vie-glasate-izberete-go-najdobriot-odbranben-igrach-vo-super-mashkata-liga

Вие гласате: Изберете го најдобриот одбранбен играч во Супер машката лига!

24 Ракомет | пред 4 часа

Со завршувањето на регуларниот дел од сезоната во Супер машката лига, редакцијата на 24Ракомет ви овозможува да гласате за најдобрите играчи коишто покажаа најмногу во 18. кола од овој дел од шампионатот. Ние се потрудивме на секоја позиција да ги...

gonzalez-so-provereni-sili-vo-ehf-nedelata

Гонзалез со проверени сили во ЕХФ неделата

Македонски Спорт | пред 11 часа

Нема новитети во ростерот од 19 ракометари кој Шпанецот ги повика за репрезентативниот собир на почетокот на следниот месец Селекторот Раул Гонзалез објави список од 19 репрезентативци на чии услуги ќе смета за собирот на репрезентацијата во...

vuko-borozan-nema-da-nastapuva-za-crna-gora

Вуко Борозан нема да настапува за Црна Гора

A1on | пред 8 часа

Ракометарот на Вардар, Вуко Борозан, повеќе нема да настапува за репрезентацијата на Црна Гора. Оваа негова одлука за црногорските медиуми ја соопшти селекторот Драган Ѓукиќ, кој нагласи дека Борозан не е на списокот, бидејќи повеќе не се гледа во...

zamena-na-sezonskite-vleznici-za-bileti-za-chetvrt-finalnite-mechevi-od-lsh

Замена на сезонските влезници за билети за четврт-финалните мечеви од ЛШ

ЖРК Вардар | пред 4 часа

Сите сопственици на сезонски билети за натпреварите на Вардар во ракометната лига на шампиони во две седмици ќе имаат можност да ги заменат со влезници за четврт-финалните натпревари во машка и женска конкуренција. Од среда 21 март до 5 април ќе...

vardar-ke-gostuva-vo-ohrid-protiv-metalurg-vo-maj-i-juni

Вардар ќе гостува во Охрид, против Металург во мај и јуни

Денар | пред 11 часа

Ракометарите на Вардар од Охрид ќе ја почнат одбраната на титулата во домашниот шампионат. Првото коло на програмата е на 25 март, а покрај дуелот Охрид 2013-Вардар на програмата ќе бидат и натпреварите Металург-Пролет 62 и Еурофарм...

rajn-nekar-ne-popushta-na-povidok-vojna-so-ehf

Рајн Некар не попушта: На повидок војна со ЕХФ!

Спорт Клуб | пред 6 часа

ЕХФ остана на своето и не му дозволи на Рајн Некар да го одложи натпреварот со Кјелце во рамките на Лигата на шампионите, а германскиот првак остана на своето. Натпреварот се игра в сабота, Рајн Некар бараше да се помести за недела, а откако доби...

seha-go-objavi-rasporedot-za-f4-vardar-vo-vecheren-termin-ke-bie-bitka-za-golemoto-finale

СЕХА го објави распоредот за Ф4: Вардар во вечерен термин ќе бие битка за големото финале

Спорт Клуб | пред 9 часа

Натпреварите за овогодинешниот Фајналфор се официјално потврдени. Полуфиналињата ќе се играат на 13 април, петок. Плинарите од Загреб ќе го играат првото полуфинале почнувајки од 17:45 по европско време, додека второто полуфинале ќе се игра помеѓу...

kasim-kamenica-dobi-otkaz-i-od-vojvodina

Касим Каменица доби отказ и од Војводина

A1on | пред 12 часа

Ракометниот стручњак Касим Каменица доби отказ и повеќе не е тренер на Војводина. Управата на клубот реши да ја прекине соработката со искусниот стратег, откако забележа неочекуван пораз во финалето на Купот на Србија од нишки Железничар (19:21), но...

vujo-ehf-me-progonuva-poradi-toa-vo-hrvatska

Вујо: ЕХФ ме прогонува поради тоа во Хрватска

МКД | пред 9 часа

Откако доби три натпревари суспензија, Веселин Вујовиќ смета дека е жртва на ЕХФ и судиите порад случувањата на Европското првенство во Хрватска. Тренерот на Копер доби казна од ЕХФ, три натпревари суспензија поради случувањата на мечот од ЕХФ Купот...

vardar-junior-dadoa-45-gola-protiv-gevgelija

Вардар јуниор дадоа 45 гола против Гевгелија

ЖРК Вардар | пред 5 часа

Ракометарките на Вардар јуниор ја победија екипата на Гевгелија со 45 : 3 (24 : 3), на мечот од 10. коло од младинското првенство. На домашен терен, во СЦ Кале, избраничките на Драгана Ристова одиграа одлично, како во напад, така и во одбрана. Во...

ppd-zagreb-obezbedi-f4-na-hrvatskiot-kup-horvat-postigna-14-gola

ППД Загреб обезбеди Ф4 на хрватскиот куп, Хорват постигна 14 гола!

24 Ракомет | пред 6 часа

Ракометарите на ППД Загреб обезбедија пласман на завршниот турнир од Хрватскиот ракометен куп. Популарните “лавови” во последниот натпревар го совладаа ГРК Вараждин 1930 со резултат 35-25 (19-13), а посебно импресивен на теренот беше Златко Хорват...

negotinci-ubedlivi-vo-vtoroto-poluvreme-vo-probishtip

Неготинци убедливи во второто полувреме во Пробиштип

24 Ракомет | пред 6 часа

Ракометарите од Неготино забележаа три бода на гостувањето кај Рудар со што останаа во горниот дел од табелата во Првата машка лига. Вардар имаше предност во речиси целата средба така што на крајот победата беше сосема заслужена. Домашните поведоа...

partizan-gevgelija-so-triumf-kaj-tikvesh-vo-mech-so-65-golovi

Партизан Гевгелија со триумф кај Тиквеш во меч со 65 голови

Гол | пред 7 часа

Ракометарите на Партизан Гевгелија триумфираа на гостувањето кај Тиквеш во Кавадарци со 31-34, во натпревар од 16. коло во Првата лига, но ниту со овие бодови нема да се приближат кон врвот на табелата. Предводени од ракометарите на Пролет, Џонов и...

shteriova-sè-ushte-imame-shansi-da-se-plasirame-na-ep-sè-mozhe-da-se-sluchi

Штериова: Сè уште имаме шанси да се пласираме на ЕП, сè може да се случи

Гол | пред 8 часа

Женската репрезентација на Македонија замина за Торшавн, каде што утре ќе го одигра третиот квалификациски натпревар од групата 3 за пласман на Европското првенство во Франција кон крајот на годинава. Една од повратничките во тимот на Симе Симовски...

rinia-ja-opravda-favoritskata-uloga-protiv-tekstilec

Риниа ја оправда фаворитската улога против Текстилец

Гол | пред 8 часа

Ракометарите на Риниа полека се приклучуваат кон првата половина на табелата во Првата лига, откако славеа на домашен терен против Текстилец од Штип со 27-24, во натпревар од 16. коло. По 3-3 во првите десетина минути, домашните се одлепија на 6-3 и...

rakometarkite-otpatuvaa-za-torshavn-na-duel-so-farski-ostrovi

Ракометарките отпатуваа за Торшавн на дуел со Фарски острови

Алфа | пред 8 часа

Нашата женска ракометна репрезентација денеска ќе отпатува за Торшавн каде утре против селекцијата на Фарски острови ќе го одигра третиот натпревар во квалификациите за пласман на Европското првенство. Двата тима во досегашниот тек немаат освоено...

soigrach-na-manaskov-vo-izborot-za-plejboj-mazh-na-godinata

Соиграч на Манасков во изборот за Плејбој маж на годината

24 Ракомет | пред 8 часа

Централниот бек на Веспрем и на Унгарија, Мате Лекаи се најде во изборот на унгарски Плејбој за маж на годината. Популарното списание во Унгарија организира избор на маж на годината и тоа во неколку различни категории. Една од нив е категоријата...

i-rakometnite-golmani-znaat-da-igraat-ping-pong

И ракометните голмани знаат да играат пинг-понг

24 Ракомет | пред 9 часа

Голманот на Флензбург, Матијас Андерсон на крајот од сезоната си заминува од клубот и ќе работи со голманите на сите селекции на Австрија со што ќе почне тренерска кариера. Пред да се случи тоа тој беше дел од лекции за одлична работа со рефлексот...

shpanskite-treneri-nosat-zagarantiran-uspeh-vo-moderniot-rakomet

Шпанските тренери носат загарантиран успех во модерниот ракомет

Гол | пред 10 часа

Шпанскиот ракомет бележи одлични резултати во изминатиот период, а слично е и со тренерите од земјата на евроспкиот првак, кои се китат со златни медали како никогаш досега. Велат, ако сакаш успех - донеси тренер од Шпанија . Во модерниот ракомет...

izvlecheni-dvojkite-za-rakometniot-plej-of-vo-superligata

Извлечени двојките за ракометниот плеј-оф во Суперлигата

A1on | пред 16 часа

Разигрувањето за шампионската титула во македонското ракометно првенство почнува следниот викенд, а денеска беа извлечени двојките за 10-тре рунди. Бранителот на трофејот Вардар во 1.коло му гостува на Охрид. Другите две двојки за првата рунда од...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност