Вардар без проблеми го реши гостувањето кај Струга

Составот на Вардар 1961 без проблеми го реши гостувањето кај Струга во рамките на 11. коло од плејофот во Суперлигата. Иако „црвено-црните“ настапија со комбиниран состав остварија убедлив триумф од 36-15. Ова за гостите беше само посилен тренинг во кој во првиот дел се стекнаа со позитива од 16-8, а пак во вторите 30 минути беа уште поефикасни и поцврсти

Екипата на Вардар славеше над Струга

Во 11 коло во плеј-офот на македонската ракометна Суперлига екипата на Вардар иако во комбиниран состав убедливо со 36:15 славеше над Струга. Први стрелци во редовите на скопските „црвено-црни“ беа Марио Стојановски и Немања Голковиќ со по пет голови, а по четири имаа Милан Лазаревски и Ален Ќосевски. Повторно лидер на табелата е Вардар со 30 бодови,

Плеј-оф: Ракометарите на Вардар до убедлив триумф над Струга

Денеска во 11 коло во плеј-офот на македонската ракометна Суперлига екипата на Вардар иако во комбиниран состав убедливо со 36:15 славеше над Струга . По првото полувреме играчите предводени од тренерот Владо Недановски имаа осум голови предност (16:8). Први стрелци во редовите на скопските „црвено-црни“ беа Марио Стојановски и Немања Голковиќ со по

Вардар до врв го наполни голот на Струга

Двокраниот европски шампион Вардар стигна до нова победа во домашниот шампионат откако денеска славеше на гостувањето кај Струга со убедливи 15-36 во меч од 11. коло од плеј-офот во Суперлигата. Вардарци фуриозно го почнаа мечот па веќе по триесет минути игра имаа убедливи осум голови предност 8-16. Во вториот дел „вардаровата машинерија“ уште повеќе

Вардар со комбиниран тим ја прегази Струга и пак е привремен лидер на табелата!

Ракометарите на Вардар без никакви проблеми дојдоа до триумф на денешното гостување кај Струга (36-15) во меч од 11. коло од плејоф-фазата од домашното првенство. Тренерот на црвено-црните, Владо Недановски, им даде шанса на сите свои ракометари, кои често ги ротираше. Марио Стојановски и Немања Гојковиќ со по пет гола беа најпрецизни кај Вардар, а

Вардар и комбиниран го наполни голот на стружани

Ракометарите на Вардар 1961 ја запишаа деветтата победа во плеј-офот на Суперлигата, откако рутински се справија со Струга и славеа убедливо со 15-36 (8-16). Средата која се одигра во Струга во целост му припадна на фаворитот кој во вториот дел го наполни домашниот гол. Комплетниот натпревар меѓу Струга и Вардар 1961: По воведната размена на по гол,

Вардар со +21 ја декласира Струга!

Очекувано, убедливо, Вардар попладнево во меч од 11.коло во плеј – офот во ракометната Суперлига успеа да слави со 15:36 на гости кај Струга. Во текот на целиот меч далеку поквалитетните гости одиграа како што треба и постојано го полнеа голот на немоќниот домашен тим. Првиот дел Вардар го доби со 8:16, со што ја наговести катастрофата на стружани