tijana-dapchevik-na-vtoro-mesto-stevan-angjelkovik

Тијана Дапчевиќ на второ место, Стеван Анѓелковиќ ...

Фемина | пред 58 минути

Синоќа се одржа финалето од „Твоето лице звучи познато“. За победник во четвртата сезона беше прогласен Стеван Анѓелковиќ , а Тијана Дапчевиќ застана на второто место. На финалната вечер се натпреваруваа петмина учесници во шоуто. Стефан...

vojna-na-dzvezdite-posledniot-djedaj-prviot-vikend-zaraboti-450-milioni-dolari

„Војна на ѕвездите: Последниот џедај“ првиот викенд заработи 450 милиони долари

Вечер Прес | пред 13 минути

Осмото продолжение на серијалот „Војна на ѕвездите“, филмот „Последниот џедај“, првиот викенд по премиерата во САД, од продажба на билети заработи 450 милиони долари, соопшти „Волт Дизни“. Со тоа „Војна на ѕвездите: Последниот џедај“ го зазеде...

anastasija-se-fati-za-mikrofon-i-ja-nadmina-ceca

Анастасија се фати за микрофон и ја надмина Цеца

Прес 24 | пред 29 минути

Анастасија Ражнатовиќ повторно потврди дека знае да пее перфектно. Овој пат тоа го покажа додека уживаше во ноќната забава, каде и се фати за микрофон. Анастасија ги пееше хитовите на својата мајка Цеца....

fotografija-od-prvata-svadba-na-vesna-zmijanac-so-miroljub-arangjelovik

Фотографија од првата свадба на Весна Змијанац со Мирољуб Аранѓеловиќ

Reporter.mk | пред 33 минути

Популарната српска пејачка Весна Змијанац во осумдесеттите беше во брак со хармоникашот Мирољуб Аранѓеловиќ – Кемиш, а фотографија од нивната венчавка дури сега излезе во јавноста. Тие двајцата поминале три и пол години во брак, кој, според нив, бил...

eve-kako-izgledashe-dara-bubamara-na-prviot-nastap-pred-29-godini

Еве како изгледаше Дара Бубамара на првиот настап пред 29 години

Пулс 24 | пред 3 часа

Радојка Аџиќ, позната како Дара Бубамара денеска важи за една од најпопуларните пејачки на српската естрада. Пејачката својот прв јавен настап го имаше на 13 години. Дара тогаш се појави на манифестацијата „Покажи што знаеш“, каде ја отпеа песната...

svadbata-na-princot-hari-i-megan-markl-e-zakazhana-za-maj

Свадбата на принцот Хари и Меган Маркл е закажана за мај

Fashionel | пред 23 минути

Една од најактуелните вести викендов беше датумот на свадбата на новата омилена позната двојка - принцот Хари и актерката Меган Маркл. Кралското семејство објави официјално соопштение со кое ја извести јавноста дека свадбената церемонија е закажана...

djiboni-mu-napisha-pesna-na-zdravko-cholik

Џибони му напиша песна на Здравко Чолиќ

Независен | пред 48 минути

Регионалната и хрватска поп-ѕвезда Златан Стипишиќ- Џибони напиша текст за новиот сингл на балканската поп-ѕвезда Здравко Чолиќ. Со премиерата на синглот „Куча пуна народа“ Чолиќ го најавува новиот, 15.студиски албум, насловен „Оно мало среќе“, кој...

andjelina-djoli-e-globalen-gragjanin-na-godinata

Анџелина Џоли е глобален граѓанин на годината

Независен | пред еден час

САД- Актерката Aнџелина Џоли вчера на церемонија во Њујорк беше наградена за својата хуманитарна работа. 42-годишната хуманитарка беше почестена со наградата за Глобален Граѓанин на Годината, на хуманитарната асоцијација Correspondents. Џоли...

niki-minazh-povtorno-so-provokativna-fotka-na-instagram

Ники Минаж повторно со провокативна фотка на Инстаграм

Канал 5 | пред еден час

Откако се појави на насловната страница на магазинот „Пејпер“ , страница која за многумина преставува мека еротика, пејачката со раскошни облини одлучи на своите фанови на социјалните мрежи да им подели фотка направена зад сцената . Wanna Minaj?...

9-te-najchudni-naviki-na-donald-tramp

9-те најчудни навики на Доналд Трамп

Црно бело | пред 23 минути

Тој е опседнат со бактерии, тоалетите во Белата Куќа, далечинскиот управувач и себеси. Доналд Трамп е навистина ексцентрична личност со многу вештини, па така тој има и некои чудни навики. Контроверзниот 71-годишен претседател на САД е личност број...

sharmantna-trudnica-djesika-alba-so-kerkichkite-i

Шармантна трудница: Џесика Алба со ќеркичките и ...

Фемина | пред 23 минути

Иако во секој момент го очекува доаѓањето на своето трето детенце, Џесика Алба не ги пропушта настаните на „Baby2Baby“. Славната актерка беше почесна гостинка на празничната забава на организацијата чија цел е да им обезбеди на сиромашните семејства...

eminem-objavi-nov-album

Еминем објави нов албум

Кајгана | пред 23 минути

Деветтиот студиски албум „Revival“, кој доаѓа како продолжение на „Marshall Mathers LP2“ од 2013 година, сега е објавен, а го одбележаа бројните колаборации на Еминем со колегите. Меѓу нив, се издвојува соработката со Бијонсе на песните „Walk on...

zemaat-mnogu-pari-a-filmovite-im-se-fijasko-eve-gi-najprecenetite-akteri-na-godinata

Земаат многу пари, а филмовите им се фијаско: Еве ги најпреценетите актери на годината

Таратур | пред 4 часа

Списанието Forbes и оваа година, како и досега, направи попис на најпреценетите актери на годината. При составувањето на оваа листа за 2017 година, во предвид беа земени неколку критериуми: Приход од последните три филма кои ги снимил актерот и...

bred-pit-osvoi-ushte-edna-djenifer-koja-e-isto-taka-holivudska-milenichka

Бред Пит освои уште една Џенифер која е исто така холивудска миленичка

Вечер Прес | пред еден час

Откако се разведе од Анџелина Џоли, Бред го поврзуваат со разни убавици. По 12-годишна врска и двегодишен брак, актерскиот пар Анџелина Џоли и Бред Пит одлучија да свртат нова страница во животот, а нивниот развод не беше нималку убав. За Бред...

11-filmovi-koi-vsushnost-gi-odbelezhaa-decata-so-svoite-legendarni-roditeli

11 Филмови кои всушност ги одбележаа децата со своите легендарни родители!

Exclusive | пред 48 минути

Ова се неколку од славните личности кои глумеле заедно со своите родители во филм! Благодарение на заедничкото појавување стварно оставија белег на филмовите! Мерил Стрип и Мами Гумер Вечер, 2007 година Лори Меткалф и Зои Пери Теорија на големиот...

selma-hajek-sakashe-oralno-da-me-zadovoluva-koga-go-odbiv-mi-se-zakani-deka-ke-me-ubie

Селма Хајек: Сакаше орално да ме задоволува – кога го одбив, ми се закани дека ќе ме убие

Боза | пред 3 часа

Актерката Селма Хајек се приклучи на групата холивудски актерки кои изразија обвинувања за сексуално вознемирување и сексуални напади на продуцентот Хари Вајнстин, нарекувајќи го „чудовиште“. Во емотивната колумна, 51-годишната Хајек детално ги...

toj-e-vistinski-ubavec-na-mama-sinot-na-gjulseren-i-e-postojan-pridruzhnik-na-popularnata-akterka

Тој е вистински убавец на мама – Синот на Ѓулсерен и е постојан придружник на популарната актерка

Вести24 | пред 13 часа

Турската актерка Нургул Јесличај ја запознавме како Јасмин во серијата „Љубов и Казна“, каде беше саканата на богатиот Саваш. Неколку години подоцна, Нургул ја прифаќа улогата на Ѓулсерен во серијата „Парампарче“ каде е самохрана и сиромашна мајка...

kako-izgledaat-denes-glavnite-akterki-od-serijata-ochajni-domakinki

Како изгледаат денес главните актерки од серијата „Очајни домаќинки“?

Црно бело | пред еден час

Сите актерки имаа одлични изведби во серијата и се закитија со низа награди за тоа. Серијата „Очајни домаќинки“ (Desperate Housewives) го раскажуваше животот на четири пријателки кои живеат во предградието и беше најпопуларната американска серија од...

kejt-i-vilijam-so-decata-na-lizgalishte-za-praznicite-dali-e-sѐ-taka-kako-shto-izgleda-na-prv-pogled

Кејт и Вилијам со децата на лизгалиште за празниците - Дали е сѐ така како што изгледа на прв поглед?

Црно бело | пред еден час

Вообичаено, не гледаме многу фотки од семејството за време на божиќните празници, но според овие фотографии, можеме да заклучиме дека тие навистина ќе уживаат во овие празнични денови. Тие викендов уживале во семејните активности, го посетиле Дедо...

ubavata-defne-se-baknuvashe-so-mete-ova-beshe-nejzinata-uloga-vo-burni-vreminja

Убавата Дефне се бакнуваше со Мете, ова беше нејзината улога во „Бурни времиња“

Сител | пред еден час

Во серијата „Бурни времиња“ која се емитуваше во 2012 година и во Македонија, а траеше цели три сезони, играа доста актери кои и денес ги гледаме во новите и актуелни серии. Освен Синан кој тогаш ја играше улогата на адвокатот Хакан и сопруг на...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност