stavre-jada-so-a-norma-za-zoi-vo-pjongchang

Ставре Јада со А-норма за ЗОИ во Пјонгчанг...

Нова Македонија | ново

Ставре Јада со А-норма за ЗОИ во Пјонгчанг Младиот македонски нордиски скијач, Ставре Јада (19) обезбеди А-норма за настап на Зимските олимписки игри (ЗОИ) 2018 година во Пјонгчанг, Јужна Кореја (од 9 до 25 февруари). На вчерашната трка во Штрбске...

go-prepoznavate-ovoj-napagjach-se-maskirashe-vo-kosharkar-i-beshe-brutalno-napadnat

Го препознавате овој напаѓач? Се маскираше во кошаркар и беше брутално нападнат!

Спортски | пред еден час

Инстаграм профилот на Антоан Гризман беше преполн со коментари и критики поради фотографијата која ја објави напаѓачот пред да оди на една забава во Мадрид. Францускиот напаѓач се маскираше во НБА кошаркар, а телото го прекри со темна боја, па...

mo-farah-e-sportist-na-godinata-spored-bi-bi-si

Мо Фарах е спортист на годината според „Би-би-си“

Спорт М | пред еден час

Сер Мохамед Фарах е именуван за спортист на годината според „Би-би-си“. Атлетичарот го победи супербајк шампионот, Џонатан Реј, кој собра 80.567 гласа, наспроти 83.524 гласа. Трет во изборот беше спринтерот Џони Пикок со 73.429 гласа. Тој е првиот...

mo-farah-e-lichnost-na-godinata-vo-v-britanija-hamilton-i-frum-otfrleni

Мо Фарах е личност на годината во В. Британија, Хамилтон и Фрум отфрлени

Вечер Прес | пред 33 минути

Еден од најдобрите атлетичари на сите времиња, Мо Фарах, доби признание за спортска личност на годината во Велика Британија во изборот кој традиционално го организира Би-Би-Си. За Фарах оваа година беше последна на патеката, откако одлучи да се...

babunski-pred-vrakanje-vo-evropa-poznato-i-vo-koja-drzhava

Бабунски пред враќање во Европа, познато и во која држава

Спорт Клуб | ново

Македонскиот фудбалски репрезентативец Давид Бабунски би можело доколку прифати некоја од понудите,  по една година повторно да се врати во Европа. Бабунски кој оваа сезона настапуваше за Јокохама во Јапонија, моментално е на одмор сооглед на тоа...

idje-se-ushte-ne-znae-kade-ke-se-natprevaruva

Иџе се уште не знае каде ќе се натпреварува

Вечер Прес | ново

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски – Иџе, кој последните две сезони настапуваше во ЕТЦЦ шампионатот, се уште не знае каде ќе се натпреварува во новата сезона. -Мојот тим и јас се уште ја немаме донесено одлуката во кој шампионат ќе...

taa-ke-bide-novata-dzvezda-vo-atletikata-puma-padna-na-seksapilot-na-alisa

Таа ќе биде новата ѕвезда во атлетиката: Puma падна на сексапилот на Алиса

Сваштарник | пред 13 минути

Таа ќе биде новата ѕвезда во атлетиката: Puma падна на сексапилот на Алиса Атлетиката е „кралица на спортовите“ бидејќи во себе ги спојува сите добри и позитивни карактеристики на човечкиот физикус – од сила, моќ и брзина, до елеганција и...

makedonskiot-odbojkar-simovski-srede-natprevar-ja-zaprosi-svojata-devojka

Македонскиот одбојкар Симовски среде натпревар ја запроси својата девојка

Reporter.mk | пред 23 минути

Македонскиот одбојкарски репрезентативец Дејан Симовски вчера јавно пред сите ја побара за жена својата девојка за време на одбојкарскиот натпревар што се играше во Тетово. Дејан, кој игра за клубот „Вардар“ и кој беше дел од екипата на натпреварот,...

СТЕФАНОВСКИ: Мојот Seat е подготвен, но не знам каде ќе возам во сезоната 2018

Високи октани | пред 33 минути

...

tenisot-najprebaruvan-na-gugl-vo-2017-godina

Тенисот најпребаруван на „Гугл“ во 2017 година

Top Sport | пред 33 минути

Најпознатиот интернет-пребарувач „Гугл“ ја објави листата на најпребарувани спортски настани во 2017 година. На листата на „Гугл“ на првото место е тенисот. На листата на „Гугл“ доминираат глобалните настани, а покрај тенисот, застапени се и...

chelzi-ja-dogovori-rabotata-so-psv-ajndhoven-na-stenford-bridj-pristiga-novo-lice

Челзи ја договори работата со ПСВ Ајндховен – на „Стенфорд бриџ“ пристига ново лице

Спорт Клуб | пред 43 минути

Екипата на Челзи се чини дека сепак ќе ангажира нов спортски директор, позиција која веќе неколку месеци е испразнете откако клубот го напушти Маикал Еманало. Нов спортски директор на клубот од  „Стенфорд Бриџ“ треба да биде досегашниот технички...

za-da-jade-chokolado-ke-mu-platat-20-milioni-dolari

За да јаде чоколадо ќе му платат 20 милиони долари

Вечер Прес | пред 48 минути

Партнерството меѓу швајцарскиот тенисер Роже Федерер и водечкиот производител на чоколади “Линдт” продолжува. Двете страни се согласија за нов долгорочен договор со кој Федерер ќе добие приходи од над 20 милиони долари, пишува реномираниот интернет...

ejupi-vo-najloshiot-tim-na-polusezonata-vo-hrvatskata

Ејупи во најлошиот тим на полусезоната во Хрватската

Спорт Клуб | пред 53 минути

Специјализираниот сајт за фудбал „Гоал“, го одбран најдобриот, но и најлошиот тим во првиот дел од сезоната во Хрватската Фудбалска Лига (ХНЛ). Помеѓу најголемите разочарувања во најлошите 11, место пронајде и еден Македонец, а станува збор за...

murinjo-vo-trka-po-sandro

Мурињо во трка по Сандро

Алфа | пред 53 минути

Манчестер Јунајтед подготвува понуда од 68 милиони евра за одбранбениот играч на Јувентус Алекс Сандро. Жозе Мурињо инсистира во јануарскиот преоден рок да ја засили одбраната, а најдобрата опција за тоа ја гледа во Бразилецот кој веќе некое време е...

liverpul-go-rasturi-bornmut-pa-slavea-ludo-do-ranite-utrinski-chasovi

Ливерпул го растури Бoрнмут, па славеa лудо до раните утрински часови

Спорт Клуб | пред еден час

Фудбалерите на Ливерпул вчера во рамкит на Премиер лигата стигнаа до убедлива победа кај Борнмут со резултат од 0-4. “Црвените“, по мечот се дадоа на забава до раните утрински часови, славејќи пред Божиќно расположение. Настанот беше документирана,...

site-gledat-juventus-tv-prichinata-zheshkata-i-seksi-voditelka-monika

Сите гледат Јувентус ТВ – причината жешката и секси водителка Моника

Спорт Клуб | пред 2 часа

Клупската телевизија на актуелниот италијански шампион Јувентус никогаш претходно во историјата не била толку гледана. А една и едниствена причина за ова е жешката и секси водителка Моника Сома. Оваа 39-годишна новинарка е родена во Милано, а иако е...

teniserot-goran-ivanishevik-se-ozheni-vo-tajnost

Тенисерот Горан Иванишевиќ се ожени во тајност

Независен | пред 3 часа

Хрватска- Екстенисерот и победник на Вимблдон Горан Иванишевиќ (46) и радиската водителка Нивес Чановиќ (35), се венчаа во Загреб, на тајна церемонија, во присуство на најблиските и кумовите, пренесува порталот на „Јутарњи лист“. Со оглед на тоа...

mrsni-ceni-za-da-ja-gledate-makedonija-na-ep-vo-rakomet-vo-zagreb-spremete

Мрсни цени: За да ја гледате Македонија на ЕП во ракомет во Загреб спремете…

Вести24 | пред 3 часа

Тешка зима ги чека македонските ракометни фанови. Доколку сакате да ја гледате македонската ракометна репрезентација на Европското првенство во Хрватска, ќе мора да имате подлабок џеб. Хрватите одредиле прилично „мрсни“ цени на влезниците. За...

godina-za-pamtenje-na-kralevite-samo-od-premija-zarabotija-milioni

Година за памтење на „кралевите“ – само од премија заработија милиони

Спорт Клуб | пред 3 часа

Екипата на Реал Мадрди можеби сезонава во првенството на Шпанија не блеска, но дефинитивно зад себе ја остава една од најдобрите години зад себе. „Кралевите“ ја заокуржија 2017 година со нов трофеј откако во сабота преку Гремио стигнаа до титулата...

i-golemite-majstori-mozhat-da-go-promashat-ova-za-pobeda-i-da-zagubat-mech-po-vodstvo-od-8-4

И големите мајстори можат да го промашат ова за победа и да загубат меч по водство од 8-4

Гол | пред 4 часа

Јупенг Цао, 27-годишниот надежен кинески снукер играч пропушти огромна шанса да испише историја и за првпат во својата кариера да се закити со еден трофеј од големите снукер турнир. Синоќа, Цао беше дел од големото финале на Отвореното првенство на...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност