van-gal-bi-se-vratil-vo-anglija-samo-da-go-srushi-junajted

Ван Гал би се вратил во Англија само да го сруши Јунајтед

+Инфо | ново

Холандскиот фудбалски тренер Луј ван Гал изјави дека нема намера да се врати во клупскиот фудбал, со исклучок на евентуален повик од моќен англиски клуб со цел да му се реваншира на Манчестер Јунајтед за отказот. Ван Гал беше отпуштен минатата...

dokaz-deka-i-leo-mesi-e-chovek-promashi-penal-pogodi-direk-i-srushi-dva-rekordi

Доказ дека и Лео Меси е човек: Промаши пенал, погоди дирек и „сруши“ два рекорди

Екипа | пред 23 минути

Нормално е да се каже дека е изненадување доколку Барселона победи со 4-0, а меѓу стрелците не е запишан Меси, а при тоа имал шанса да погоди од белата точка. Овој викенд на мечот против Депортиво Ла Коруња неговото „проклетство“ продолжи, човекот...

pretstavnici-na-barselona-razgovarale-so-semejstvoto-na-grizman

Претставници на Барселона разговарале со семејството на Гризман

Кајгана | пред 23 минути

Претставници на шпанскиот гигант Барселона, на чело со претседателот на клубот Бартомеу, се сретнале со семејството на напаѓачот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман, за да разговараат околу потенцијален трансфер. Имено, родителите на Гризман и...

alkaser-go-propushta-el-klasiko

Алкасер го пропушта „Ел Класико“

Алфа | пред 53 минути

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде, потврди дека Пако Алкасер, ќе го пропушти „Ел Класико“ дуелот со Реал Мадрид кој ќе се одигра во сабота. Напаѓачот се повреди на вчерашниот дуел со Депортиво на кој Каталонците запишаа триумф од 4:0 за...

legenda-na-crvenite-kutinjo-mozhe-da-zamine-vo-barselona-no-ako-liverpul-go-dobie

Легенда на „црвените“: Кутињо може да замине во Барселона, но ако Ливерпул го добие…

Точка | пред 18 минути

Приказната околу Фелипе Кутињо и можноста да се пресели во Барселона веќе трае подолго време со тоа што ако се следат информациите од медиумите се добива впечаток дека само останува отворено прашањето кога всушност ќе се реализира оваа зделка и...

se-sprema-li-januarska-bomba-od-torino-poznatiot-skaut-na-juventus-uloven-na-tribinite

Се спрема ли јануарска „бомба“ од Торино, познатиот скаут на Јувентус „уловен“ на трибините!

Спортски | пред 38 минути

На вчерашниот натпревар помеѓу Аталанта и Лацио кој заврши без победик 3:3, фоторепортерите забележаа еден интересен гостин. Имено, на трибините на стадионот беше забележан познатиот скаут на актуелниот италијански шампион Јувентус, Фабио Партичи....

za-dve-sekundi-dvapati-go-napravija-magare-ednash-mesi-vtor-pat-alba

За две секунди, двапати го направија магаре, еднаш Меси, втор пат Алба

24 фудбал | пред 23 минути

Фудбалерот на Депортиво Ла Коруња, Карлес Жил нема по добро да го памети мечот со Барселона откако за две секунди два пати беше посрамотен. Најпрво Меси му ја протна топката меѓу нозе и додаде до Алба, а овој врати исто така протнувајќи му ја меѓу...

ffm-go-kazni-vardar-so-1-500-evra

ФФМ го казни Вардар со 1.500 евра

Македонски Спорт | пред 27 минути

Ова е одлуката на Дисциплинската комисија за случувањата на вечното дерби меѓу Вардар и Пелистер. Шкендија пак заработи санкција од 750 евра Дисциплинската комисија на ФФМ го казни Вардар со 1.500 евра. Ова е поради настаните и случувањата на мечот...

kaka-definitivno-stavi-kraj-na-fudbalskata-kariera

Кака дефинитивно стави крај на фудбалската кариера

Кајгана | пред 3 часа

Легендарниот Бразилец Рикардо Кака дефинитивно ја заврши својата играчка кариера. Освојувачот на Златна топка од 2007 година после доаѓањето во Орландо во октомври остави можност да заигра за уште некој клуб, но два месеци подоцна сепак одлучи дека...

konte-predupredi-i-jasno-poracha-van-dijk-ne-smee-da-zavrshi-vo-siti

Конте предупреди и јасно порача: Ван Дијк не смее да заврши во Сити!

Дерби | ново

Тренерот на актуелниот англиски шампион Челси, Антонио Конте ги предупреди и упати порака до конкурентите во Премиер лигата во однос на одличниот дефанзивец од Саутемтпн Вирџил Ван Дијк за кога смета дека не смее да се дозволи да заврши во Манчестер...

bild-baern-go-vraka-napagjachot-koj-ja-zapochna-karierata-na-alijanc-arena

„Билд“: Баерн го враќа напаѓачот кој ја започна кариерата на „Алијанц Арена“!

Спорт365 | пред еден час

Баерн Минхен се согласил за договор вреден 13 милиони фунти… Станува збор за напаѓачот на Хофенхајм, Сандро Вагнер (30), пренесува „Билд“. Се очекува да пристигне Германецот во јануари како помош за Робертл Левандовски на „Алијанц Арена“. Интересен...

Рецептот на Работнички за младински успех: техника, брзина, креативност......

Нова Македонија | ново

...

mbape-mozheme-da-go-pobedime-real-madrid

Мбапе: Можеме да го победиме Реал Мадрид

Спортски | пред 18 минути

Напаѓачот на ПСЖ, Килиан Мбапе верува дека неговиот тим може да го елеминира Реал Мадрид од Лигата на шампиони. Двата клуба ќе се сретнат еден против друг во рамките на 1/8 финалето во февруари. „Се разбира дека можеме да го победиме Реал Мадрид....

ronaldo-i-real-go-baraat-od-barselona-nevozmozhnoto-za-barsa-ova-im-e-pod-chesta

Роналдо и Реал го бараат од Барселона невозможното, за Барса ова им е под честа?

Супер спорт | пред еден час

Роналдо неодамна ја доби Златната топка, петта по ред во неговата колекција, а потоа стигна и трофејот од Светското клупско првенство, после победата над Гремио. Роналдо се надева дека во наредниот викенд, кога е на програмата големото Ел Класико во...

igrachot-na-benevento-e-hit-nespreten-poteg-majstorija-pa-volej-od-polovina-teren

Играчот на Беневенто е ХИТ – Неспретен потег, мајсторија, па волеј од половина терен…

Спортски | пред 23 минути

Главен лик во оваа приказна е фудбалерот Гаетано Летици. Симпатичниот Беневенто продолжува да реди порази во Серија А. После спектакуларно освоениот бод против Милан, повторно се вратија на старите патеки и сега имаат 16 порази на 17 натпревари. Во...

rijeka-mu-vrachi-blagodarnica-na-zhuta-za-negovite-100-nastapi-vo-dresot-na-ovoj-klub

Ријека му врачи благодарница на Жута за неговите 100 настапи во дресот на овој клуб

Точка | пред еден час

Леонард Жута влезе во јубилејниот клуб 100 во Ријека. Пред натпреварот против тимот на Рудеш, му беше врачена плакета од клубот како благодарност за неговите 100 настапи во клубот. Жута со неговите одлични игри во дресот на Ријека успеа да му донесе...

istoriskiot-gol-na-hamshik-so-neapolski-komentator

Историскиот гол на Хамшик со неаполски коментатор

Off.net.mk | пред 23 минути

Во 30’ минута од мечот со Торино на гости, капитенот на Наполи го постигна 115. гол во дресот на омилениот клуб и го стигна Диего Армандо Марадона на вечната листа најдобри стрелци за Наполи. Трет е Атила Салустро со 108 гола а четврт Единсон Кавани...

povredata-e-minato-bardi-utre-povtorno-ke-bide-starter-za-levante

Повредата е минато: Барди утре повторно ќе биде стартер за Леванте

Спорт 1 | пред 23 минути

Барди поради проблем со мускулот го прескокна гостувањето во петокот во Севилја, затоа што во шпанскиот клуб не сакаа да ризикуват со посериозна повреда на фудбалерот за врска, па сега тренерот на Леванте, Хуан Рамон Лопез Муњис потврди дека со...

siti-mu-nudi-nov-dogovor-na-pep-i-neverojatna-plata

Сити му нуди нов договор на Пеп и НЕВЕРОЈАТНА плата!

Спортски | пред еден час

Раководството на Манчестер Сити има намера да му понуди нов, тригодишен договор на Пеп Гвардиола, откриваат англиските медиуми. 46-годишниот Каталонец сезоната ја започна со 17 победи и едно реми во првите 18 натпревари од Премиер лигата и постави...

dokaz-deka-ljubovta-kon-fudbalot-nema-granici-dozhivea-nesreka-ostana-bez-edna-noga-i-povtorno-e-megju-stativite

Доказ дека љубовта кон фудбалот нема граници: Доживеа несреќа, остана без една нога и повторно е меѓу стативите

Точка | пред еден час

Се сеќавате на 24-годишниот голман на Шапекоенсе, Џексон Фолман, кој заедно со Нето и Алан Рушел успеаа да ја преживеат несреќата со пад на авионот, во кој загинаа 71 човек од 77 луѓе, колку што беа вкупно во авионот. Од тимот на Шапекоенсе, загинаа...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност