Карлос Алкараз без поголеми проблеми до третото коло во Мадрид

Одличниот старт на турнирот за шпанскиот тенисер Карлос Алкараз во Мадрид беше крунисан со победа од 2:0 против Александар Шевченко , Русин кој настапува за Казахстан, во сетови 6:2, 6:1. На овој начин ја започна одбраната на титулата, која е многу важна за да се држи чекор со врвот на АТП листата. Мечот траеше само 66 минути, а во првиот сет три брејка

Алкараз експресно ја мина првата пречка во Мадрид

Актуелниот шампион на АТП мастерс 1000 турнирот во Мадрид, Карлос Алкараз експресно ја помина првата пречка на турнирот во главниот град на Шпанија. Домашниот тенисер во 2. коло без проблеми славеше против рускиот тенисер со казахстански пасош Александер Шевшченко со максимални 2-0, по сетови 6-2 и 6-1. Во следното коло Алкараз за противник ќе го има

Алкараз погодуваше од секаде и за само 69 минути дојде до триумф во Мадрид

Шпанскиот тенисер, Карлос Алкараз, се пласира во третата рунда на мастерсот во Мадрид, откако вечерва премногу лесно Александар Шевченко (Казахстан) со 6-2, 6-1. На поранешниот најдобар светски тенисер му требаа само 69 минути да потсети на квалитетот што го поседува. Шпанецот направи брејк уште во првиот гем со што ја најаву убедливата победа. Алкараз