ВИДЕО | Ристовски и Адеми доцна во ноќта спектакуларно пречекани пред „Максимир“

Динамо Загреб вчера ја победи Ријека во првенството на Хрватска и така направи голем исчекор кон освојувањето на шампионската титула, па македонските фудбалери Стефан Ристовски и Аријан Адеми имаа спектакуларен дочек. Фановите на Динамо по победата приредија масовен дочек за своите херои, илјадници навивачи на „модрите“ се собраа пред „Максимир“ некаде

Стефан Ристовски доби жестоки прозивки од навивачите на Ријека

Динамо Загреб имаше слаба сезона се до моментот кога почнаа да бележат добри резултати а кулминацијата на нивната форма беше победата после пресврт на гости кај најголемиот ривал Ријека. Домаќините воделе 1-0 со голот на Марко Пјаца од пенал во 49-та минута а Динамо Загреб направил пресврт и победил 1-2 со погодоци на Бруно Петковиќ во 75-та и Арбер

Изјавата на Ристовски која денес изгледа како предвидување

Тимот на Динамо Загреб освои големи три бода во вчерашното дерби со Ријека и така дојде на чекор од титулата во хрватското првенство. По овој триумф Динамо на табелата има четири бода повеќе од Ријека на три кола пред крајот. До крајот им преостануваат уште две средби дома со Осијек и Рудеш и гостување кај Славен Белупо. Во овие натпревари потребни

Динамо со пресврт до победа на дербито, Ристовски и Адеми блиску до нова титула

Динамо победи со 2:1 на гостувањето кај Риека во дербито на хрватското фудбалско првенство, чиј резултат можеби и го одлучи новиот шампион. Домаќините поведоа од пенал на стартот на вториот дел, но до крајот тимот на нашите интернационалци Ристовски и Адеми, направи пресврт и сега има значителна предност на табелата. Пјаца беше реализатор од белата

Динамо Загреб на Адеми и Ристовски се поблиску до титулата во Хрватска

Денеска во дербито на 33 коло во хрватскиот шампионат фудбалерите на Динамо Загреб остварија важен триумф на гостувањето кај Риека со 2:1. Немаше голови по првото полувреме, а на стартот од вториот дел поведоа домаќините со голот на Пјаца кој беше прецизен од пенал во 50 минута. Следуваше пресвртот на „модрите“ кои го направија Петковиќ кој со еден

Динамо ја урна Риека и сега е на чекор до одбрана на титулата во Хрватска

Фудбалерите на Динамо Загреб направија голем чекор кон одбрана на титулата во домашниот шампионат откако славеа со 1-2 на гостувањето кај Риека во дербито на 33. коло во хрватскиот шампионат. Домаќините поведоа со 1-0 со голот на Пјаца од пенал во 49. минута, додека на 1-1 зголеми Бруно Петковиќ во 75. минута. Голема победа за гостите донесе Хоџа со

Се лади шампањот на Максимир: Ристовски и Адеми пред нова титула со Динамо

Најтрофејниот хрватски тим Динамо Загреб се наоѓа на милиметри од нова шампионска титула во домашното првенство откако денеска славеше во мечот на сезоната. „Модрите“ беа подобри од Риека како гости и триумфираа со 2-1, па на три кола пред крајот имаат предност од четири бода во однос на својот најголем ривал. До победата, Динамо дојде со пресврт,

Спектакуларен пресврт на Динамо во Ријека, титулата пак пред Загреб!

Динамо Загреб е апсолутен владетел во хрватскиот фудбал, а како што изгледа така ќе остане и по оваа сезона. Во директната пресметка за врвот „модрите“ победија на гости кај Ријека (1-2) и така избегаа на плус четири. До крајот на ХНЛ-лигата има уште три кола, а Адеми, Ристовски и дружината дојдоа до џиновска победа со пресврт на тешкото гостување