Столе и Рајо загубија од отпишаната Алмерија и си го закомпликуваа опстанокот во Ла лига

Македонскиот чувар на мрежата Столе Димитриевски и неговиот Рајо Валјекано доживеаја шокантен пораз на домашен терен од веќе отпишаната Алмерија со 0-1 во меч од 34. коло од шпанската Ла лига и со тоа и тоа како си го закомпликуваа опстанокот. Клучниот момент во мечот се случи во 30. минута кога Лозано го постигна погодокот вреден три бода за гостинскиот

Столе и Рајо загубија од испаднатите, Севиља моќна со Гранада

Македонскиот голман Столе Димитриевски и неговиот Рајо Ваљекано доживеаја изненадувачки пораз во Примера. Во Ваљекас домаќинот беше фаворит, но загуби од испаднатата Алмерија (0-1) во рамки на 34. рунда. Имаше Рајо повеќе од 25 шута кон противничкиот гол, но гостите ја искористија својата шанса и ја зграбија победата која ќе им биде само за сатисфакција

Рајо се уште стравува за опстанокот, загуби дома од најслабата екипа во Ла Лига

Најслабата екипа во шпанската Ла Лига, Алмерија, на четири кола пред крајот на првенството ја забележа само втората победа оваа сезона, откако со 0-1 славеше на гостувањето кај Рајо Ваљекано. Нашиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски, остана немоќен во 30-тата минута, кога Чоко Лозано, го пронајде патот до мрежата на Македонецот. Рајо Ваљекано

Рајо и Столе поразени на домашен терен

Екипата на Рајо Ваљекано беше поразена во вечерашниот натпревар против екипата на Алмерија во шпанската Ла Лига со резултат 0:1. Нашиот репрезентативен голман Столе Димитриевски не успеа да ја зачува својата мрежа и Рајо го забележа 14-тиот сезонски пораз. Единствениот гол на натпреварот го постигна Лозано во 30-тата минута и и донесе втор триумф на