noviot-volsheben-zimski-pijalok-doagja-od-nutella

Новиот волшебен зимски пијалок доаѓа од Nutella!

Divian Arts | пред 3 часа

Коктел од кој нема да се разделите оваа зима, а ќе биде присутен на сите забави. Со нетрпение ќе дочекате да ги поканите пријателите и да им го направите овој волшебен коктел “Нутела”. Подгответе се, бидејќи сè што ви треба сигурно веќе го имате во...

mering-sendvichi

Меринг сендвичи

Мои рецепти | пред 4 часа

Брашното од бадеми измешајте го со шеќерот во прав. Биете ги белките, додавајќи им една по една лажица обичен шеќер. Кога ќе бидат убаво избиени, додавајте ја постепено смесата од бадем и шеќер, мешајќи со шпатула. На плех прекриен со хартија,...

lugjeto-da-znaat-za-shto-se-zdravi-sekoj-den-bi-gi-jadele-ovie-semki

Луѓето да знаат за што се здрави секој ден би ги јаделе овие семки

Прес 24 | пред 23 минути

Семките од тиква се особено здрави и се дар од природата. Имаат магнезиум, извор се на калциум, цинк и витамин К. Богати се со омега три масни киселини здрави за срцето и крвниот притисок.Тие помагаат за да се победи ракот. Докажано е дека успешно...

genijalni-nachini-da-gi-dekorirate-novogodishnite-kolachinja

Генијални начини да ги декорирате новогодишните колачиња

Среќа | пред 43 минути

Откако ќе ги испечете омилените колачиња, ви нудиме многу идеи како би можеле да ги украсите за да добијат новогодишен изглед. Погледнете колку едноставно можете да дојдете до совршен изглед....

kako-od-1-kilogram-portokali-da-napravite-10-litri-sok

Како од 1 килограм портокали да направите 10 литри сок?

Кафе пауза | пред 48 минути

Сокот од портокал е еден од најпопуларните пијалаци во целиот свет. Но, не мора да го купувате, туку можете да го направите и сами. Овој сок е идеален за сите забави и детски родендени. Станува збор за само 3 состојки, а од еден килограм портокали...

sochuvajte-gi-srceto-mozokot-i-bubrezite-so-samo-tri-sostojki-ischistete-gi-arteriite

Сочувајте ги срцето, мозокот и бубрезите - со само три состојки исчистете ги артериите

Прес 24 | пред 54 минути

Мрсна храна, преработени производи, хемикалии и токсини можат да предизвикаат сериозни проблеми кај кардиоваскуларниот систем. Овие три состојки можат целосно да ги исчистат запушените артерии елиминирајќи ги од крвта. Кога ќе ги измешате, ќе...

posni-chupavci-neodoliv-kolach-so-kokos

Посни чупавци – неодолив колач со кокос!

Екран | пред еден час

Состојки: Тесто: 30 лажици брашно 20 лажици шеќер 25 лажици масло 35 лажици вода 1,5 прашок за печиво Глазура: 200 г кокосово брашно 50 г какао 50 г посно чоколадо за готвење 100 мл вода 200 г маргарин 150 г шеќер Подготовка: тесто: измешајте ги...

moto-keks

Мото кекс

Мои рецепти | пред 2 часа

Маргаринот, шеќерот, ванилата, јајцето и жолчката изматете ги убаво. Додајте го брашното и пецивото и замесите тесто. Поделете го тестото на два дела и во едниот дел ставете го какаото. Оставите го тестото да стои во фрижидер 1 час. Расукајте го на...

video-recept-namaz-od-avokado-i-semki-od-tikva

Видео рецепт: Намаз од авокадо и семки од тиква

Мои рецепти | пред 3 часа

Вкусен, посен, намаз од авокадо и семки од тиква. Вкусот може да го дополните со зачини по ваша желба....

spas-za-dijabeticharite-pechurka-koja-go-namaluva-nivoto-na-sheker-vo-krvta-za-40

Спас за дијабетичарите: Печурка која го намалува нивото на шеќер во крвта за 40%

Прес 24 | пред 3 часа

Печурката по име Корпинус коматус (Coprinus comatus) го намалува нивото на шеќери во крвта за  над 40% и тоа верувале или на во рок од еден час по конзумирањето, а нејзиното дејство трае повеќе од 6 часа. Таа е добар лек за шеќерните болести, богата...

ke-vi-go-spasi-zhivotot-namirnica-koja-sprechuva-infarkt-za-1-minuta-recept-koj-treba-da-go-znaete

Ќе ви го спаси животот: Намирница која спречува инфаркт за 1 минута - рецепт кој треба да го знаете

Прес 24 | пред 4 часа

Многу луѓе не се ни свесни дека инфарктот може да се спречи со едноставна, моќна намирница - кајенска пиперка (најпознатата чили пиперка) и тоа за само една минута. Дали во домот имате некој кој има срцеви болести? Тогаш овој моќен лек нека ви биде...

bez-pechenje-gotova-za-20-minuti-bela-bajadera

Без печење, готова за 20 минути: Бела Бајадера

Боза | пред 5 часа

Состојки: 180 грама Чоколадо 100 грама Путер 400 милилитри Млеко 60 грама Малини 250 грама Кекси Подготовка: Во калап во кој ќе ја сипете смесата ставете најлонска фолија. Во огноотпорен сад ставете го слаткото кондензирано млеко, путерот и мелената...

medaljoni-so-vkus-na-gjumbir-i-cimet

Медаљони со вкус на ѓумбир и цимет

Мои рецепти | пред 5 часа

Во сад над пареа ги ставме да се соединат чоколадото, путерот, млекото, шеќерот и  ги додаваме ѓумбирот и циметот. Соединуваме. Оставаме малку да се подизлади смесата, ги додадаваме мелените бисквити и меленото јаткасто овошје. Кај мене беше спој по...

top-3-blagi-recepti-so-novogodishen-praznichen-izgled

Топ 3 благи рецепти со новогодишен празничен изглед

Црно бело | пред 6 часа

Време за празнување, време за јадење. Декември и јануари се месеците кога најчесто вагата покажува неколку килограми плус, поради сите вкусни јадења. Пред вас се рецептите за три слатки празнични деликатеси за новогодишно-божиќната сезонa, за сечиј...

novogodishni-elki

Новогодишни елки

Мои рецепти | пред 18 часа

Овие елкички ќе ви ја разубават пред се новогодишната трпеза, но и убаво ќе ве засладат. Откако малку ќе отстојат не можите да престаните да јадите од нив. Најпрво треба да спремите фишеци од хартијата. Од големината на фишеците зависи и големината...

aromatichni-mafini-so-gjumbir

Ароматични мафини со ѓумбир

Мои рецепти | пред 20 часа

Ароматични, вкусни, со одлична текстура. Просеаното брашно се меша со пецивото, ѓумбирот, циметот, кората од портокал. Во длабок сад се мати пенасто путерот со шеќерот и ванилата. Се додаваат јајцата едно по едно. На оваа смеса се додаваат сувите...

lesno-kako-1-2-i-3-na-trpeza-gotov-ruchek-imaj-si

Лесно како 1,2 и 3, на трпеза готов ручек имај си!

Exclusive | пред еден ден

Недела дури уште и го викаат „мрзлив ден“. Затоа тука ви е видеото како да направите „мрзлив“ ручек со малку труд и со убав вкус!...

meki-gjumbir-kolachi-so-melasa

Меки ѓумбир колачи со меласа

Мои рецепти | пред 21 часа

Овие меки и превкусни колачиња, се во прекрасен мирис и вкус, кој потсетува на Божиќ. Всушност, заради комбинацијата на зачини, наликуваат на спекулас бисквити, но се меки и ровки, заради меласата. Меласа е спореден производ кој се добива при...

kolachi-so-afion-i-gjumbir

Колачи со афион и ѓумбир

Мои рецепти | пред 23 часа

Во подлабок сад изматете го пенасто маргаринот со шеќерот, ванилата и ѓумбирот. Додате го брашното и афионот и со рака замесете тесто. Тестото оставете го во фрижидер половина час. На побрашнета површина расукајте кора околу 0,5 цм дебелина. Со...

testenini-so-brokuli-i-parmezan

Тестенини со брокули и пармезан

Мои рецепти | пред еден ден

1. Тестенините се варат со вода и сол. 2. Брокулите се варат и тие. 3. Во тава на оган се растопува путерот и се додаваат тестенините и павлаката. 4. На тестенините им се додава рендан пармезан и брокулата се промешува и се сервира со рендан...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност