гол | пред 23 часа

Шпанецот Фелисијано Лопез и Хрватот Марин Чилиќ ќе се сретнат утре попладне на терените на Квинс, во финалето на турнирот кој е најава за Вимблдон, кој официјално почнува в понеделник. Иако беше аутсајдер против Григор Димитров, ветеранот Лопез...

sramno-izdanie-na-ludiot-francuzin-benoa-per

Срамно издание на „лудиот“ Французин, Беноа Пер

Гол | пред еден ден

Францускиот тенисер, Беноа Пер е познат на тениските фанови по своето проблематично однесување на терените. На турнирот во Хале, 28-годишниот Французин успеа да ги надмине сите граници во дуелот против Флоријан Маер. При изгубен сервис на самиот...

tenisko-remek-delo-koe-ke-ve-ostavi-bez-tekst-felisijano-lopez-so-luda-parada-go-izvede-poenot-na-godinata

Тениско ремек дело кое ќе ве остави без текст: Фелисијано Лопез со луда парада го изведе поенот на годината

Дерби | пред еден ден

Фелисијано Лопез успеа да се пласира во полуфиналето на турнирот во Квинс откако по исцрпувачка и неизвесна битка излезе како подобар од пресметката со Чехот Томаш Бердих, а покрај тоа што ќе го памети овој дуел по тоа што спаси две меч топки,...

hase-so-senzacionalen-trik-udar-gi-zbuni-site-vo-hale-gaske-ne-mozheshe-da-im-poveruva-na-ochite

Хасе со сензационален трик удар ги збуни сите во Хале, Гаске не можеше да им поверува на очите

Дерби | пред 2 дена

Холандскиот тенисер Робин Хасе загуби во денешното четвртфинале во кое за противник го имаше Ришар Гаске, но затоа ја натера публиката во Хале да му даде стоечки овации за еден неверојатен потег кој ги збуни сите присутни на трибините. По една...

teniser-od-top-50-drushtvoto-pozitiven-na-kokain

Тенисер од Топ 50 друштвото позитивен на кокаин

Дерби | пред 2 дена

Британскиот тенисер Ден Еванс имал позитивен тест за користење кокаин и го очекува суспензија, а ова го потврди и самиот играч кој во моментов е на 50. место на АТП ранкингот. Еванс е Дејвис куп репрезентативец на Велика Британија и трет најдобро...

zabivanje-od-sedechka-polozhba-vakov-fenomenalen-poen-retko-se-gleda-na-teniskite-tereni

Забивање од седечка положба?!- Ваков феноменален поен ретко се гледа на тениските терени

Македонија Денес | пред 2 дена

Австралискиот тенисер Џон Патрик Смит покажа на АТП Челинџер турнирот дека воопшто не е потребно да стои на нозе за да изведе атрактивно забивање. За 28-годишниот Австралијанец кој никогаш не бил во најдобрите 100 тенисери на светот, можеби слушнале...

kade-otidoa-milionite-evra-zarabotka-na-boris-beker-odgovorot-e-mnogu-ednostaven

Каде отидоа милионите евра заработка на Борис Бекер? Одговорот е многу едноставен…

Дерби | пред 2 дена

Спортската јавност беше изненадена со информацијата дека Борис Бекер банкротирал, а славниот тенисер преку социјалните мрежи го истакна незадоволството од одлуката на судот во Лондон кој го потврдил ваквиот статус. Предметот во кој е инволвиран...

gjorcheska-poradi-administrativnite-lavirinti-mozhno-e-da-go-propushti-vimbldon

Ѓорческа поради административните лавиринти, можно е да го пропушти Вимблдон

Дерби | пред 2 дена

Се уште не се знае дали македонската тенисерка Лина Ѓорческа ќе биде дел од овогодинешниот настап на Вимблдон. Ѓорческа нема добиено виза за патување во Англија, а процедурата дополнително ја компликува фактот што нејзиниот пасош е заглавен во...

od-vrvot-do-dnoto-edna-od-najgolemite-teniski-legendi-bankrotirashe

Од врвот до дното: Една од најголемите тениски легенди банкротираше

MK News | пред 3 дена

Некогаш најдобриот тенисер на светот и поранешен тренер на Новак Ѓоковиќ, официјално банкротираше. Адвокатите на прославениот Германиец дојдоа денеска во Вишиот суд во Лондон за од судијката, Кристин Дерет да побараат уште една последна шанса за...

mekinro-federer-nadal-i-gjokovik-se-podobri-od-mari

Мекинро: Федерер, Надал и Ѓоковиќ се подобри од Мари

Дерби | пред 3 дена

Прославениот американски тениски ас, Џон Мекинро воопшто нема дилеми оти Енди Мари заостанува по квалитет во однос на тројката Рожер Федерер, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ. Шкотот веќе одредено време е на позицијата број на АТП листата, но според...

jankulovski-i-elenova-drzhavni-shampioni-do-18-godini

Јанкуловски и Еленова државни шампиони до 18 години

Спорт365 | пред 3 дена

Во периодот од 10-21,06,2017 година, на терените на Тениски клуб Југ-Скопје се одржа Државното првенство на Македонија за јуниори и јуниорки до 18 години. Државни шампиони на Македонија во 2017 година се Марија Еленова и Ѓорѓи Јанкуловски (кој е...

kako-gjokovik-go-voodushevi-direktorot-na-lakosta-i-potpisha-bogat-sponzorski-dogovor

Како Ѓоковиќ го воодушеви директорот на “Лакоста” и потпиша богат спонзорски договор…

Спорт Клуб | пред 3 дена

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ пред извесно време потпиша договор со француската компанија за спортска опрема “Лакоста”. Ѓоковиќ претходно пет години ја носеше опремата на јапонскиот производител “Уникло”, но одлучи да ја прекине...

zatajuvanje-danok-sobirachot-na-pari-federer-e-nedopirliv

Затајување данок? Собирачот на пари Федерер е недопирлив!

Спортски | пред 3 дена

Изминатите неколку месеци во Шпанија се „крена прашина“, бидејќи големи фудбалски ѕвезди се обвинети за затајување на данок. Лионел Меси неодамна беше осуден, Кристиано Роналдо на 31-ви јули ќе се појави пред судот, додека истото го чека и Жозе...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност