dvanaeset-raboti-koi-i-najprivlechniot-mazh-ke-go-napravat-odbiven

Дванаесет работи кои и најпривлечниот маж ќе го направат одбивен

Точка | пред 4 часа

Мажот кој не покажува интерес за вас и вашето хоби е маж кој не ве заслужува. За некои работи нема компромис – еве кои се дванаесетте работи пред кои не треба да замижите. Дрзок е кон келнери – денеска е келнерот, утре сте вие. Зборува само за себе...

sramna-prichina-zoshto-sè-poveke-mazhi-ne-koristat-kondomi

Срамна причина зошто сè повеќе мажи не користат кондоми

Таратур | пред 7 часа

Иако е далеку од повеќе од општо познато дека кондомите се единственото контрацептивно средство кое истовремено штити од несакана бременост и од полово преносливи болести, сè помалку мажи, генерално, го користат презервативот како заштита при секс....

tri-pozi-vo-seksot-poradi-koi-mazhot-ke-ve-obozhava

Три пози во сексот поради кои мажот ќе ве обожава

Вистина | пред 9 часа

Иако мажите обожуваат секс во секоја смисла, постојат одредени пози кои ќе ги возбудат повеќе отколку што замислуваат, а се благодарение на игрите во кои доминира нивното его. Истражувањето покажа дека жените најмногу се возбудуваат со текот на...

vie-zasluzhuvate-ljubov-vo-koja-nikogash-nema-da-se-somnevate

Вие заслужувате љубов во која никогаш нема да се сомневате!

Скопје Инфо | пред 9 часа

Има три работи кои никогаш не смеете да ги направите. Да молиш да останеш во нечиј живот. Да молиш некој да зборуваш со некој. Да молиш за нечие внимание. Вие вредите многу повеќе од тоа, вие заслужувате многу повеќе од тоа. Ако тој се однесува кон...

kolku-chesto-zhenite-dozhivuvaat-orgazam

Колку често жените доживуваат оргазам?

Ladybook | пред 8 часа

Знаевте ли дека две третини од жените не доживуваат оргазам секој пат кога имат сексуален однос? Направено е едно истражување кое покажало дека жените значително помалку доживуваат оргазам од своите партнери, но велат дека тоа не им пречи и нема...

ispoved-na-lesna-devojka-kako-od-seks-za-edna-vecher-stanav-primerna-sopruga

Исповед на лесна девојка: Како од секс за една вечер, станав примерна сопруга

За Се | пред 5 часа

Блогерката Ребека Рид своето искуство со задоволство го споделила со читателите на еден британски портал. "За почеток, јас сум мажена жена. Се верив на 24 годии, а се омажив на 26. Пред да го запознаам својот сопруг бев...малку кучка. Дефинитвно не...

strategija-2-2-2-formula-za-ljubov-koja-garantira-srekna-vrska

Стратегија 2-2-2: Формула за љубов која гарантира среќна врска

Среќа | пред 5 часа

Не е едноставно постојано да се одржува возбудлива, интересна и спонтана врска. Стресот на работното место, секојдневните предизвици, уморот, и нервозата полека ја уништуваат љубовната врска. Меѓутоа, тоа можете да го спречите користејќи ја оваа...

3-veshtini-koi-treba-da-gi-nauchite-pred-da-stapite-vo-brak-za-da-imate-sreken-semeen-zhivot

3 вештини кои треба да ги научите пред да стапите во брак за да имате среќен семеен живот

Локално | пред еден час

Пред некој да добие возачка дозвола, завршува курсеви за возење со помош на искусен возач. Потоа ги учите собраќајните прописи. Ова се важни вештини што секој мора да ги стекне за да не се загрози себеси или другите учесници во сообраќајот. Истото...

dali-znaete-zoshto-sakame-da-se-baknuvame-so-jazik

Дали знаете зошто сакаме да се бакнуваме со јазик?

Локално | пред 2 часа

Специјалист ја откри вистината – нема никаква врска со романтиката. Дали ќе ги измиете забите со четка на партнерот? Едвај, но не ни пречи да ја замените плунката и бактерии со него во долг бакнеж уста во уста. Колку и убаво да ви звучи, причината...

erogeni-zoni-koi-ke-ovozmozhat-predigrata-da-se-pretvori-vo-strasen-seks

Ерогени зони кои ќе овозможат предиграта да се претвори во страсен секс

Идивиди | пред 4 часа

На секој пар му се потребни неколку кратки секси игрички по кои ќе следи неверојатен секс. Постојат неколку ерогени точки кои ќе предизвикаат обострано размрдување на страстите. Усните Доколку полека поминете со врвовите на вашите прсти преку усните...

spored-vashiot-glas-partnerot-mozhe-da-otkrie-dali-ste-neverni

Според вашиот глас, партнерот може да открие дали сте неверни

Кукурику | пред 7 часа

Истражувањето објавено во списанието „Еволушанари Псајколоџи“ (Evolutionary Psychology) тврди дека вашиот глас може да открие доколку го изневерувате партнерот, па дури и ако тоа сте го направиле претходно. Истражувачите Сузан Хјус и Мариса Харисон...

devojkite-so-mali-gradi-poveke-uzhivaat-vo-seksot

Девојките со мали гради повеќе уживаат во сексот

Република | пред еден ден

Жените кои имаат мали гради повеќе ги привлекуваат мажите кои се финансиски стабилни. Истражувањата покажале дека жените со големи гради привлекуваат мажи кои прилично не се способни во бизнис светот и кои се економски слаби. Постојат многу млади и...

vo-seksot-ne-smeete-da-bidete-sebichni

Во сексот не смеете да бидете себични!

iLike | пред 21 часа

Некои жени не знаат да изразат желба кога е во прашање сексот, а некои пак тоа редовно го практикуваат, па понекогаш дури и инсистираат да биде се како што сакаат и делуваат себично. Мoжеби ќе се препознаете во некоја од наведените навики. Се...

odlichna-prichina-zashto-da-imate-seks-sekoj-den

Одлична причина зашто да имате секс секој ден

Сваштарник | пред еден ден

Една студија која што била неодамна спроведена открива дека мажите кои што во просек ејакулираат околу 21 пат месечно имаат 22% помалку шанси за развој на карцином на простатата. Освен што ова е одлична вест за сите мажи, сексот е добар и како...

10-interesni-raboti-shto-mozhete-da-gi-pravite-so-partnerot-vo-krevet-nitu-edna-od-niv-ne-e-seks

10 интересни работи што можете да ги правите со партнерот во кревет (ниту една од нив не е секс!)

Локално | пред 2 дена

Знаеме што најмногу сакате да правите со партнерот под прекривките, но во деновите кога не сте баш расположени за акција, можете да пробате некои од овие работи. Сигурно ќе си поминете незаборавно, додека истовремено и ќе ја подобрите вашата...

dechko-mi-se-fatil-so-mojata-najdobra-drugarka-kako-da-go-vratam

Дечко ми се фатил со мојата најдобра другарка, како да го вратам?

Lady | пред еден ден

Автор: Драган Таневски – Писателе, извинете ако пречам. Многу ми се допаѓаат вашите статуси и вашите размислувања. Имам еден проблем, и многу ќе ми значи ваш совет… – Повели девојче, слушам… – Дечко ми се фатил со мојата најдобра другарка, како да...

34-citati-za-ljubovta

34 цитати за љубовта

Lady | пред еден ден

Научи како да го живееш животот. Имај време за работа, тоа е цена на успехот. Имај време за размислување, тоа е извор на силата. Имај време за игра тоа е тајна на младоста. Имај време за читање, тоа е основа на мудроста. Имај време за пријателство,...

kolku-prosechno-mazhite-izdrzhuvaat-vo-krevetot

Колку просечно мажите издржуваат во креветот

Lady | пред еден ден

На мажите можеби ова нема да им се допадне. На жените исто така! Но, вистината е дека поголемиот дел од времето во креветот кај господата трае не повеќе од 2 минути пред да завршат. Ново истражување покажува дека околу 45% од претставниците на...

vrshi-preljuba-a-vas-ve-obvinuva-kako-da-prepoznaete-neveren-partner

Врши прељуба, а вас ве обвинува: Како да препознаете неверен партнер?

Црно бело | пред 2 дена

За жал, неверството не е невообичаена појава во љубовните врски. За голем дел од нив, другата страна никогаш и не дознава. Впрочем, понекогаш се случуваат баш во мигот кога сте убедени дека во вашиот однос цветаат рози. Сепак, постојат неколку знаци...

koj-kogo-izneveri-onoj-shto-trcha-prebrzo-ili-drugiot-shto-ne-saka-da-go-stigne

Кој кого изневери? Оној што трча пребрзо или другиот што не сака да го стигне?

Црно бело | пред 2 дена

Наречи ме себичен, биди како останатите, пресуди ми без да се обидеш да сфатиш. Што друго ти останува, кога овој хаос пополека ја губи својата смисла? Натерај ме да заплачам зошто ти го создаваш тој јаз помеѓу мојот мозок и моето срце, натерај ме да...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност