nova-kolekcija-saja-na-antonija-ristovska-zhenata-makedonka-niz-vekovi-so-moderen-prizvuk

Нова колекција „Саја“ на Антонија Ристовска: Жената македонка низ векови со модерен призвук

Независен | пред 2 часа

„Саја“ е новата модна колекција на дизајнерката Антонија Ристовска за сезоната пролет-лето 2018. -Поттикната од раскошот на невестинските носии што ја красел жената македонка низ векови наназад, создадов колекција за современата жена. За колекцијата...

recital-na-pijanistot-dino-imeri-vo-makedonskata-filharmonija

Рецитал на пијанистот Дино Имери во Македонската филхармонија

Fashionel | пред еден час

Во Камерната сала на Македонската филхармонија, на 20 декември (среда) во 20 часот, ќе се одржи рецитал на македонскиот истакнат пијанист Дино Имери. Концертот е поделен во два дела, од кои во првиот ќе биде изведена Сонатата во h-moll од Франц...

ubavi-i-bogati-ova-se-najplatenite-manekenki-vo-2017-godina

Убави и богати: Ова се најплатените манекенки во 2017.година

Екран | ново

Магазинот ФОРБС ја објавил листата на најбогатите манекенки а на неа се нашле славните Кендал Џенер, Гиселе Бундцхен, Адриана Лима и многу други убавици… Кендал Џенер Кендал Џенер (22) е најплатен светски модел со заработени 22. милиони долари. Таа...

ovaa-frizura-ke-bide-hit-vo-2018-godina

Оваа фризура ќе биде хит во 2018 година!

Fashionel | пред 13 минути

Постојат безвременски фризури кои ќе бидат секогаш актуелни. Исти две жени не постојат, па така и две идентични боб фризури нема. Универзалноста на оваа форма лесно се објаснува, таа има многу варијанти и токму затоа одговара на различни облици на...

svadbite-za-koi-najmnogu-se-zboruvashe-vo-2017-godina

Свадбите за кои најмногу се зборуваше во 2017 година

Fashionel | пред 38 минути

Веќе знаеме дека свадбата на принцот Хари и Меган Маркл ќе биде свадба на годината за 2018. Но, сега ќе погледнеме кои се петте свадби за кои се зборуваше најмногу во оваа 2017 на изминување: #5 Пипа Мидлтон и Џејмс Метјус Мај месец беше комплетно...

zimski-moden-trend-vo-koj-ke-se-zaljubite-na-prvo-oblekuvanje

Зимски моден тренд во кој ќе се заљубите на прво облекување

Кафе пауза | пред еден час

Везот го засакавме уште во пролетните и летните парчиња облека, и откога престана да нè потсетува на гоблените кои висат кај нашите баби во домот, стана синоним за висока мода. Затоа, многу радосна вест е што извезените елементи се преселија и во...

galerija-zimskata-bajka-na-bella-za-sovrshen-kraj-i-nov-pochetok-so-stil

(ГАЛЕРИЈА) Зимската бајка на Bella – за совршен крај и нов почеток со стил

Женски магазин | пред еден час

Нашиот бренд за модна облека ja претстави новата зимска колекција со порака до дамите да останат самоуверени и доследни на сопствениот стил. „Секој крај неизбежно носи нов почеток, но нам ни останува да одлучиме каков ќе биде тој. Вистинските дами...

site-zheni-na-zlaten-globus-ke-nosat-crno

Сите жени на „Златен глобус“ ќе носат црно

Fashionel | пред 2 часа

Еден од најголемите скандали што секако ја одбележаа оваа 2017 година беше оној за режисерот Харви Вајнстајн. Жените жртви конечно се охрабрија да прозборат за ужасот што го преживеале. Од срамежлива исповед, до лавина признанија и домино ефект за...

zapoznajte-go-7-godishnoto-devojche-so-unikaten-model-stil-koe-gi-zapali-socijalnite-mrezhi

Запознајте го 7-годишното девојче со уникатен модел стил кое ги „запали“ социјалните мрежи!

Кафе пауза | пред 2 часа

Иако Коко има само 7 години, таа има и половина милион следбеници на Инстаграм и тоа не е без причина. Ова модно освестено девојче од Токио има најоригинален стил на облекување во светот, па затоа и воопшто не нè изненадува фактот што е толку...

meril-strip-ima-nov-dom

Мерил Стрип има нов дом!

Fashionel | пред 3 часа

Оскаровката Мерил Стрип неодамна се почести со нов дом. Се работи за куќа во Пасадена, Калифорнија. Се работи за имот од 1950-тата година, кој актерката го купи за 3.6 милиони долари. Се простира на речиси 300 метри квадратни, има три бањи и три...

koga-stanuva-zbor-za-vlijanie-taa-e-carica-vo-modata

Кога станува збор за влијание – таа е царица во модата

Таратур | пред 6 часа

Според платформата која ги анализира глобалните модни пребарувања, „Lyst“, сексапилната пејачка од Барбадос, славната Ријана е царица за влијание во модата и го зазема првото место во тој поглед. Модните парчиња облека кои ги носеше Ријана беа...

moderen-par-viktorija-i-dejvid-bekam-na-bozhiknata

Модерен пар: Викторија и Дејвид Бекам на божиќната ...

Фемина | пред 3 часа

Викторија Бекам организираше божиќна забава во нејзиниот бутик во Лондон заедно со британското издание на „Вог“. За свеченоста, славната дизајнерка избра аутфит во празнична црвена и зелена боја. Фустанот и блескавите обувки и чантичка се од...

poznati-lichnosti-proshetaa-na-pistata-glamurot-na-iva-spasovska

ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ ПРОШЕТАА НА ПИСТАТА: Гламурот на Ива Спасовска

Рипост | пред 3 часа

Екстравагантноста и гламурот во најновата колекција, на модната дизајнерка Ива Спасовска, наменета за сеозна есен/зима 2017 година повторно предизвикаа воздишки меѓу присутните на ревијата. На модното шоу присуствуваа повеќе од 400 луѓе, меѓу кои...

jaknata-od-h-m-so-koja-zimava-se-toplat-site-modni-blogerki

Јакната од H&M со која зимава се топлат сите модни блогерки

Црно бело | пред 4 часа

Омилениот шведски бренд H&M веќе го прогласи зимскиот хит кој ги спојува главните трендови на зимата, а наскоро се очекува да биде во потполност распродаден. Се работи за едно од најважните парчиња гардероба кога надвор е ладно – јакна. Овојпат таа...

crven-kaput-koj-site-modni-blogerki-go-sakaat-za-bozhik

Црвен капут кој сите модни блогерки го сакаат за Божиќ!

Divian Arts | пред 4 часа

Црвениот капут кој го освои Instagram и е на врвот на новогодишните и божиќни желби на сите модерни жени. Станува збор за капут на Banana Republic, односно, од соработката меѓу брендот и Оливија Палермо. Во 2016 година, овој бренд ја номинираше оваа...

mejkap-soveti-za-dekemvri-crveni-i-zlatni-nijansi

Мејкап-совети за декември: Црвени и златни нијанси

Убавина и здравје | пред 4 часа

Како месец на празници и на подарување, декември од година во година е стратешки период за сите протагонисти на светската модна сцена. Тогаш дизајнерите вообичаено ги подготвуваат шарените џемпери со божиќни мотиви, модните брендови нè примамуваат...

nov-hit-na-instagram-vegji-oblikuvani-kako-novogodishni-elki

Нов хит на инстаграм: Веѓи обликувани како новогодишни елки

Среќа | пред 4 часа

Доколку сакате да експериментирате со изгледот, обликувајте ги своите веѓи за празниците на овој начин и сигурно ќе привлечете многу погледи кон вас. Ова е најновиот тренд за обликување на веѓи. Овој тренд го започнала блогерката Тејлор Р, давајќи...

ponedelnik-vo-topli-boi

Понеделник во топли бои

Fashionel | пред 5 часа

Новата работна недела ја започнуваме со стајлинг во топли бои. После топлиот и дождлив викенд, понеделникот носи нови работни предизвици. Ние се одлучивме за еден практичен и топол стајлинг, па денес комбинираме портокалова ролка со панталони со...

shto-mozhete-da-napravite-za-nega-na-gradite-i-dekolteto

Што можете да направите за нега на градите и деколтето

Убавина и здравје | пред 5 часа

Неодамнешното истражување покажало дека градите стареат две години пред остатокот од телото, па сега производите и триковите за поубави и помлади гради и деколте веројатно ќе бидат уште повеќе во фокусот. Дерматолозите советуваат дека е важно да се...

12-autfiti-od-2017-ta-koi-ke-vlezat-vo-istorijata-na-modata

12 аутфити од 2017-та кои ќе влезат во историјата на модата

Црно бело | пред 6 часа

Полека почнуваме да го прегледуваме „најдоброто од 2017-та“, а модните моменти кои ги доживеавме и видовме во неа дефинитивно не се за запоставување. Издвојуваме 12 аутфити и фустани кои сигурно влегуваат во модната историја. Од златното издание на...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност