otvoren-predmetot-trezor-osomnicheni-chetiri-lica

Дневник

Отворен предметот „Трезор“, осомничени четири лица

пред 23 минути - Дневник

„Трезор“ е најновиот предмет на специјалното јавно обвинителство што го објави вчера, а се однесува на економски...

sulejmanov-ti-objasnuvam-kako-na-neuki-stranki-shto-doagjaat-da-se-zhalat

Дневник

Сулејманов: Ти објаснувам како на неуки странки што доаѓаат да се жалат

пред 23 минути - Дневник

Специјалната јавна обвинителка Kатица Јанева ја напушти вчерашната седница на Советот на јавните обвинители на...

kapitalnite-investicii-se-najgolemi-dosega-penziite-se-zgolemuvaat-od-dekemvri

Дневник

Kапиталните инвестиции се најголеми досега, пензиите се зголемуваат од декември

пред 23 минути - Дневник

Раст на сумата за капитални инвестиции од 20 проценти е предвиден во буџетот за в година. За таа намена предвидени...

hristijan-mickoski-imenuvan-za-pretsedatel-na-uo-na-ad-elem

Сител

Христијан Мицкоски именуван за претседател на УО на АД ЕЛЕМ

пред еден час - Сител

Надзорниот одбор на АД Електрани на Македонија во државна сопственост за нов претседател на Управниот одбор и генерален...

grcheva-bev-vo-pravo-shto-ne-ja-glasav-gospogjata-janeva

Вистина

Грчева: Бев во право што не ја гласав госпоѓата Јанева

пред 39 минути - Вистина

Очекувањата беа да почне да се занимава сериозно со сериозни предмети и  стратегија во тој опфат на предмети. Се...

ustaven-se-proglasi-nenadlezhen-za-krstot-vo-butel

Дневник

Уставен се прогласи ненадлежен за крстот во Бутел

пред 23 минути - Дневник

Мариела Траjковска Уставниот суд вчера ја отфрли иницијативата за поставување крст во Бутел. Судот се прогласи...

ademi-han-izborite-vo-dekemvri-se-ischekor-kon-razreshuvanje-na-krizata

Утрински

Адеми-Хан: Изборите во декември се исчекор кон разрешување на кризата

пред еден час - Утрински

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за европски интеграции, Арбр Адеми, вечерва во...

makedonci-kupuvale-bitkoini-a-uplatite-gi-prijavuvale-kako-nabavka-na-knigi

Дневник

Македонци купувале биткоини, а уплатите ги пријавувале како набавка на книги

пред 23 минути - Дневник

Можете да ги изгубите, да ви ги украдат или наеднаш значајно да им се намали вредноста - Народната банка остро...

vozduhot-mozhe-da-se-ischisti-no-treba-da-se-smenat-prioritetite

Дневник

Воздухот може да се исчисти, но треба да се сменат приоритетите

пред 23 минути - Дневник

Летото помина. Дојде есента, наскоро и зимата и со првите студени денови, кога ќе почне затоплувањето на домовите,...

skopje-dobi-nov-hotel-i-spa-park-investicijata-e-vredna-15-milioni-evra

Бриф

Скопје доби нов хотел и спа „Парк“ – инвестицијата е вредна 15 милиони евра

пред 4 часа - Бриф

Хотелот и спа „Парк“ е најновата инвестиција на домашната компанија „Гемак трејд“, вредна 15 милиони евра. Хотелот...

duri-i-po-21-godina-od-terorot-vo-srebrenica-kade-bea-zaklani-8-000-muslimani-machnina-i-jadezh-za-prezhiveanite

Локално

Дури и по 21 година од теророт во Сребреница, каде беа заклани 8.000 муслимани, мачнина и јадеж за преживеаните

пред 2 часа - Локално

Холандски војници ќе ја тужат земја дека ги пратила таму на “невозможна мисија”, а потоа ги напуштила Стотина поранешни...

pretstavnici-od-eurochambers-na-sredbi-so-drzhavniot-vrv-vo-kosovo

Канал 5

Претставници од EUROCHAMBERS на средби со државниот врв во Косово

пред 4 часа - Канал 5

На средбата со Тачи, како што соопштија од Стопанската комора на Македонија, се разговарало за важноста на регионалната...

na-brisel-ne-mu-se-odgovara-za-makedonskiot-ustaven-sud-i-sjo

Дневник

На Брисел не му се одговара за македонскиот Уставен суд и СЈО

пред 23 минути - Дневник

Дали Брисел ќе ја поддржи евентуалната одлука на Уставниот суд дека постоењето на специјалното јавно обвинителство...

dvete-najgolemi-bolnici-vo-alepo-cel-na-vozdushni-napadi

Либертас

Двете најголеми болници во Алепо цел на воздушни напади

пред 23 минути - Дневник

Двете најголеми болници во источниот дел на сирискиот град Алепо, кој е под контрола на бунтовниците, вчера беа...

maleziskiot-avion-urnat-so-raketa-lansirana-od-teritorijata-na-proruskite-buntovnici

Дневник

Малезискиот авион урнат со ракета лансирана од територијата на проруските бунтовници

пред 23 минути - Дневник

Малезискиот авион на летот „МХ-17“ е соборен со ракета лансирана од подрачјето на источна Украина, кое е под контрола...

germanski-novinar-tvrdi-deka-cia-gi-koordinira-isporakite-na-oruzhje-do-islamistichkite-teroristi

МКД

Германски новинар тврди дека ЦИА ги координира испораките на оружје до исламистичките терористи

пред 2 часа - МКД

ЦИА е таа која ги координира испораките на оружје на границата меѓу Турција и Сирија, тврди германскиот новинар...

nekolku-chasa-bez-struja-utre-delovi-od-pet-skopski-opshtini

Телеграф

НЕКОЛКУ ЧАСА: Без струја утре делови од пет скопски општини

пред 9 часа - Телеграф

Утре од 9 до 12:30 часот без струја ќе бидат улиците „Плачковица“, „Демирхисарска“ и „Тиквешка в о Општина Шуто...

ulicata-crvena-voda-vo-centar-utre-bez-voda

Лидер

Улицата „Црвена Вода“ во Центар утре без вода

пред 4 часа - Лидер

Без вода утре од 8 часот ќе останат корисниците од улицата „Црвена Вода“. Како што соопшти Регионалниот центар...

se-sudrija-golf-i-djip-soobrakajna-nesreka-vo-kapishtec

Start.mk

Се судрија „голф“ и џип – Сообраќајна несреќа во Капиштец

пред еден час - Start.mk

Сообраќајна несреќа пред околу половина час ги вознемири жителите на Капиштец. Имено, несреќата се случила во Капиштец,...

poradi-diverzija-ili-strav-shvercer-ostavil-torbi-so-droga-i-oruzhje-na-bogorodica

Дневник

Поради диверзија или страв, шверцер оставил торби со дрога и оружје на Богородица

пред 23 минути - Дневник

Полицајци на граничниот премин Богородица завчера ги изненадила пријава дека на пограничниот појас помеѓу Македонија...

povekemina-povredeni-vo-straotnata-soobrakajka-popladnevo

Sky

Повеќемина повредени во страотната сообраќајка попладнево!

пред 6 часа - Sky

Во тешката сообраќајка која денеска се случи околу 11 часот на магистралата Струмица - Радовиш се повредени три...

rabotnik-zaginal-vo-nesreka-kaj-gevgelija

Sky

Работник загинал во несреќа кај Гевгелија

пред 23 минути - Дневник

Работник загинал во трагична несреќа во Гевгелија кога бил потиснат од метална решетка додека работел во објект...

presvrt-na-barsa-vo-menhengladbah-baern-zagubi-na-kalderon

Утрински

Пресврт на Барса во Менхенгладбах, Баерн загуби на „Калдерон“

пред 33 минути - Утрински

Селтик и Манчестер Сити одиграа возбудлив натпревар со дури шест погодоци на кој на крајот немаше победник „Баварците“...

chervar-treba-da-izvlecheme-pouki-od-ova-remi

Дневник

Червар: Треба да извлечеме поуки од ова реми

пред 23 минути - Дневник

Металург пропуштија уште една шанса да забележи нова победа во регионалната ракометна СЕХА-лига. Во неизвесен натпревар,...

pelister-mozheshe-i-do-pobeda-vo-poslednata-minuta-gachevski-im-spasi-bod-na-vardar

Спорт Клуб

Пелистер можеше и до победа во последната минута - Гачевски им спаси бод на Вардар

пред 3 часа - Спорт Клуб

Вардар и Пелистер денеска ги поделија бодовите во вечното дерби, но Битолчани лесно можеа да слават во самиот финиш...

nov-hit-vo-stilot-na-gangam-stajl

Либертас

Нов хит во стилот на Гангам стајл

пред 4 часа - Либертас

Јапонскиот комичар Пико Таро се снимал како танцува за ананас молив, а снимката неодамна стана вирална и засега...

atraktivna-rusinka-20-ja-prodava-nevinosta-na-internet-objavila-fotografii-i-cena-a-licitacijata-sè-ushte-trae

За Се

Атрактивна Русинка (20) ја продава невиноста на интернет: Објавила фотографии и цена, а лицитацијата сè уште трае

пред 3 часа - За Се

Оваа убава Русинка ја проценила својата невиност на околу 152.000 евра, но тоа е само почетната цена од која започнува...

most-koj-im-prkosi-na-zakonite-na-fizikata

Лидер

Мост кој им пркоси на законите на физиката

пред еден час - Лидер

Познатиот холандски мост „Вулувемер Аквадукт“ е изграден уште во 2002 година, но ова инженерско ремек дело, кое...

vo-meksiko-rodeno-bebe-so-trojca-roditeli

Дневник

Во Мексико родено бебе со тројца родители

пред 23 минути - Дневник

Во Мексико првпат во светот е родено бебе зачнато со помош на три ДНK-структури. ДНK-киселината бебето ја наследило...

muslimankata-djurno-taguri-prva-so-hidjab-na-plejboj-naslovna

Фактор

Муслиманката Џурно Тагури прва со хиџаб на Плејбој насловна

пред еден час - Фактор

Младата новинарка Џурно Тагури е првата муслиманка која позирала со хиџаб на насловната страница на магазинот Плејбој...

vo-petok-crna-mesechina-isus-doagja-na-zemjata

Sky

ВО ПЕТОК ЦРНА МЕСЕЧИНА: „Исус доаѓа на Земјата“

пред еден час - Sky

Црната Месечина ќе се појави на небото во петок 30 септември, а оваа појава многумина теоритичари на заговори ја...

se-samoubi-bred-pit

Курир

Се самоуби Бред Пит?

пред 2 часа - Курир

Имено на социјалните мрежи се шири информација под наслов „Се самоуби Бред Пит“, немојте никако да ја отварате...

djastin-teru-postojat-mnogu-povazhni-raboti-od-razvodot-na-djoli-i-pit

Лидер

Џастин Теру: Постојат многу поважни работи од разводот на Џоли и Пит

пред еден час - Лидер

По објавувањето на информацијата за разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит, без никаква причина во центарот на вниманието...

adel-so-najmnogu-prodadeni-albumi-vo-21-vek

Start.mk

Адел со најмногу продадени албуми во 21 век

пред 44 минути - Start.mk

Новиот албум на британската поп­ѕвезда Адел е продаден во САД во 10 милиони примероци со што таа има најмногу продадени...

elon-mask-pretstavi-plan-kako-da-se-prenesat-golem-broj-lugje-na-mars

A1on

Елон Маск претстави план како да се пренесат голем број луѓе на Марс

пред 7 часа - A1on

Сопственикот на компанијата „SpaceX“, Елон Рив Маск го претстави својот план за приватни мисии на Марс со коишто...

ako-ve-povika-ovoj-broj-na-viber-nikako-ne-se-javuvajte

Sky

Ако ве повика ОВОЈ БРОЈ на Вибер, НИКАКО не се јавувајте!

пред 48 минути - Sky

Веќе подолго време корисниците на Вибер се жалат дека добиваат повици од бројот +266696687, а сега е откриено и...

nova-odlichna-opcija-prakajte-poraki-na-viber-bez-internet

Скопје Инфо

Нова одлична опција: Праќајте пораки на Вибер без интернет

пред 12 часа - Скопје Инфо

Дали знаете дека WhatsApp, Viber или Messenger отсега ќе може да ги користите и ако не сте поврзани на интернет?...

izbrani-dobitnicite-na-godinashnata-nagrada-11-oktomvri

МКД

Избрани добитниците на годинашната награда „11 Октомври“

пред 23 минути - Дневник

Ликовниот уметник Благоја Маневски, писателот и новинар Раим Ганији, пијанистката Елена Мисиркова и актерот Атила...

vtoro-izdanie-na-skopje-sinema-siti

Утрински

Второ издание на „Скопје синема сити“

пред 23 минути - Дневник

Дваесетина документарни филмови, кои преку музиката допираат до разни теми, од општествени до едукативни, ќе бидат...

praseto-koe-sakashe-da-bide-ptica-na-festival-vo-japonija

Утрински

„Прасето кое сакаше да биде птица“ на фестивал во Јапонија

пред 8 часа - Утрински

„Прасето кое сакаше да биде птица“ го создаде креативниот тим на „ОХО“. Продуцент е Пеце Талески, сценариото и...

КЛИКНИ