bajaga-go-finishirashe-prviot-vikend-na-super-skopje

Бајага го финишираше првиот викенд на „Супер Скопје“

Макфакс | пред 4 часа

Со спектакуларниот концерт на Бајага и Инструктори и официјално заврши првиот викенд со многу музика и забава во рамки на проектот „Супер Скопје“. Вчеравечер Кејот 13 Ноември беше преполн каде присутните се забавуваа на одличната музика и хитовите...

debarmaalci-utre-na-protest-gi-baraat-trotoarite

Дебармаалци утре на протест ги бараат тротоарите

+Инфо | пред 4 часа

Граѓани од Дебар Маало утре попладне ќе протестираат за како што велат враќање на тротоарите.повод за протестот е последната несреќа во која  жена беше прегазена од комбе кое вршело дотур на стока. „Окупираните тротоари, неконтролираното градење,...

zhitelite-na-opshtina-aerodrom-kako-da-go-sprechime-naseluvanjeto-na-begalci-slusha-li-nekoj

Infomax

Жителите на општина Аеродром: Како да го спречиме населувањето на бегалци, слуша ли некој?

Денешен | пред 2 часа

Граѓаните на општина Аеродром се се` позагрижени поради Националната стратегија која ја предложи Владата на СДСМ и Министерството за труд и социјална политика, која предвидува изградба на згради за бегалци близу зградата на ФФМ. Аеродромци...

novoto-uchilishte-vo-kapishtec-ke-ima-i-bazen

Новото училиште во Капиштец ќе има и базен

Вечер | пред 3 часа

Децата кои наставата ќе ја посетуваат во ООУ „Капиштец", ќе можат да се рекреираат во базен кој ќе се гради во рамките на училиштето Градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски веќе има издадено налог и базенот да се вметне како содржина во новото...

aktivnost-za-zgolemuvanje-na-soobrakajnata-bezbednost-vo-opshtina-kisela-voda

Активност за зголемување на сообраќајната безбедност во општина Кисела Вода

ТВ Нова | пред 3 часа

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ во Општина Кисела Вода во соработка со Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот на патиштата реализираа активност за унапредување на сообраќајната култура и безбедноста при движење на коловозите. Во таа насока...

analiza-ne-e-krvna-osveta-togash-koj-go-ubi-bojku-leku

(анализа)Не е крвна освета, тогаш кој го уби Бојку Леку

Скопје24 | пред еден час

Убиството на контроверзниот бизнисмен и поранешен затворски осуденик Дилавер Бојку-Леку во понеделникот, додека седел во ресторанот „Аква блу“ на струшкото крајбрежје, силно ја разбранува јавноста, и тоа не само домашната туку, слободно може да се...

horoskop-20-avgust-nedela

ХОРОСКОП 20 АВГУСТ (НЕДЕЛА)

Актуелно24 | пред 4 часа

Прочитајте го вашиот дневен хороскоп и дознајте што ве очекува денес… Овен (21.03-20.04) Ќе имате многу енергија, па одлично ќе ви напредуваат работите поврзани со учење. Ќе успеете да ја отворите вратата која подолго време ви била затворена. Ве...

se-zgolemil-brojot-na-prevezeni-patnici-vo-gradskiot-prevoz

Се зголемил бројот на превезени патници во градскиот превоз

Скопје Инфо | пред еден ден

Бројот на превезени патници во патниот патнички превоз во второто тримесечје од годинава е зголемен за 9,9 отсто во однос на истиот период од 2016 година, при што бројот на превезени патници во градскиот превоз пораснал за 7,7 отсто, во приградскиот...

kako-ke-izgledashe-nedelen-ruchek-dokolku-zhiveevme-vo-skopje-pred-70tina-godini

Како ќе изгледаше неделен ручек доколку живеевме во Скопје пред 70тина години

Скопје24 | пред 4 часа

Најомилена забава на скопјани била посетата на скопските кафеани. Бројот на јавните локали, кафеани, подруми и бифеа во Скопје во 1924 година изнесувал 300. Оваа бројка укажува на големата заинтересираност на граѓаните за посета на кафеаните. Типот...

sasha-bogdanovik-dejstvuvam-vo-kenedievski-stil-chest-mi-e-da-bidam-ambasador-za-borba-protiv-gladot

Саша Богдановиќ: Дејствувам во Кенедиевски стил, чест ми е да бидам Амбасадор за борба против гладот

Ако | пред 7 часа

Саша Богдановиќ, директор на ПОЦ и претседател на Градската организација на СДСМ е назначен за Амбасадор за борба против гладот. Тој оваа своја нова ,,титула“, ја оправда со познатата реченица од еден говор на американскиот Претседател Џон...

strashna-soobrakajka-pred-polnok-vo-makedonija-pregazen-peshak

Страшна сообраќајка пред полноќ во Македонија - прегазен пешак

Прес 24 | пред еден ден

На регионалниот пат Р-1401 – делница село Брајковци, во близина на местото „Оранжерии“, вчера триесњтина минути пред полноќ се случила сообраќајна незгода во која 39-годишниот И.Ѓ.од Валандово, управувајќи патничко возило „Југо скала 101“ со велешки...

drachevo-i-dolno-lisiche-v-ponedelnik-ke-ostanat-bez-voda

Драчево и Долно Лисиче в понеделник ќе останат без вода

Точка | пред еден ден

Регионалниот центар за управување со кризи информира дека на 21 август, понеделник, без вода ќе останат корисниците во населба Драчево и Долно Лисиче. „По добиеното известување од ЈП Водовод и Канализација, ги известуваме граѓаните дека поради...

deneska-i-utre-vodno-zatvoreno-za-soobrakaj

Денеска и утре Водно затворено за сообраќај

Скопје Инфо | пред еден ден

Важна информација ако викендов сакавте да го посетите Водно. Поради  ридскот натпревар во автомобилизам, што се одржува денеска и утре на Водно, СВР Скопје ќе воспостави посебен сообраќаен режим за движење на возила и пешаци. За денеска е предвидено...

na-igor-mu-e-potrebna-nashata-pomosh

На Игор му е потребна нашата помош!

Република | пред еден ден

Четиринаесетгодишниот Игор Геленчев за 20 дена мора да се оперира поради тумор на мозокот, но сега му најпотребна нашата помош на него и на неговата фамилија. Сите кои сакаат на било кој начин да помогнат или им требаат информации или потврдни...

baba-se-izmachi-so-gumeno-flamingo

Баба се измачи со гумено фламинго

Бриф | пред еден ден

Една баба стана хит на интернет откако на Јутјуб беше објавено видео како проба да се разлади со помош на гумено фламинго. Бабата толку се измачи да се качи на фламингото, а после тоа пак пропадна и се заглави, така што на крајот мораа да реагираат...

da-bideme-humani-da-mu-pomogneme-na-ivica-povtorno-da-se-dvizhi-normalno

Да бидеме хумани! Да му помогнеме на Ивица повторно да се движи нормално

Скопје24 | пред 23 часа

Ивица Срезовски од Гостивар боледува од спиноцеребрална атаксија. Поради влошената здравствена состојба потребен му е итен медицински третман по пат на матични клетки кој треба да се изведе во Кина. Семејството не е во можност да ги надомести сите...

poc-saka-da-stopanisuva-so-katnata-garazha-kaj-holidej-in

ПОЦ сака да стопанисува со катната гаража кај Холидеј ин

МКД | пред еден ден

Јавното претпријатие Паркинзи на општина Центар (ПОЦ) бара да ги контролираа сите паркинзи на територија на општина Центар и за ова веќе е испратено барање до Владата. „Според последната теренска анкета која ја спроведовме, висок процент од...

vistinsko-mesto-za-vikend-relaksacija-vo-skopje

Вистинско место за викенд-релаксација во Скопје

Скопје Инфо | пред еден ден

На само 20-тина километри од центарот на градот, реката Треска и езерото Матка се едни од најпосетуваните скопски места за викенд-релаксација. Она што е интересно е дека оваа година скопјани ги надуваа гумите и ги распослаа пешкирите и направија...

vikend-nastani-vo-skopje

Викенд настани во Скопје

Скопје Инфо | пред еден ден

Натпревар во автомобилизам на Водно Поради најавениот ридски натпревар во автомобилизам, што треба да се одржи задутре на Водно, викендов СВР Скопје ќе воспостави посебен сообраќаен режим за движење на возила и пешаци. –Денес е предвидено...

a-a-a-a-mnogu-dobra-pesna-nov-hit-na-ajtuns

„А а а а многу добра песна“ нов хит на Ајтунс

Скопје24 | пред еден ден

Делото насловено „А а а а многу добра песна“ станува се попопуларно меѓу корисниците на Ајтунс, а она што го разликува од останатите е тоа што се работи за десет минути целосна тишина. Станува збор за замисла на Самир Мезрахи, која на овој начин...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност