zoshto-dogovorot-so-bugarija-ne-e-simetrichen

Зошто договорот со Бугарија не е симетричен?

МКД | пред 3 часа

Нашата страна или многу наивно играла според некои свои знаења и без правила и принципи или ја свиткала кичмата. Сите експерти, политичари и сите кои учествуваа во преговорите, немаа никакви сознанија за преговарањето и за теоријата на игрите, па се...

smenata-na-zvrle

Смената на Зврле

+Инфо | пред 4 часа

Смената на Зврле Жртвено јагне А македонистиката, Алаѓозовски? Ултрамакедонисти Ултрамакедонисти И колку парадоксално да звучи, за фактичка смена на јавниот обвинител Марко Зврлевски гласаше и сегашната опозиција на пастир Никола тогаш кога го...

draga-keti-preispitaj-si-gi-argumentite

Драга Кети, преиспитај си ги аргументите!

+Инфо | пред 7 часа

Драга Кети, преиспитај си ги аргументите! Драга Кети, Ти го читам последниот текст, како и многу други Твои претходни што ме пленеле со Твојата остроумност и вештина на перото - нештата да ги погодиш во самата срж! Но... овој последниот ми создаде...

patetiki-od-poetiki

Патетики од поетики

+Инфо | пред 7 часа

Патетики од поетики Електрошок за „Никола Тесла“ Браво за поетот, уа за апологетите! Ние и туризам – магаре и воена музика Служба си е служба... Така како што се претера со „одбраната“ на Дарко Лешоски, организирана и спроведена со инквизициски...

todor-petrov-zoshto-pretsedatelot-na-republikata-ne-e-vrhoven-komandant-na-vooruzhenite-sili-na-makedonija

ТОДОР ПЕТРОВ: Зошто претседателот на Републиката не е Врховен командант на вооружените сили на Македонија?!

Infomax | пред 17 часа

Според членот 79 од Уставот “(1) Претседателот на Република Македонија ја претставува Републиката. (2) Претседателот на Републиката е врховен командант на вооружените сили на Македонија. (3) Претседателот на Републиката своите права и должности ги...

carstvoto-nebesno-prilega-na-prostuvanje

Царството небесно прилега… на простување

Религија | пред 20 часа

Честопати и мене ме прашуваат зошто примам или им помагам на луѓе за кои мнозина од искуство тврдат дека мамат и дека нема што да губам време со нив? Иако често и јас ја имам истата проценка, им одговарам дека човекот досега мене лично не ме излажал...

vo-makedonija-prvo-treba-da-nauchime-deka-i-biznisot-se-uchi

Во Македонија прво треба да научиме дека и бизнисот се учи

+Инфо | пред 22 часа

Во Македонија прво треба да научиме дека и бизнисот се учи Клиничкиот центар може да ја заживее локалната економија – ако се знае како! Бизнисот не познава граници. Бизнисот е новата религија на светот, која веќе долго време владее со него и...

profil-zhivko-mitrevski-sindikalec-so-tapija-za-partiska-sorabotka

ПРОФИЛ Живко Митревски: Синдикалец со „тапија“ за партиска соработка

+Инфо | пред 23 часа

ПРОФИЛ Живко Митревски: Синдикалец со „тапија“ за партиска соработка ПРОФИЛ Јово Вангеловски: Врвни манипулации во Врховниот суд Марко Зврлевски: Обвинител перфектен за фамилијата Светол четврток Со писмото може, со 67 потписи не може!? Сосема во...

dijalogot-so-beskrupulozen-karierist-notoren-lazhgo-i-parader-e-nevozmozhen-i-zaluden

Дијалогот со бескрупулозен кариерист, ноторен лажго и парадер е невозможен и залуден

+Инфо | пред 24 часа

Дијалогот со бескрупулозен кариерист, ноторен лажго и парадер е невозможен и залуден Подготвеност на Албанците за вклучување во културниот живот во Македонија?! За репликите на Ристо Никовски! Илузии околу „стручњаците“ од дијаспората Небулозни и...

chumata-na-vmro-dpmne-morame-da-ja-propadime-od-makedonija

Чумата на ВМРО-ДПМНЕ мораме да ја пропадиме од Македонија!

+Инфо | пред еден ден

Чумата на ВМРО-ДПМНЕ мораме да ја пропадиме од Македонија! Поезија За Али баба Марко и четириесетте разбојници нема спас! Сите би ги елиминирале или ликвидирале Непристојност, најблаго кажано! Марко беше дебела црта во бар-кодот на злосторничкиот...

most-na-suvo-za-azilantite

Мост на суво за азилантите

+Инфо | пред еден ден

Мост на суво за азилантите Мост на суво за азилантите Нордиско добрососедство – модел за Балканот? Буш во Албанија, Трамп во Полска Сузбивање на корупцијата – потоа демократски права Мостот од Малме до Гетеборг бил затворен поради стравот од...

pridavanje-vazhnost-na-zhenskata-rabota

Придавање важност на „женската работа“

МКД | пред еден ден

Во Мексико, Индија и Турција, жените завршуваат трипати повеќе обврски поврзани со грижа од мажите. Во текот на следните неколку месеци, 12-те илјади вработени во седиштето на „Епл“ во Купертино, Калифорнија ќе завршат со селењето на нова и...

lebedovata-pesna-vo-hramot-na-demokratijata

Лебедовата песна во Храмот на демократијата

+Инфо | пред еден ден

Лебедовата песна во Храмот на демократијата „Свиткана глава јатаган не ја сече...“ – ad acta „Alea iacta est” или „Зарем и ти сине Бруте“ (Јулие Цезар) „Давам царство за коњ“ (Кралот Луј 16) „Let it be…” (или: Нека почне фестивалот) На општа радост...

ne-gi-povtoruvajte-greshkite-na-vmro

Не ги повторувајте грешките на ВМРО!

+Инфо | пред еден ден

Не ги повторувајте грешките на ВМРО! Дали се Македонците државотворни Прилог кон интерпелацијата на Алаѓозовски ВМРО ДПМНЕ - Насилничка Не ги разбирам Србите Како се залауфа покудата по глупостите кои ги направи власта на Груевски, така се множат и...

evro-atlantskite-daltoni-sti-zaev-shekerinska-osmani-i-komp

Евро-атлантските Далтони(сти) – Заев, Шекеринска, Османи и комп.

Република | пред еден ден

Алдо Климан ДИКТАТУРА По сите незаконски и дубиозни постапки на кои трагично сведочиме од државниот удар на 27 април 2017 до денес, а сега и по незаконското сменување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски, навистина дефинитивно не постои веќе...

deratizacijata-na-makedonija-pochnuva-vo-oktomvri

Дератизацијата на Македонија почнува во октомври

Нетпрес | пред 2 дена

Големиот јужноамерикански раскажувач и мислител Маркез доживеа релативно брзо ревизија на точноста на неговата констатација дека на планетава, само во САД не е возможна смена на режимот со преврат, а причината е што само во САД не постои институтот...

namesto-podarok-vo-plik-podarok-od-srce

Наместо подарок во плик, подарок од срце

+Инфо | пред 2 дена

Наместо подарок во плик, подарок од срце Изгоре Лешоски, претече транспарентноста Биди поет, откажи се од функцијата! Бидејќи е 2017 година! Не добивте бебе ама бидете среќни што сте живи!? Ме воодушеви гестот на младиот брачен пар Ана и Игор...

elektroshok-za-nikola-tesla

Електрошок за „Никола Тесла“

+Инфо | пред 2 дена

Електрошок за „Никола Тесла“ Браво за поетот, уа за апологетите! Ние и туризам – магаре и воена музика Служба си е служба... И? Со месеци сите знаеме кои луѓе стојат зад профилот на Јутјуб под името „Никола Тесла“, на кој се емитуваа нелегално...

makedonija-ne-e-srbija

Македонија не е Србија!

Фактор | пред 2 дена

Интервјуто на македонската министерка за одбрана Радмила Шекеринска за американската агенцијата Блумберг, одново ги разгоре страстите на дипломатска Москва. Официјалниот претставник на руското министерство за надворешни работи, Марија Захарова во...

makedonskite-simboli-vechno-ke-se-veat-na-site-makedonski-sobiri-vo-kanada

Македонските симболи вечно ќе се веат на сите Македонски собири во Канада!

Македонска Нација | пред 2 дена

Одговор од Македонската заедница во Канада до моменталната Влада на Македонија и Грчкото МНР Македонските симболи забранети со Лисабонската декларација вечно ќе се веат на сите Македонски собири во Канада! Македонската заедница во Канада е добро...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност