bev-eden-od-svedocite-na-policiskiot-triler-vo-petokot-vecherta-vo-edno-od-poznatite-skopski-kafulinja

Либертас

Бев еден од сведоците на полицискиот трилер во петокот вечерта во едно од познатите скопски кафулиња…

пред 4 часа - Либертас

Ви пренесуваме дел од колумната на Ерол Ризаов за Утрински весник: Бев еден од многубројните непосредни сведоци...

nemashtijata-posilna-od-patriotizmot-makedoncite-vo-albanija-vadat-bugarski-pasoshi

Телеграф

НЕМАШТИЈАТА ПОСИЛНА ОД ПАТРИОТИЗМОТ: Македонците во Албанија вадат бугарски пасоши

пред 5 часа - Телеграф

Македонците во Албанија забрзано вадат бугарски пасоши. Лошите услови за живот и немаштијата ги тераат нашинците...

pet-minuti

+Инфо

Пет минути

пред 4 часа - +Инфо

Пет минути

kluchot-za-uspeh-vo-pregovorite

+Инфо

Клучот за успех во преговорите

пред 4 часа - +Инфо

Клучот за успех во преговорите Ноевата арка на спасот Заев и Ахмети, сите прашања се решливи, направете влада!...

kreativnost-konkurentna-nacionalna-ekonomija-za-dobrobit-na-gragjanite

Република

Креативност, конкурентна национална економија за добробит на граѓаните

пред 3 часа - Република

Проф. д-р Јованка Кепеска Политичките амбиции на претседателот Трамп, изложени во книгата „Повторно величествена“,...

Македонија 24

Аризанкоски: Транспарентноста и достапноста – најпозитивните страни на „Мој термин“

пред 4 часа - Македонија 24

Македонија 24

Клетников: Албанската платформа е антидржавна

пред 4 часа - Македонија 24

dobredojdovte-vo-zemjata-vo-koja-sekoj-den-se-protestira-a-nikoj-ne-dava-ostavka

Позитив

Добредојдовте во земјата во која секој ден се протестира, а никој не дава оставка

пред 7 часа - Позитив

Протестирам. Оваа парола најмногу се користеше за време на Шарената револуција, но изгледа речиси секој може да...

nadezhta-na-opshtestvenite-nauki

Утрински

Надежта на општествените науки

пред 14 часа - Утрински

Хелга Новотни Во своето воведно обраќање на церемонијата на доделување на Нобеловата награда за 2016 година, претседател...

kulturata-na-korupcija-go-potkopuva-obrazovanieto

Утрински

Културата на корупција го поткопува образованието

пред 14 часа - Утрински

Илија Ацески Она што секоја високообразовна институција треба да го направи за почеток во борбата против корупцијата...

debatna-patologija

Утрински

Дебатна патологија

пред 14 часа - Утрински

Арсим Зеколи Човечки е да се простува и да се даде повторно шанса за коригирање на евидентните грешки од предизборието....

muzej-na-zhrtvite-na-vmro

Бриф

Музеј на жртвите на ВМРО

пред 20 часа - Бриф

Изминатата ноќ за мене беше тешка и непроспиена, но за среќа помина без други последици, освен голема материјална...

vlado-jovanovski

Infomax

ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ

пред еден ден - Курир

Се возбудија комуњарите поради Владо Јовановски. Шупелките миротворни ги фати хистерија дека човеков повикувал...

vistinata-i-lagite-za-ramkovniot-dogovor

Дневник

Вистината и лагите за Рамковниот договор

пред 18 часа - Дневник

Вистината е дека со Рамковниот договор конечно и трајно се уредени (задоволени) барањата во врска со албанското...

mala-rechica-bez-atomska-bomba

Дневник

Мала Речица без атомска бомба

пред 18 часа - Дневник

Можеби е феномен овој режим кој со години упорно го уриваат и никако да го срушат, ама уште пофеноменални се демократите...

denes-izvesen-koseto-e-popopularen-od-delchev-gruev-sandanski

+Инфо

Денес извесен Ќoсетo е пoпoпулaрен oд Делчев, Груев, Сaндaнски...

пред 19 часа - +Инфо

Денес извесен Ќoсетo е пoпoпулaрен oд Делчев, Груев, Сaндaнски... Што е патриотизам, а што кодошење?

racin-beshe-za-nas-nekoj-vid-bozhestvo

+Инфо

Рацин беше за нас некој вид божество

пред 21 часа - +Инфо

Рацин беше за нас некој вид божество Провидна министерка Новиот среден век А што беше тоа геноцид? Црта под есапот...

godina-na-ogneniot-petel

+Инфо

Година на огнениот петел

пред 23 часа - +Инфо

Година на огнениот петел Ла Валета Дипломатска изборна офанзива Македонски дипломатски заблуди Mazedonische Zustaende

bejli-e-prijaven-za-ischeznat

+Инфо

Бејли е пријавен за исчезнат!

пред еден ден - +Инфо

Бејли е пријавен за исчезнат! Изгубени во преводот Српскиот воз за Косово пристигна во Скопје Малиот Нерон и итриот...

septichkata-jama-ne-smee-da-pukne

+Инфо

Септичката јама не смее да пукне

пред еден ден - +Инфо

Септичката јама не смее да пукне Карамелизирана свиња Последното лаење на кучето! Ќе го сопре ли Ахмети рускиот...

Повеќе
КЛИКНИ
kariera.mk