istraga-za-avtobuskata-nesreka-se-proveruva-ispravnosta-na-voziloto

Истрага за автобуската несреќа: Се проверува исправноста на возилото

Кајгана | ново

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Велес синоќа изврши увид на лице место на автопатот Велес-Скопје каде што се случи тешка сообраќајна несреќа во која туристички автобус излета од патот и се преврте. „Причините за несреќата...

prestrelki-vo-idrizovo-maskirani-se-obidele-da-izvlechat-zatvorenichka

Престрелки во Идризово, маскирани се обиделе да извлечат затвореничка

Локално | пред 13 минути

Пукање и зголеменото присувство на полицијата и стражарите било забележано синоќа во затворот Идризово, откако според првичните информации се случил обид за бегство. Обидот за бегство бил од женското одделение на затворот Идризово, потврдуваат за...

savana-po-soobrakajkata-vo-veles-sochuvstvo-za-pochinatata-patnichka-i-poskoro-ozdravuvanje-na-drugite-patnici

„Савана“ по сообраќајката во Велес: Сочувство за починатата патничка и поскоро оздравување на другите патници

Фокус | пред 18 минути

Во автобусот на „Бус травел“ кој вчера се преврте при враќањето од Грција биле туристи на туристичката агенција „Савана“. Нивното соопштение ви го пренесуваме во целост: „Почитувани наши сограѓани, пријатели и патници. Со неизмерна тага и болка ве...

izminatite-tri-dena-17-soobrakajki-vo-skopje-7-lica-polesno-povredeni

Изминатите три дена 17 сообраќајки во Скопје, 7 лица полесно повредени

A1on | пред еден час

Во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје се случиле 17 сообраќајни несреќи, во кои седум лица се полесно повредени, а во 12 е причинета материјална штета. Во петокот, сообраќајната полиција извршила увид на вкупно шест сообраќајни...

chovechki-koski-pushka-i-parchinja-obleka-najdeni-vo-peshtera-na-suva-gora

Човечки коски, пушка и парчиња облека најдени во пештера на Сува Гора

Актуелно24 | пред 13 часа

Спелеолози во истражување на пештера на планината Сува Гора, во атарот на селото Корита, наишле на човечки коски, дел од активирана граната за рачен фрлач, ловечка пушка и повеќе парчиња облека. Пронајдените работи се дадени на вештачење, по што ќе...

nepoznato-lice-skrshilo-prozorec-na-zgradata-na-vladata

Непознато лице скршило прозорец на зградата на Владата

Актуелно24 | пред 13 часа

Скршено е прозорско стакло на зградата на Владата од страна на непознат напаѓач, информираше МВР. Според соопштението, напаѓачот фрлил бекатон плочка кон објектот и погодил еден од прозорците. Случајот е пријавен во полиција од страна на...

devet-godishno-dete-siluvano-od-malku-povozrasni-drugarchinja

Девет годишно дете силувано од малку повозрасни другарчиња

Актуелно24 | пред 13 часа

Вчера во 16 часот и 20 минути, лекар од Медицински центар Охрид во Полициска станица Охрид известил дека кај нив било донесено деветгодишно момче од Охрид, врз кое бил извршен полов напад. Во 18 часот и 20 минути во Полициска станица Охрид, мајката...

eden-zaginat-vo-soobrakajna-nesreka-na-patot-udovo-valandovo

Еден загинат во сообраќајна несреќа на патот Удово-Валандово

Актуелно24 | пред 13 часа

На регионалниот пат село Удово-Валандово, кај село Јосифово, вчера се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Опел Астра“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од М.Т. (31) од село Јосифово, валандовско, патничко возило „БМВ“ со...

tri-lica-povredeni-pri-pozhar-vo-stan-vo-skopje

Три лица повредени при пожар во стан во Скопје

Актуелно24 | пред 13 часа

Три лица се повредени во пожар во стан во Скопје кој изгорел целосно, а се проширил и во два соседни стана. Според Министерството за внатрешни работи, пожарот избувнал ноќеска, околу еден час по полноќ, во стан во зграда на ул.„Сава Ковачевиќ“...

ischeznatiot-daniel-od-delchevo-pronajden-mrtov

Исчезнатиот Даниел од Делчево пронајден мртов

МКД | пред 14 часа

Синоќа во атарот на селото Чифлик, Делчевско, пронајден e обесен на дрво 31-годишниот Даниел Ѓеоргиевски од Делчево по кого три дена трагаа полицијата и роднините. Според policijata, синоќа околу 20 часот телото на Георгиевски е пронајдено на три...

strumichanec-se-prevrtel-so-traktor-i-pochinal-na-lice-mesto

Струмичанец се превртел со трактор и починал на лице место

МКД | пред 14 часа

Вчера на локалниот пат село Едрениково-селоТрибичино во Струмица се случила сообракајна несреќа во која Т.Л. (77) од Струмица го загуби животот. Тој управувајќи трактор „масеј фергусон“ без регистарски ознаки, со приколка, изгубил контрола над...

straotna-nesreka-avtobus-zavrshi-vo-provalija-vo-blizina-na-veles

Страотна несреќа: Автобус заврши во провалија во близина на Велес

Бриф | пред 14 часа

На местото наречено „Кула“ автобус заврши во провалија. Според очевидци има повредени патници. Кон местото на несреќатат се упатени возила на Брза помош, полициски и против пожарни возила. Неофицијално, автобусот има грчки регистарски ознаки....

bugarski-drzhavjanin-so-falsifikuvana-isprava-probal-da-vleze-vo-makedonija

Бугарски државјанин со фалсификувана исправа пробал да влезе во Македонија

Курир | пред 17 часа

При контрола на сообраќајната дозвола и на носителите на идентитетот на возилото (ВИН бројот, типската налепница и дополнителнителните налепници кои се наоѓаат во возилото од кои може да се идентификува), било констатирано дека тие не се совпаѓаат...

ushte-edno-ischeznato-lice-se-traga-po-39-godishna-zhena

Курир

Уште едно исчезнато лице- се трага по 39.годишна жена

ТВ Нова | пред 18 часа

Е.Џ. (36) од Велес вчера во 18:45 часот пријавил во полициската станица Велес дека неговата невенчана сопруга Џ.Е. (39) исчезнала на 13.08.2017 година. Тој и неговата невенчана сопруга, на 13.08.2017 година отишле во Скопје на лекарски преглед. По...

masovna-tepachka-vo-centarot-na-prilep

Масовна тепачка во центарот на Прилеп

Фактор | пред 23 часа

Масовна тепачка помеѓу две поголеми групи се случила ноќеска во 1:30 часот по полноќ во строгиот центар на Прилеп, кај Реклами, објави сајтот Маркукуле . Поради засега непозната причина, двете групи најпрво се судриле зад бизнис центарот, а потоа...

shokantna-fotografija-kuche-zapaleno-i-obeseno-na-drvo-pokraj-markova-reka

Шокантна фотографија: Куче запалено и обесено на дрво покрај Маркова Река

Ако | пред 19 часа

,,Не луѓе, монструми живеат меѓу нас – сликано денеска од граѓани кои биле кај Маркова Река, секој кој има било каков податок за овој случај ве молиме да пријави! Обесено и очевидците велат палено по телото!“- алармира Здружението за заштита на...

mrtov-mazh-pronajden-na-ulica-vo-skopje

Мртов маж пронајден на улица во Скопје

Актуелно24 | пред еден ден

Тело на починат 78-годишен маж од Пробиштип со расекотини на вратот синоќа е пронајдено на улицата „Антон Панов“ во Скопје. Полицијата информира дека случајот го пријавила Итната медицинска помош вчера во 22 часот. Станува збор за  С.Ј. (78) од...

rabotnik-teshko-povreden-pri-pad-od-uchilishen-pokriv

Работник тешко повреден при пад од училишен покрив

Актуелно24 | пред еден ден

Вработен во основното училиште во с.Долно Ѓуѓанци, светиниколско, вчера паднал од кровот на училиштето додека извршувал поправки. Полицијата соопшти дека станува збор за В.А. (56), вработен како хаусмајстор во училиштето кој изведувал поправка на...

za-vlakno-spaseni-od-tragedija-skanija-se-prevrte-vrz-avtomobil

За влакно спасени од трагедија – сканија се преврте врз автомобил

Локално | пред еден ден

Тројца работници денеска за влакно избегнаа смрт кај Кадрифаково, откако камион – Сканија полн со песок се преврте врз возило и речиси целосно го смачка. Несреќата се случи утрово во 9 часот на градилиштето на новиот пат Штип- Скопје. Според...

prilepchanec-se-liznal-na-branata-na-veshtachkoto-ezero-i-zaginal

Прилепчанец се лизнал на браната на вештачкото езеро и загинал

МКД | пред еден ден

Т.П.(42) загинал откако движејќи се по ѕидот на браната, изгубил рамнотежа, паднал од браната и удрил на карпа. На местото на настанот излегла екипи на Итна медицинска помош и на полициската станица Прилеп, при што е констатирана смрт без траги на...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност