rikardo-pobednik-na-trkata-za-gn-na-azerbejdjan

Рикардо победник на трката за ГН на Азербејџан

ТВ Нова | ново

В озачот на Ред Бул Даниел Рикардо е победник на денешната трка за Големата награда на Азербејџан што се возеше на патеката низ улиците на Баку. Трка сепак беше во знак на инцидентот на двајцата првопласирани возачи во генералниот пласман Себастијан...

stefanovski-imavme-dobar-vikend-vo-portugalija-ne-znam-zoshto-dojde-do-kontakt-so-rodrigesh

Стефановски: Имавме добар викенд во Португалија, не знам зошто дојде до контакт со Родригеш!

Спорт365 | пред еден час

Македонскиот возач и на четвртиот натпреварувачки викенд на Европскиот туринг во Вила Реал (Португалија) куп освои поени… Игор Стефановски во првата трка првично беше четвртопласиран, домашниот португалски возач Хозе Родригеш најпрвин скрати...

rosi-pobednik-na-trkata-vo-asen

Роси победник на трката во Асен

24 вести | пред 13 минути

Валентино Роси победи на денешната трка во шампионатот на Мото ГП што се возеше за Големата награда на Холандија во Асен. Ова е прва победа за Роси по пауза од една година. Второто место му припадна на Данило Петручи, додека место на подиумот...

wtcc-vila-real-brilijantna-pobeda-na-benani-vo-prvata-trka-prva-pobeda-ovaa-sezona-za-mihelis-vo-vtorata

WTCC Вила Реал: Брилијантна победа на Бенани во првата трка, прва победа оваа сезона за Михелис во втората

Брз круг | пред 33 минути

Мароканскиот возач од Sébastien Loeb Racing Меди Бенани победи на првата трка на уличната патека Вила Реал во Португалија, првата трка на која беше вметнат „Џокер Кругот“, додека новиот лидер во шампионатот Тиаго Мотеиро успеа да се пробие од 7-та...

rosi-slaveshe-vo-holandija

Роси славеше во Холандија

Супер спорт | пред 3 часа

Италијанскиот возач на Јамаха денес на трката за Големата Награда на Холандија, освои прво место. Тој ја заврши трката за 41 минута и 41,149 секунда, што беше за 0,063 побрзо од возачот кој освои второ место. Следна на распоредот е Германија, потоа...

vetel-udri-vo-hamilton

Ветел удри во Хамилтон

Супер спорт | пред 3 часа

Големите ривали и конкуренти во оваа сезона на Формула 1, имаа препирање на стазата во Баку. Хамилтон кој имаше предност намерно нагло закочи, со што Ветел удри во него. Ветел беше навреден, па веднаш го престигна и го турна со болидот....

kakov-neferski-poteg-stefanovski-nezasluzheno-chetvrti-na-prvata-trka-vo-portugalija-foto-video

Каков неферски потег, Стефановски незаслужено четврти на првата трка во Португалија (ФОТО, ВИДЕО)

Спорт365 | пред 7 часа

Заврши првата трка на четвртиот натпреварувачки ЕТЦЦ викенд кој што се одржува во Португалија… После квалификациите, македонскиот возач Игор Стефановски – Иџе стартуваше од четвртото место. Пред самиот крај на првата трка, Иџе го имаше третото...

veber-situacijata-na-alonso-e-totalna-parodija

Вебер: Ситуацијата на Алонсо е тотална пародија!

Екипа | пред 11 часа

Поранешниот возач во Ф1, Марк Вебер, ја опиша ситуацијата во која се наоѓа Фернандо Алонсо како „апсолутна пародија“. Шпанскиот возач во Мекларен сезонава доживува целосен неуспех со британскиот тим поради константните проблеми со моторите на Хонда....

hamilton-izbori-pol-pozicija-i-go-mina-sena

Спорт Клуб

Хамилтон избори пол позиција и го мина Сена

Нетпрес | пред 23 часа

Британскиот автомобилски ас Луис Хамилтон од тимот на „Мерцедес“ избори најдобра стартна позиција пред неделната трка за Големата награда на Азербејџан во Баку, осмата годинешна трка од Светското првенство во Формула 1. За трикратниот светски...

10-tata-generacija-na-honda-accord-ke-debitira-na-14-ti-juli

10-тата генерација на Honda Accord ќе дебитира на 14-ти јули

Идивиди | пред 21 часа

Honda најавија дека сосема новата 10-та генерација на нивниот познат модел Accord ќе дебитира во Детроит на 14-ти јули, а заинтересираните ќе можат преку streaming да го гледаат настанот во живо на официјалната YouTube страница на Honda. Компанијата...

vetel-ne-mozheme-da-bideme-zadovolni-so-rezultatot

Ветел: „Не можеме да бидеме задоволни со резултатот“

Супер спорт | пред 21 часа

Возачот на Ферари Себастијан Ветел освои 4 место на квалификациите за Големата награда на Азербеџан. „Резултатот е нормален, но не можеме да бидеме задоволни со него. Инсталирање на нов мотор кое се случи во утринските часови, мене не ми помогна....

stefanovski-devettoplasiran-na-vtoriot-trening-vo-portugalija

Стефановски деветтопласиран на вториот тренинг во Португалија

Спорт365 | пред еден ден

Македонскиот возач откако на првиот тренинг беше петторангиран… На вториот тренинг попладнево на четвртиот ЕТЦЦ натпреварувачки викенд во Португалија Игор Стефановски дојде до деветтата позиција (2:08.499). Првопласиран е Чехот Петр Фулин...

pol-pozicija-za-hamilton-vo-baku

Пол позиција за Хамилтон во Баку

Спорт365 | пред еден ден

Возачот на Мерцедес ја освои пол позицијата пред Големата награда на Азербејџан која ќе се одржи в недела од 13:00 часот во Баку. Многу возбудливо беше во Баку, најмногу за Мерцедес, бидејќи Луис Хамилтон во последниот круг со време од 1:40.593 мин....

etcc-fulin-najbrz-na-slobodniot-trening-vo-portugalija-stefanovski-9-ti

ETCC: Фулин најбрз на слободниот тренинг во Португалија, Стефановски 9-ти

Брз круг | пред еден ден

После тестот утринава, на патеката Вила Реал во Португалија пред малку заврши и слободниот тренинг На градската и доста опасна патека Вила Реал на слободниот тренинг најбрз беше возачот на Krenek Motorsport Петр Фулин. Тој патеката ја извози со...

wtcc-vila-real-tom-koronel-mozhebi-ke-go-propushti-celiot-trkachki-vikend-poradi-udarot

WTCC Вила Реал: Том Коронел можеби ќе го пропушти целиот тркачки викенд поради ударот…

Брз круг | пред еден ден

Возачот на ROAL Motorpsрort Том Коронел имаше страотен удар после излетувањето во првиот тренинг удирајќи во противпожарно возило, а поради штетата на автомобилот големи се шансите да го пропушти целиот тркачки викенд Коронел загуби контрола над...

etcc-ovoj-vikend-karavanot-se-preseli-na-ulicite-na-vila-real-vo-portugalija-rezultati-od-testot-i-raspored-na-vikendot

ETCC: Овој викенд караванот се пресели на улиците на Вила Реал во Португалија; резултати од тестот и распоред на викендот

Брз круг | пред еден ден

После кратката пауза од последната рунда на Нирбургринг, Европскиот туринг куп се сели на улиците на Вила Реал во Португалија Ова е единствената градска трка во календарот која е доста важна за сите возачи бидејќи овде тие ќе добијат двојно повеќе...

fetel-ne-saka-selfi-ni-socijalni-mrezhi

Фетел не сака „селфи“, ни социјални мрежи

Екипа | пред еден ден

Четирикратниот шампион во Формула 1, Себастијан Фетел познат е по својата одбојност кон социјалните мрежи. Германецот воопшто не се заморува со „постови“ и „твитови“, избегнува „селфи“ фотографии секогаш кога може и вели дека не разбира зошто луѓето...

vinjales-najbrz-na-prviot-sloboden-trening-vo-asen

Вињалес најбрз на првиот слободен тренинг во Асен

Гол | пред еден ден

Врнежливото време им ја отежна работата на најдобрите мотоциклисти на патеката во Асен за ГН на Холандија, каде Маверик Вињалес го заврши слободниот тренинг на првата позиција. Со време од 1:33.130 минути, Шпанецот зад себе ги остави Фолгер (+0.376...

hamilton-ne-veruva-deka-ke-vozi-za-ferari

Хамилтон не верува дека ќе вози за Ферари

Sportmedia | пред 2 дена

Луис Хамилтон не ја отфрла можноста во иднина да вози за Ферари, откривајќи дека е „голем фан" на тимот, но вели дека не може да се замисли во тим кој не се вика Мерцедес По една деценија без светска титула и три години апсолутна доминација на...

neiskustvoto-go-zema-danokot-ferstapen-se-zabi-vo-dzid

Неискуството го зема данокот, Ферстапен се заби во ѕид

Спорт Клуб | пред 2 дена

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен беше најбрз на првите два слободни тренизни пред утрешните квалификации за трката за Големата награда на Азербејџан. Речиси совршениот ден младиот возач го расипа во финишот на вториот тренинг, бидејќи излета и се...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност