Нов триумф за Порто: Митревски со 14 одбрани ги запре Талески и Бенфика

Македонскиот голман Никола Митревски беше еден од најдобрите играчи на Порто во победата против Бенфика од 34-29. Во првото полувреме се играше израмнето и по првите 30 минути резултатот беше нерешен (14-14), по што Митревски и соиграчите направија разлика во вториот дел и триумфираа со 34-29. Митревски имаше 14 интервенции за време на натпреварот,

Mитревски го доби македонското дерби против Талески

Порто на Никола Митревски славеше против Бенфика на Филип Талески во португалското дерби со 34-29 во разигрувањето за шампионската титула во ракометниот шампионат на оваа земја. Двете екипи во првиот дел играа израмнет ракомет (14-14), но во второто полувреме Порто на крилјата на Митревски стигна до победата од 34-29. Митревски го заврши натпреварот

Митревски го доби дербито против Талески во Португалија

Порто славеше против Бенфика во португалското дерби со 34-29 во разигрувањето, а одличен на голот на победничката екипа беше македонскиот чувар на мрежата Никола Митревски. Двете екипи во првиот дел играа израмнет ракомет (14-14), но во второто полувреме Порто на крилјата на Митревски стигна до победата од 34-29. Митревски го заврши натпреварот со

Никола Митревски во одлична форма пред мундијалскиот бараж со Фарски Острови

Македонскиот голман Никола Митревски повторно блескаше во дресот на Порто во рамките од португалското ракометно првенство. Нашиот репрезентативен голман придонесе со 14 одбрани во гостинската победа од 34:29 против екипата на Бенфика. На спротивната страна за Бенфика Филип Талески три пати се запиша во листата на стрелците. Митревски во текот на минатата

Митревски беше фантастичен и ја доби битката со Талески во Португалија

Никола Митревски брани во извонредна форма и тоа го потврдува од натпревар во натпревар во дресот на Порто и тоа во најважниот дел од сезоната кога се води битка за пехарот во Португалија. Порто има четири од четири во разигрувањето со тоа што последниот триумф беше забележан на гостински терен кај Бенфика со 34:29. Првиот дел мина во израмнета игра

Митревски со 14 одбрани и победа против Талески

Македонското дерби во Португалија повторно заврши со победа на Порто и Никола Митревски. Тимот на македонскиот репрезентативен голман славеше со убедливи 34-29 на гостувањето кај Бенфика на Филип Талески. Митревски блескаше и на оваа средба. Зад своето име запиша 14 интервенции. На другата страна Талески беше стрелец на три гола од шест обиди. За Порто