Кристал Палс го згази Манчестер јунајтед

Фудбалерите на Кристал Палас го декласираа Манчестер јунајтед со 4:0, во последниот натпревар од 36. коло на Премиер лигата. фудбалерите на Кристал Палас ја забележаа четвртата победа на последните пет натпревари во Премиер лигата. Од првата минута забележливо беше дека играчите на Манчестер јунајтед не се „во натпреварот“. Како изгледаа на теренот

Фудбалерите на Кристал Палас го декласираа Манчестер јунајтед со 4:0, во последниот натпревар од 36. коло на Премиер лигата. удбалерите на Кристал Палас ја забележаа четвртата победа на последните пет натпревари во Премиер лигата. Од првата минута забележливо беше дека играчите на Манчестер јунајтед не се „во натпреварот“. Како изгледаа на теренот

Пораз кој боли: Кристал Палас го понижи Јунајтед на „Селхрст Парк“

Манчестер Јунајтед доживеа убедлив пораз од Кристал Палас од 4-0 на вечерашното соочување на „Селхрст Парк“ со кое беше затворено 36. коло во Премиер лигата. Јунајтед се соочи со многу проблеми околу играчкиот кадар кога е во прашање овој натпревар за кој отпадна и Фернандеш, поточно тој им се приклучи на Мегваер, Мартинез, Мектоминеј, Варан, Шо, Рашфорд,

Кристал Палас го декласираше Манчестер Јунајтед

Фудбалерите на Кристал Палас продолжија со фантастичните настапи против тимовите од горниот дел на табелата во Премиерлигата откако во 36. коло славеа со убедливи 4-0 против Манчестер Јунајтед. Голеадата во Лондон започна во 12. минута кога мрежата на Онана ја затресе Олисе, а до полувремето домаќините имаа преднот од 2-0 со голот на Матета. Мичел

ВИДЕО | Дебакл на Манчестер Јунајтед против Кристал Палас!

Манчестер јунајтед доживеа тежок пораз на гостувањето кај Кристал Палас, тимот на Ерик Тен Хаг беше понижен во Лондон каде прими дури четири голови, а не даде ниту еден. Ново разочарување за навивачите на Манчестер јунајтед, нивниот тим доживеа дебакл кај просечен тим од Премиерлигата. Според тоа како се одвиваше натпреварот Манчестер јунајтед може

Дебакл: Манчестер јунајтед загуби со 4-0 од Кристал Палас, а можеше и - повеќе!