rekonstrukcija-na-ulicite-vo-indjikovo-po-poplavite

Реконструкција на улиците во Инџиково по поплавите

Макфакс | пред еден ден

Во населеното место Инџиково во тек е реконструкција и асфалтирање на повеќе улици како дел од големиот проект за реконструкција на оштетената инфраструктура од поплавите од минатата година. Денеска увид во градежните активности извршија...

zhernovski-ne-sakam-moite-deca-da-mislat-deka-tatko-im-e-kriminalec-zatoa-se-gledame-na-sud

Жерновски:Не сакам моите деца да мислат дека татко им е криминалец,затоа се гледаме на суд!

Ако | пред 12 часа

,,Всушност, ова е прилично едноставна работа: Вие како новинар на “Фокус” тврдите дека е направена повреда во тендерската постапка (читај: направен е криминал), а јас тврдам дека не е така и дека податоците Ви се целосно погрешни. Згора на се’, дека...

zhitelite-na-saraj-sadat-cveke-vo-dupkite-na-ulicite

Жителите на Сарај садат цвеќе во дупките на улиците

Курир | пред еден ден

Ова претставува еден симболичен чин за да ја сенсибилизираат јавноста и општинската власт за да ги пополни овие дупки, кои претставуваат вистински проблем за жителите на Сарај. Тагови: сарај...

vredat-li-za-tie-pari-od-900-000-evra-pa-nadolu-zhivot-vo-elitni-kuki-vo-skopje

Вредат ли за тие пари? Од 900.000 евра па надолу - живот во елитни куќи во Скопје

Скопје Инфо | пред еден ден

Живеењето во квартови изолирани од дневната врева и загадување не е новина и во Македонија. Да се живее во една таква елитна населба во Скопје претставува престиж и значи да се покаже дека се има пари бидејќи луксузот што се нуди, чини. Локација:...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност