lebron-djejms-ostana-bez-trener

Леброн Џејмс остана без тренер

Слободен печат | пред 4 часа

Финалистот од минатата сезона во НБА, Кливленд остана без тренер за неопределен период. Тајрон Лу нема да ги исполнува обврските поради здравствени проблеми, а Леброн Џејмс и останатите играчи на Кавалирс ќе бидат предводени од Лери Дру, кој беше...

si-zamina-majstorovik-a-sinovec-po-chetvrti-pat-doagja-vo-mzt-skopje-aerodrom

Си замина Мајсторовиќ, а Синовец по четврти пат доаѓа во МЗТ Скопје Аеродром!

Спорт365 | пред 2 часа

Српскиот интернационалец Стефан Синовец од денеска е нов член на МЗТ Скопје… Ова претставува негово четврто доаѓање во аеродромскиот клуб, откако претходно настапуваше во сезоните 2013/14, 2014/15 и 2016/17. Тој најавува дека ќе стори сѐ да дојде до...

nba-dejvis-dominirashe-protiv-rezervniot-tim-na-seltiks

НБА: Дејвис доминираше против резервниот тим на Селтикс

Кајгана | пред 12 часа

Вчерашната вечер во НБА лигата донесе само 4 натпревари, но тие беа доволни за да испишат уште една возбудлива ноќ во најатрактивната кошаркарска лига во светот. Њу Орлеанс Пеликанс на домашен терен го совладаа тимот на Бостон Селтикс со резултат...

bez-pero-protiv-lutite-rivali-grcite

Без Перо против лутите ривали, Грците

Basketball | пред 2 часа

По добрата седмица и добрите резултати против Валенсија и Морнар, односно победите во 26-то коло во Евролига и првиот полуфинален меч во АБА лигата, црвено-белите патуваат за Атина ослабени. Во редовите на српскиот и регионален шампион нема да игра...

dali-ovoj-chovek-e-od-krv-i-meso-neverojatno-no-toa-e-lebron-djejms

Дали овој човек е од „крв и месо“!? – Неверојатно, но тоа е Леброн Џејмс!

Спортски | пред 4 часа

Добро познато е дека најдобриот кошаркар во светот Леброн Џејмс поседува неверојатни физички предиспозиции, а приказната која денес се појави во американските медиуми е само уште еден доказ за тоа. Леброн Џејмс во својата 15 година во НБА лигата...

sinot-na-legendarniot-djon-stokton-potpisha-za-juta-djez

Синот на легендарниот Џон Стоктон потпиша за Јута Џез!

Гол | пред 58 минути

Дејвид Стоктон, син на еден од најдобрите плејмејкери во историјата на кошаркарската игра, Џон Стоктон, по неуспешните авантури во Европа и Нов Зеланд, кариерата ќе ја продолжи во редовите на Јута Џез. Младиот Дејвид во 2014 година не успеа да се...

turnir-m14-trofejot-vo-racete-na-kosharkarkite-na-trokal

Турнир М14: Трофејот во рацете на кошаркарките на Трокал

Спорт365 | пред 3 часа

Кавадарчанки од Скопје си заминуваат со најголемиот плен… Избраничките на Никола Златев ги совладаа врсничките од Крива Паланка во финалиот натпревар од турнир за девојчиња до 14 години со 33-19 односно11-4, 13-11, 7-5 и 2-0 по делници. Со оваа...

blokotehna-reagira-nashata-sala-gi-ispolnuva-site-mozhni-standardi-na-fiba

Блокотехна реагира: Нашата сала ги исполнува сите можни стандарди на ФИБА!

Спорт 1 | пред 8 часа

Управата на Блокотехна е сигурна дека салата во Негорски бањи каде што играат сезонава без проблеми ќе ја мине најавената вонредна инспекција од страна на Македонската кошаркарска федерација (МКФ), со оглед што уште при нејзината изградба е даден...

golema-tepachka-i-14-iskluchuvanja-na-natprevarot-split-zadar-na-krajot-igraa-chetiri-na-chetiri

Голема тепачка и 14 исклучувања на натпреварот Сплит - Задар, на крајот играа четири на четири

МКД | пред 10 часа

Голем инцидент се случи на натпреварот помеѓу Сплит и Задар во хрватската кошаркарска лига кој го добија гостите со 88:102. Непријатни сцени од далматинското дерби помеѓу Сплит и Задар. Се случи масовна тепачка при водство на Задар од 97:66....

antik-i-zvezda-ja-sovladaa-prvata-prechka-vo-polufinaleto-na-aba-ligata

Антиќ и Звезда ја совладаа првата пречка во полуфиналето на АБА лигата

Бркај работа | пред 8 часа

Составот на Црвена Звезда поведе со 1-0 против Морнар во полуфиналната плеј-оф серија во АБА регионалната лига. „Црвено-белите“ лесно го надиграа противникот од Бар и славеа убедливо со 91-63 во меч во кој главниот збор го имаше Џејмс Фелдин со 23...

novicki-go-mina-garnet-i-vleze-vo-drushtvo-na-legendarnite-meloun-djabar-stokton

Новицки го мина Гарнет и влезе во друштво на легендарните Мелоун, Џабар, Стоктон...

Гол | пред 3 часа

Еден од најдобрите европски кошаркари на сите времиња Дирк Новитцки успеа да престигне уште една НБА ѕвезда, кога во прашање се настапите во најелитното кошаркарско натпреварување. Со синоќешниот настап против Бруклин Нетс легендарниот германски...

peni-hardavej-pochnuva-trenerska-kariera

Пени Хардавеј почнува тренерска кариера

Basketball | пред 4 часа

Некогашната голема НБА ѕвезда на 46-годишна возраст влегува во тренерските води како предводник на кошаркарскиот тим на Универзитетот Мемфис Стејт. Хардавеј и самиот беше студент и играч на овој универзитет во периодот од 1991 до 1993 година кога се...

nba-top-5-pol-go-prosheta-rouz-pa-podeli-asistencija-za-atrakcija-na-letechkiot-grin

НБА Топ 5: Пол го прошета Роуз, па подели асистенција за атракција на летечкиот Грин

Дерби | пред 7 часа

Пет потези се најдоа на најновата НБА Топ 5 листата од четирите средби кои се одиграа во најактрактивниот и најквалитетниот шампионат на светот. Потегот, акцијата на денот е во режија на дуото од Хјустон Рокетс, Крис Пол и Џералд Грин. Пол прво...

sokoli-domakini-vo-gostivar-strumichani-vo-gevgelija

Соколи домаќини во Гостивар, струмичани во Гевгелија

Македонски Спорт | пред 4 часа

Финансиски проблеми ги тераат на вакви потези Двете моментно најслаби екипи во првата машка кошаркарска лига, „фенерџијата“ Струмица и Карпош соколи, кои се и најсериозни кандидати за напуштање на прволигашкото друштво, своите мечеви од колото кое...

rabotnichki-megju-najdobrite-vo-evropa-centarci-del-od-chetirite-ekipi-bez-poraz-ovaa-sezona

Работнички меѓу најдобрите во Европа: „Центарци“ дел од четирите екипи без пораз оваа сезона

Гол | пред 5 часа

Екипата на Работнички доминира во домашниот шампионат, а потврда за тоа беше победата во последното дерби против МЗТ Скопје , која му донесе скор од 19 победи и нути еден пораз во тековната сезона. Најблиску да го совлада тимот на Марин Докузовски...

i-so-struja-bez-energija-shto-zheljko-lukajik-mu-dade-na-mzt-skopje

И СО „СТРУЈА“, БЕЗ ЕНЕРГИЈА: Што Жељко Лукајиќ му даде на МЗТ Скопје?

Sportmedia | пред 10 часа

Освојувањето на пехарот, само за момент ги остави „под тепихот" оние реални проблеми со кои се соочува „сино-белиот" колектив... Можеби оние мечеви во Купот на Македонија беа само една нереална ситуација на вистинските можности на клубот од Аеродром...

krstevski-odlichno-odigra-ushte-edno-derbi

Крстевски одлично одигра уште едно дерби

Basketball | пред 10 часа

Солидно ја почна новата сезона, претставува вистинско откровение особено во големите натпревари, со оглед на тоа што во минатото не ја добиваше вистинската шанса во нашата Прва лига. Тренерот Марин Докузовски го почувствува моментот и во вистинско...

zabivanjata-shto-go-odbelezhaa-vechnoto-derbi

Забивањата што го одбележаа вечното дерби

Basketball | пред 6 часа

Прекрасна атмосфера, убава кошарка, одлични акции, прекин, доигрување без публика, убедлива победа на најтрофејната екипа против десеткуваниот 6-кратен шампион. Тоа е редоследот на настаните на 139-то вечно дерби на македонската кошарка, одиграно во...

teo-veli-znam-koj-ke-dojde-do-belgrad-cska-fener-i-olimpijakos-sigurno

„ТЕО" ВЕЛИ: Знам кој ќе дојде до Белград, ЦСКА, Фенер и Олимпијакос сигурно...

Sportmedia | пред 7 часа

Новата НБА ѕвезда во редовите на ЛА Клиперс го предвидува исходот на Евролигата за оваа сезона во која за прв пат е надвор од најсилното европско натпреварување. Милош Теодосиќ ја одработува својата „руки" сезона во НБА лигата, па макар и во својата...

dokuzovski-mzt-ne-mozhe-da-nè-stigne

Докузовски: МЗТ не може да нè стигне

Македонски Спорт | пред 8 часа

Предноста од шест бода, тешко може да ја испуштиме, но претпазливи сме, на три бода зад нас е Блокотехна, вели тренерот на Работнички Победата на Работнички над МЗТ Скопје од 100:84 во дербито кое траеше два дена, го оддалечи лидерот на табелата од...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност