kako-zhenite-izbiraat-avtomobil

Како жените избираат автомобил?

Авто Плус | пред 12 часа

Германскиот автомобилски труст Automobil Treuhand GmbH (DAT) ги објави резултатите од истражувањето за разликите меѓу пристапот на претставниците на машкиот и женскиот пол при купување на автомобил Истражувањето во кое учествувале 4.000 луѓе од...

audi-q1-doagja-vo-2020-godina

Audi Q1 доаѓа во 2020 година

Авто Плус | пред 11 часа

Најмалиот модел од SUV палетата на Audi ќе се појави по две години Верзијата Q1 е и официјално одобрена за сериско производство, соопшти списанието Auto Express. Со промоцијата на Q1, Audi ќе ја продолжи традицијата започната со А1, за наметнување...

postoi-li-slichnost-pomegju-pametnite-telefoni-i-avtomobilite

Постои ли сличност помеѓу паметните телефони и автомобилите?

Авто Плус | пред 10 часа

Пазарот на паметни телефони се развива на сличен начин како и кај автомобилите И кај паметните телефони, како автомобилите, постојат премиум брендови, масовни производи, како и буџетски ставки. Повеќе агенции се обидоа да направат споредба меѓу...

vnimavajte-vo-bugarija-policijata-ima-radari-koi-fakaat-i-vozila-vo-grupa

Внимавајте во Бугарија: Полицијата има радари кои фаќаат и „возила во група“

24auto | пред 2 часа

Бугарија е сѐ почесто место каде македонските граѓани заминуваат на шопинг, викенди, особено за скијање или продолжените празници. За тамошните полицајци секогаш имало анегдоти како казнуваат, или како може да се извлечете. Но, времињата се менуваат...

odlichna-prodazhba-kia-sportage-stigna-do-5-milioni

Одлична продажба: Kia Sportage стигна до 5 милиони

24auto | пред 4 часа

Kia Motors објави дека глобалната продажба на моделот Sportage достигна ниво од 5.000.000 возила. Моделот што е претставен во 1993 година, и сега се продава четвртата генерација ја заврши 2017 година со просечна продажба од 38.000 единици месечно....

maserati-ghibli-2018-sѐ-osven-obichen-avtomobil

Maserati Ghibli 2018 – Сѐ освен обичен автомобил

Кајгана | пред 5 часа

Оригиналниот Maserati Ghibli беше претставен уште во 1966 година, кога сите во компанијата Maserati знаеја дека направиле автомобил кој не може да се нарече „обичен“. Долгите години напорна работа го обликуваат Ghibli во она што е денеска – елитен,...

bugatti-veyron-sopren-od-policija-poradi-brzo-vozenje-320km-ch

Bugatti Veyron сопрен од Полиција поради брзо возење – 320км/ч!

Брз круг | пред 5 часа

Кога се наоѓате во некоја лоша ситуација, колку и да се чини дека е лоша, морате да се обидете да го извлечете најдоброто од неа. Дечките во видеото подолу го направија сосема спротивното. Станува збор за познатиот Youtube канал DailyDrivenExotics,...

idninata-na-transportot-pretplata-na-taksi-vozenja-kako-na-netflix

Иднината на транспортот: Претплата на такси возења како на Netflix

Сваштарник | пред 12 часа

Иднината на транспортот: Претплата на такси возења како на Netflix Најголемиот конкурент на Uber, Lyft, на корисниците кои често ги користат нивните услуги им нуди нова можност – претплата со која за 200 долари месечно би можеле да поминат дури 1600...

mclaren-570gt-mso-black-collection-avtomobilot-od-sonishtata-vo-limitirana-verzija

McLaren 570GT MSO Black Collection: Автомобилот од соништата во лимитирана верзија

Точка | пред 7 часа

Само стотина избрани ќе ја имаат привилегијата да бидат сопственици на новиот ѕвер кој што ќе излезе од фабриките на McLaren. Зад ознаката MSO всушност се крие одделот - McLaren Special Operations. Ултимативниот модел покрај прекрасниот изглед, исто...

vaka-izgledaa-terencite-na-skoda-pred-70-godini

Вака изгледаа теренците на Skoda пред 70 години

Аутомедиа | пред 7 часа

Автомобилскиот концепт без когошто не може да се замисли денешната улична слика, Skoda го владееше пред повеќе од седум децении. Неколку историски модели што им претходат на актуелните СУВ-ови на Skoda ќе се најдат пред публиката на салонот за...

uspeshen-proekt-kinezite-ja-namalija-zagadenosta-na-vozduhot-za-edna-tretina

Успешен проект: Кинезите ја намалија загаденоста на воздухот за една третина

24auto | пред 8 часа

Кинеските метрополи се меѓу најзагадените во Европа, а тоа не е никаква тајна. Се знае дека воздухот е загаден и дека многу од тамошните жители низ градот се движат со маски на лицето. Владата на Кина не ги разгледува овие проблеми, како некои други...

volkswagen-go-pokazha-noviot-elektrichen-trkach-shto-ke-go-napagja-pajks-pik

Volkswagen го покажа новиот електричен тркач што ќе го напаѓа Пајкс Пик

Брз круг | пред 9 часа

Volkswagen ги покажа првите фотографии и го откри името на нивниот нов електричен тркач кој што ќе го напаѓа рекордот на Пајкс Пик, тој е наречен I.D. R. Новиот германски електричен тркачки прототип ќе учествува на годинешното интернационално ритско...

bmw-se-pofali-so-noviot-x4-foto-video

BMW се пофали со новиот X4 (фото+видео)

Денар | пред 9 часа

Германскиот производител на автомобили „BMW“ се пофали со новиот кросовер „X4“ кој имаше официјална премиера на 14-ти февруари (фабрички код „G02“). Компанијата објави видео во кое ги покажува главните разлики помеѓу двете генерации на моделот за да...

ona-koga-kinezite-ke-se-inspiriraat-od-mercedes

Она кога Кинезите ќе се инспирираат од Mercedes

Кајгана | пред 9 часа

Електричниот модел K-One многу потсетува на компактните автомобили на Mercedes. Кинеските автопроизводители немаат проблем да „позајмат идеи“ при дизајнирањето на надворешноста на своите модели, па често се „инспирираат“ од моделите на европските...

volkswagen-go-podgotvuva-noviot-touareg-za-negovata-premiera-vo-peking

Volkswagen го подготвува новиот Touareg за неговата премиера во Пекинг!

Car Club | пред 11 часа

Германскиот производител го промовира новиот голем SUV со транс-континентално возење – и тоа од Братислава до Пекинг! Премиерата на новиот Volkswagen Touareg е закажана за 23ти Март во Пекинг, Кина. Во меѓувреме, големиот Touareg веќе го започна...

mercedes-maybach-s650-pullman-za-vistinskite-plutokrati

Mercedes-Maybach S650 Pullman – За вистинските плутократи.

Car Club | пред 11 часа

По неодамнешното освежување на големата S-Class, Mercedes-Benz му посвети внимание и на големиот Mercedes-Maybach Pullman. Големата – 6.5 метри долга – луксузна лимузина добива ревидирана предна маска, нови 20-инчни тркала, нови бои и нови двобојни...

bregzit-ke-ѝ-gi-odnese-ekoloshkite-avtomobili-na-evropa

Брегзит ќе ѝ ги однесе еколошките автомобили на Европа

Аутомедиа | пред 11 часа

Европската асоцијација на производители на автомобили стравува дека излегувањето на Велика Британија од ЕУ ќе ги расипе плановите на Унијата за исполнување на строгите лимити за емисијата на СО2 во 2021 година. Производителите ќе мора да плаќаат...

so-novata-ponuda-na-suv-gamata-na-peugeot-bidete-daleku-pred-site

Со новата понуда на SUV гамата на Peugeot, бидете далеку пред сите!

Car Club | пред 11 часа

Во изминатите неколку месеци, Peugeot со гордост ја претставуваше новата SUV гама, сочинета од Peugeot 2008, 3008 и 5008 – а целата SUV гама на францускиот производител е достапна и во Македонија! „Далеку пред сите“ е слоганот кој во целост ја...

vozevme-drift-obuka-na-sneg-so-bmw-m4

ВОЗЕВМЕ: Дрифт-обука на снег со BMW M4!

Car Club | пред 11 часа

Прочитајте за нашата несекојдневна можност да одиме на дрифт-обука на снег – и тоа на Алпите – со спектакуларниот, 430-коњски BMW M4! Ладно е. Ладно е. Ладно е. Како што го стартувам мојот „службен“ BMW X3 забележувам дека индикаторот за надворешна...

utrinska-gimnastika-begstvo-od-nirburgring-so-bmw-m4-cs-i-pennzoil

Утринска Гимнастика: Бегство од Нирбургринг со BMW M4 CS и Pennzoil!

Car Club | пред 11 часа

Pennzoil објавија ново видео со BMW М4 CS и Рис Милен на Зелениот Пекол, кое изгледа подеднакво импресивно како претходните. Одличниот серијал на Pennzoil продолжува со новата епизода на Нирбургринг, каде главниот јунак повторно позади воланот на...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност